Podbitka – cena za m2, z PCV, z blachy, cena robocizny

Data:

Podziel się z innymi:

Jeśli jesteś akurat w takim momencie swojego życia, kiedy wyszukujesz frazę „podbitka dachowa cena robocizny 2022” to z pewnością nie należysz do osób, które mają czas i umiejętności do wykonywania podobnych akrobacji samemu. Wykończenie domu to niestety nie tylko wstawianie mebli i uruchamianie sprzętów takich jak piekarnik. Są to również mniej przyjemne elementy, które trzeba wykonać jak najszybciej, korzystając jeszcze z ostatnich ciepłych dni. Później będzie tylko gorzej, a podbitka – cena za m2 robocizny wyjdzie zdecydowanie drożej, niż to się może w ogóle opłacać. 

Jeśli jeszcze brakuje tego elementu do Twojego domu, to na pewno nie chcesz popełniać błędu, jakim jest odłożenie pracy na wiosnę. Bez podbitki, Twój dach stanie się prawdziwą Arką Noego. Z doświadczenia powiem, że walka z kuną, to coś, czego każdy wolałby uniknąć. Ale skoro już tu jesteś, to nie trzeba Cię przekonywać, a jedynie podać kilka informacji, w zależności od tego, na jaki rodzaj podbitki się szykujesz. Przed nami podbitka PCV – cena robocizny, podbitka z blachy – cena robocizny, a także podbitka dachowa – cena za wykonanie.

Sprawdź: Ile stali na dom 200, 150, 140, 120, 100 m2?

Podbitka – cena za m2 robocizny

Jeśli interesuje Cię podbitka i jej cena za m2 robocizny, to z pewnością masz już wszystko wymierzone i jedynie szukasz fachowca. Oczywiście nie chcesz, żeby ktoś wykorzystał Twój brak wiedzy w tym temacie, dlatego potrzebujesz znać widełki, których możesz się spodziewać i na które możesz się przygotować. Podbitka – cena robocizny różni się w zależności od województwa, jednak nie są to aż tak duże różnice, by wpłynęły jakoś szczególnie na Twoje potrzeby. Podbitka dachowa – cena robocizny w 2022 zmieniła się w porównaniu do poprzednich lat. Tak, jak w przypadku innych usług, inflacja wpłynęła na podbitkę cenę robocizny, która znacząco wzrosła. Nie jest to jednak żadnym zaskoczeniem, choć warto poznać porównanie tego, jak było kiedyś, z podbitką dachową ceną robocizny w 2022.

Podbitka dachowa – cena robocizny w 2022. Zależy czy PCV czy z blachy?

Jak pewnie się spodziewasz, podbitka dachowa – cena robocizny w 2022 roku jest różna nie tylko w zależności od województwa. Istotnym czynnikiem jest również materiał, z którego chcemy ją mieć. Jeśli jeszcze nie wiesz, to jest na to kilka sposobów. Omówimy sobie dzisiaj dwie z nich.

  • podbitka PCV cena robocizny,  
  • podbitka z blachy cena robocizny, 

Zanim jednak podejmiesz decyzję na podstawie cen, warto wiedzieć, która z nich lepiej się sprawdzi, a tym samym będzie lepiej opłacalna. Opcja drewniana jest najbardziej ryzykowna ze względu na przeróżne szkodniki, które mogą się przez nią przedostać, dlatego skupimy się na PCV i podbitce z blachy, które są zdecydowanie trwalsze i trudniejsze do spenetrowania dla zwierzątek.

Najdroższą przyjemnością będzie zdecydowanie podbitka z wysokiej jakości drewna, szczególnie tego egzotycznego. Jednak jeśli chodzi o podbitkę dachową – cena za wykonanie, to sytuacja jest taka sama niezależnie od materiału, z którego wybierzemy. Sytuacja zmienia się jedynie w przypadku zakupu samego materiału. Sprawdźmy zatem, jakich cen możemy się spodziewać w przypadku podbitki PCV i tej z blach.

źródło: www.castorama.pl

Podbitka PCV cena robocizny

Sprawdźmy podbitkę dachową i cenę za wykonanie całości w przypadku materiału, jakim jest PCV. Jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ jest nie tylko łatwa w montażu, ale również tania. Jest ona odporna na różne czynniki atmosferyczne i nie ma strachu, że za jakiś czas napotkamy przez nią w domu pleśń. Jeśli interesuje Cię proste i niewymagające rozwiązanie, to najlepsza będzie podbitka PCV. Cena robocizny, jak wiesz, nie będzie się tu różniła szczególnie od innych materiałów, jednak, w razie gdyby natchnęła Cię wena twórcza i wolny czas, zawsze możesz spróbować pobawić się w montaż samodzielnie. 

Jak więc wygląda sytuacja z ceną w przypadku podbitki PCV? Musisz przygotować się na koszt 20-30 zł za metr kwadratowy.

W przypadku obliczania, ile Cię wyjdzie podbitka, cena za m2 robocizny będzie się wahać w zależności od skomplikowania bryły budynku. Tak, niestety, to też trzeba wziąć pod uwagę. Mimo to są pewne widełki, w których można oczekiwać stawki. Cena brutto zł/m2 może wynieść od 60 do nawet 80 zł. Dawniej ceny te były niższe za podbitkę dachową, ale  cena robocizny w 2022 roku poszybowała w górę i wiele osób zadaje sobie pytanie, czy nie warto jednak wziąć sprawę we własne ręce.

Sprawdź: Metr sześcienny desek ile to metrów kwadratowych?

Podbitka z blachy cena robocizny

Dla niektórych jednak podbitka PCV nie jest wystarczająca, by zabezpieczyć dach przed mieszkańcami lasu. W takim wypadku może ich zainteresować podbitka z blachy. Cena robocizny nie będzie się bardzo różnić od poprzedniego przykładu, natomiast sam materiał niestety może nieprzyjemnie zaskoczyć. Według opinii fachowca jeszcze sprzed kilku lat było to rozwiązanie zupełnie nieopłacalne. Choć może nam się wydawać, że trwałość blachy zapewni nam trwałość, to możemy się nieźle przejechać. 

Podbitka z blachy – cena robocizny, jest tu najmniejszym problemem, bo wygląda tak, jak w pozostałych przypadkach. 60-80 zł/m2 brutto. Niestety cena samego materiału była jak z kosmosu, już od dawna, dlatego możesz się spodziewać, że podbitka dachowa – cena robocizny 2022, również nie będzie łaskawa. Jednak jeśli jest to rozwiązanie zbyt ciężkie i toporne, by było opłacalne przy zwykłej cenie, to z pewnością warto sobie odpuścić ten pomysł.

Jeśli jesteś akurat w trakcie przygotowywania swojego nowego domu do stanu używalności, elementem niezbędnym jest oczywiście podbitka dachowa. Cena za wykonanie, jak już zdążyliśmy zobaczyć, waha się w przedziale 60-80 zł za metr kwadratowy i może być zależna od kilku czynników. Najważniejszym jest samo województwo, w którym mieszkamy, ale również bryła naszego domu. Pamiętaj o tym, ale nie daj się wrobić pazernym „majstrom”, którzy wycisną z Ciebie ostatnie grosze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Kompleksowy przewodnik po malowaniu aluminium: techniki, zastosowania i porady

Malowanie aluminium to proces, który pozwala na uzyskanie trwałego i estetycznego wykończenia powierzchni tego lekkiego i wytrzymałego metalu....

Z czym łączyć wrzosy w doniczce

Z czym łączyć wrzosy w doniczce? Wrzosy to piękne, kolorowe rośliny, które doskonale prezentują się w doniczkach, zarówno...

Podkaszarki do trawy. Czym są i do czego służą?

Zadbany ogród to taki, który systematycznie pielęgnujemy i się troszczymy. W tym celu miłośnicy ogrodnictwa zaopatrują się nie...

Wanna w małej łazience — czy warto?

Decyzja o umieszczeniu wanny w niewielkiej przestrzeni jest często wyzwaniem, które wymaga zrównoważenia komfortu z efektywnym wykorzystaniem miejsca....