Płynny styropian – opinie, cena, cena za m2, na podłogę, pod podłogówkę

Data:

Podziel się z innymi:

Pośród sposobów na izolację cieplną nieprzerwanie króluje styropian. Tani, łatwy w obróbce materiał, który spełnia swoje zadanie, czego można chcieć więcej? Okazuje się, że techniki budowlane idą o krok dalej. Obecnie na rynku można znaleźć nowinkę technologiczną – płynny styropian. W poniższym artykule dokładnie omówimy to, czym jest, podamy cenę na m2, do jakich zadań najlepiej się nadaje i jakie opinie o nim znajdziemy w internecie.

Zobacz: Drzwi, panele Classen – opinie, co to za firma?

Płynny styropian – opinie

Płynny styropian nie jest jeszcze bardzo popularny, choć zbiera same pozytywne opinie. Ciężko się dziwić, usługi związane z jego wylewaniem pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno. Jest to bardzo nowatorska praktyka, która rozwiązuje wiele problemów z klasyczną płytą styropianową.

Przede wszystkim wylana na podłogę masa styropianowa stanowi monolit, co w praktyce oznacza, że nie ma żadnych łączeń, ani cięć. W kontekście izolacji jest to niesamowicie istotne, gdyż każda jej (izolacji) szpara potrafi zmniejszać wydajność. Dodatkowo jest to znacznie mniej pracochłonna metoda. Taką masę po prostu wylewamy na podłogę, wypełnia ona nawet najmniejszą lukę, a my nie musimy martwić się dopasowaniem elementów, cięciem i mierzeniem styropianu.

Szukając w internecie opinii na ten temat, oprócz zachwalających rozwiązanie artykułów, znajdziemy niewiele. Tak jak już powiedzieliśmy, jest to rynkowa nowość, dlatego poza producentami i wykonawcami, o płynnym styropianie nie znajdziemy żadnych informacji. Warto zauważyć również, że samo rozwiązanie, myśląc czysto teoretycznie, nie ma żadnych minusów.

Ostatecznie to nie płynny styropian będziemy oceniać, a jego producenta lub osobę czy firmę, której powierzyliśmy prace nad jego wylaniem. Takich osób jest sporo, a informacji i opinii na ich temat nie zmieścimy do jednego artykułu.

Jeżeli mielibyśmy doszukiwać się negatywów, to wymienić tu można jedynie fakt, iż płynny styropian możemy wylać jedynie na podłogi i inne płaskie powierzchnie. Oczywiście wraz z innowacyjnością rozwiązania, wiąże się też wzrost ceny.

Zobacz: Ile kosztuje odśnieżanie? Cena za m2, godzinę, odśnieżanie maszynowe, dach, chodnik

Płynny styropian – cena za m2

Klasyczny koszt ułożenia styropianu to około 100-140 złotych za m2. W przypadku płynnego styropianu cena ta może wzrosnąć nawet do 240 złotych i oczywiście uzależniona jest od wielu czynników, związanych z charakterystyką powierzchni, naktórą ma być wylana. 

Mówiąc bardziej obrazowo, droższe będzie zapewne wylanie materiału na 10 piętrze, niż na parterze. Liczy się transport, cena materiału i samej usługi, dlatego bez konkretnych danych ciężko konkretyzować koszty.

Na wyżej wymienioną cenę 240 złotych za m2 należy wziąć zatem poprawkę. Prawdopodobniej w najbliższych latach, wraz ze wzrostem popularności tej metody, koszty pójdą w dół.

Inną kwestią jest też to, że to rozwiązanie najczęściej stosuje się do zalewania jedynie trudnych do zakrycia klasycznym styropianem miejsc, np. ciągów rur. Mamy wtedy do czynienia z hybrydowym podejściem, gdzie głównie używa się klasycznej płyty styropianowej i tylko czasem jego płynnej wersji. Pomaga to w uzyskaniu satysfakcjonującej ceny za m2 izolacji.

Płynny styropian pod podłogówkę?

Tak! Płynny styropian stosuje się głównie do płaskich powierzchni, np. na podłogę, dlatego też świetnie nada się pod podłogówkę.

Ogrzewanie podłogowe to w ostatnim czasie bardzo popularny model grzewczy w naszych domach czy mieszkaniach. Działa o wiele wydajniej i ogólnie rzecz biorąc ma znacznie więcej zalet od klasycznego grzejnika.

Niestety z montażem tego typu instalacji grzewczej, wiążą się pewne komplikacji – między innymi izolacja. Dlatego właśnie płyny styropian nadaje się świetnie jako podkład pod podłogówkę. Przede wszystkim jego płynna forma gwarantuje nam odpowiednią gładź, by potem ułożyć na niej całą instalację.

Ma jeszcze dodatkową zaletę, która zachęcić może do zastosowania tego rozwiązaniu pod naszą podłogówkę. Jest nim coś, o czym już wspominaliśmy – jego monolityczna struktura. Dzięki temu mamy pewność, że ciepło oddawane będzie tylko w górę, co zapewni energetyczną wydajność całej instalacji.

Podsumowując, płynny styropian to bardzo nowatorskie rozwiązanie, które pozwala na usprawnienie i ulepszenie procesu izolacji termicznej. Jego cena za m2 jest niestety dość wysoka, jednak wydajność i skuteczność tego rozwiązania rekompensują to z nadwyżką. Świetnie nada się pod podłogówkę i ogólnie rzecz biorąc, najlepiej spisze się na płaskich powierzchniach, takich jak podłogi.

Zobacz: Drzwi Agmar – opinie. Ceny, czy warto?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Elektronarzędzia niezbędne na każdej budowie – Co warto kupić?

Praca na budowie wymaga nie tylko dużo wiedzy i doświadczenia, ale również odpowiedniego wyposażenia. Nie ulega wątpliwości, że...

Krzesła i stoły do jadalni – jakie wybrać?

Kuchnia jest sercem domu, a jadalnia to miejsce, gdzie zbieramy się razem z rodziną i przyjaciółmi, by spożywać...

Jakie są najważniejsze etapy remontu łazienki i jak się do nich przygotować?

Remont łazienki to złożone zadanie, które potrzebuje porządnego planowania, przygotowania oraz wykonania. Ze względu na specyfikę łazienki remont...

Izolacja pozioma fundamentów – folia czy papa?

Izolacja pozioma fundamentów to kluczowy element w procesie budowy, który wpływa na trwałość i wytrzymałość całej konstrukcji budynku....