Zatapianie siatki klejem — cena za metr, ile robocizna?

Data:

Podziel się z innymi:

Zatapianie siatki z klejem jest czynnością, której musi podjąć się każdy, kto zdecyduje się samodzielnie wybudować swoje cztery kąty. By wasze rodzinne gniazdko było dobrze zabezpieczone przed zimnem i chłodem, niezbędne jest zastosowanie materiałów ocieplających. Jedną z czynności, które musimy wykonać w procesie ocieplania domu, jest tzw. zatopienie siatki podtynkowej. 

Siatka podtynkowa to materiał, który ma służyć zabezpieczeniu struktury ścian w naszych domach. Położenie jej jest niezbędne, ponieważ siatka podtynkowa działa jak podkład, mający na celu przeciwdziałanie zmianom strukturalnym ścian. Niebezpieczne zmiany, o których mowa, wywoływane są przez zmiany temperatury przy nagrzewaniu się elewacji. W przypadku kiedy w elewacji zabraknie siatki podtynkowej, nagrzewająca się elewacja może niszczeć przez stopniowe naprężanie się. Korzystanie z siatek podtynkowych daje gwarancję, że prace tynkarskie trwale zabezpieczą ściany. 

Zobacz: Ile kosztuje asfalt? Cena za m2, koszt drogi

Zabezpieczenie tej części budynku, nazywane jest potocznie “warstwą zbrojną” elewacji. Najważniejsza jest w niej właśnie siatka podtynkowa oraz zaprawa klejąca, służąca do jej zatopienia. Proces ten może wydawać się prosty do zrobienia, ale jeżeli praca budowlana nie jest waszym konikiem, to zdecydowanie odradzam samodzielny montaż siatki w kleju. Brak fachowego podejścia może pociągnąć za sobą szereg problemów, które będą was kosztować prawdopodobnie więcej niżeli cena za położenie siatki z klejem przez fachowca.

Cena za położenie siatki z klejem przez odpowiednio przygotowaną do tego ekipę remontową może się znacząco różnić w zależności od poziomu profesjonalizmu, miejsca zamieszkania oraz dostępności działki, na której wykonywane będzie zlecenie. Wydatki przeznaczone na siatki, klej oraz cena za metr robocizny mogą osiągać ceny wyższe, niż moglibyście się spodziewać. Dodatkowo na koszt tych prac wpływa ciągle szalejąca inflacja. Z tego względu bardzo trudno jest trzymać rękę, na rozszalałym pulsie cennika robocizny budowlanej. Niemniej jednak w tym artykule podamy wam szacunkowe ceny za położenie siatki z klejem. Zapraszam was do lektury.

Zobacz: Podbitka – cena za m2, z PCV, z blachy, cena robocizny

Siatka, klej, cena za metr i robocizna — jak fachowiec oblicza stawkę godzinową?

Czego potrzebuje fachowiec, by dobrze wykonać swoją pracę? Na wycenę pracy przez fachowca będą wpływ miały zarówno typ podtynkowej siatki, klej, cena za m² ściany jak i robocizna. Siatki podtynkowe są różne, ale szczególną popularnością cieszą się na rynku siatki podtynkowe z włókna szklanego. One same również mają kilka rodzajów:

  • różnica w gęstości (siatki o gramaturze 145 g/m² oraz 165 g/m²)
  • różnica w rozmiarze “oczek” (wymiary  3,8 x 4,5 mm lub 4,5 x 4,7 mm)
  • różnica w splocie siatki (raszlowy lub gazejskim)

W zależności od rodzaju elewacji, na którą nakłada się siatkę podtynkową, praca fachowca może zostać drożej wyceniona. Niektóre podłoża są trudniejsze do gruntowania od innych, a to będzie wpływało na cenę za położenie siatki z klejem. Prócz tego cena może wzrosnąć przez dojazd do trudno dostępnych lokacji, albo przez potrzebę samodzielnego zakupu i transportu materiałów. Fachowiec będzie obliczał stawkę podstawową na podstawie typu użytej siatki, kleju i ceny za metr ściany, którą będą gruntować.

Cena za położenie siatki z klejem

Jaka jest właściwa cena za położenie siatki z klejem na elewacji domostwa? Jak już pisałem, wszystko kosztuje: siatka, klej i cena za metr kwadratowy robocizny. Cena w zależności od regionu Polski potrafi wahać się nawet o kilkadziesiąt złotych. Poczynając od 20 do 25 zł/m², a kończąc na cenie ponad 65 zł/m². Na tego typu pracach budowlanych można zaoszczędzić, jeżeli samodzielnie wykonacie wcześniej część pracy. W zasięgu możliwości większości ludzi leży szlifowanie elewacji, które służy przygotowaniu gruntu pod siatkę podtynkową. Na takim przygotowaniu możecie zaoszczędzić nawet kilkanaście złotych za metr kwadratowy. Dlatego warto wcześniej samemu zrobić research o tym, jakie są koszty siatki, kleju i ceny za metr robocizny w regionie, który was interesuje. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Najlepsze rozdrabniarki do gałęzi w 2024 roku

Dbałość o estetykę ogrodu oraz efektywność w zarządzaniu odpadami roślinnymi stają się coraz bardziej istotne. Rozdrabniacze do gałęzi...

Funkcjonalne prowadnice GTV – dlaczego warto je stosować w domowych meblach?

Prowadnice kulkowe to standardowe wyposażenie mebli z wysuwanymi szufladami. Odpowiednio dobrany system wysuwania szuflad pozwala nie tylko na...

Pomidory malinowe – polecane odmiany

Pomidory malinowe to smakowite i zdrowe warzywa, które cieszą się dużym uznaniem wśród ogrodników i konsumentów. Warto jednak...

5 błędów przed snem, które powodują mniej jakościowe spanie

Higiena i jakość snu w znacznym stopniu odpowiadają za nasze zdrowie oraz dobre samopoczucie na co dzień. Wysypianie...