Maty grzewcze – opinie, czy warto, co mówią na forum?

Data:

Podziel się z innymi:

Kolorowe liście pospadały ostatnio z drzew i pokryły chodniki, przypominając nam o coraz szybciej zmieniającej się pogodzie. Mimo ciepłych słonecznych dni chłód coraz łatwiej przenika przez ściany domów i wywołuje u nas dreszcze. Temat ogrzewania jest ciężki i sprawia, że z przerażeniem patrzymy na stan konta w banku. Czy da się w jakiś sposób ogrzać dom w tę nadchodzącą zimę i nie zbankrutować? 

W poszukiwaniu najlepszej opcji ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się maty grzewcze. Opinie na forum na ten temat będą tutaj bardzo istotnym elementem, dzięki któremu dowiemy się, czy faktycznie warto skupiać się na tym rozwiązaniu, czy może jest to jedynie strata czasu. Dzisiaj przeanalizujemy maty grzewcze pod panele, pod płytki, a nawet sufitowe, czy na podjazd. Czy opinie na forum potwierdzą nasze obawy, przed wysokimi kosztami, a może okaże się, że energooszczędne maty grzewcze opinie zdobyły wystarczająco dobre, by przyjrzeć się im przychylniejszym okiem? 

źródło: sklep.mikroenergetyka.com.pl

Maty grzewcze opinie

Zastanawiasz się dopiero, czym w ogóle są maty grzewcze? Opinie w takim razie odstawmy na bok i sprawdźmy, na czym polega to rozwiązanie. Ogrzewanie podłogowe, bo na tym w większości będziemy się skupiać, może być wodne, lub elektryczne. To pierwsze działa na tej samej zasadzie co grzejniki i wiąże się z pewnymi problemami. Przede wszystkim musi być przygotowane podczas budowy budynku, ale również jego specyfika sprawia, że ciężko nad nim zapanować podczas wyjazdów lub długiego przebywania poza domem. 

Drugim rozwiązaniem jest ogrzewanie elektryczne, czyli głównie przez maty grzewcze pod płytki. Opinie jeszcze jakiś czas temu skutecznie zniechęcały każdego, kto rozważał podobne rozwiązanie, bo wiązało się z nim zbyt wiele wad, głównie konstrukcyjnych. Niedawno jednak sytuacja to znacząco się zmieniła. Sprawdźmy więc energooszczędne maty grzewcze i opinie na forum, jakie zebrały w ostatnim czasie.

Maty grzewcze opinie na forum

Wiele osób już od ponad roku zastanawia się na tym rozwiązaniem i często wyszukuje w Internecie frazy „maty grzewcze opinie forum”, by sprawdzić, czy inni polecają podobne wyjście z sytuacji. Zanim jednak do tego przejdziemy, trzeba wyjaśnić, czym jest mata grzewcza. 

Jest ona zwijaną na rolce matą. Jest to siatka, do której zostały przymocowane przewody grzejne. Zazwyczaj można ją kupić w rolce o szerokości 50 cm. Są one za to dosyć cienkie, dzięki czemu nie trzeba podnosić poziomu podłogi, podczas układania mat. Okazuje się, że ta cecha jest najbardziej zauważalną i cenioną zaletą całego rozwiązania, którą polubili wszyscy użytkownicy. 

Maty grzewcze opinie forum zdobyły również bardzo dobre pod kątem kosztów, które są, w panujących obecnie czasach, niezwykle istotne. Dawniej nie było czegoś takiego jak energooszczędne maty grzewcze. Opinie jednak sugerują, że zostało to naprawione i przez to nie tylko można rozważać podobne rozwiązanie, ale jest ono naprawdę kuszącą opcją.

Sprawdź: Czym zagruntować posadzkę pod panele?

Maty grzewcze pod panele opinie

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ogromnie ważnym elementem jest sama podłoga, a raczej materiał, którym jest wyłożona. Na szczęście ich popularność sprawiła, że rozwój gwałtownie przyspieszył już jakiś czas temu i powstało rozwiązanie na maty grzewcze pod panele. Opinie zadziwiają.

Do niedawna wielu sądziło, że ogrzewanie podłogowe pod panele jest niemożliwe i zwyczajnie się nie sprawdzi, nawet jeśli ktoś na siłę je zamontuje. Na całe szczęście potrzeba jest matką wynalazku i dzięki temu powstało specjalne rozwiązanie, by było możliwe montowanie maty grzewczej pod panele. Opinie na forum potwierdzają, że w przypadku ogrzewania całego domu jedynie przy użyciu mat grzewczych, nie można by prosić o więcej. Czym jest owo rozwiązanie problemu? Specjalne panele, które współgrają z ogrzewaniem podłogowym. Są to na przykład panele winylowe lub laminowane. Dobrze jest też używać takich paneli, do których montażu niepotrzebny jest klej, a mają system zatrzaskowy. 

Energooszczędne maty grzewcze opinie

Dla kogo najlepiej sprawdzą się energooszczędne maty grzewcze? Opinie sugerują, że są one dobrym rozwiązaniem szczególnie dla osób, które pobierają energię z paneli fotowoltaicznych. Można wykorzystać je zarówno w czasie remontu, jak i w dopiero powstającym budownictwie. 

Co jeszcze mogą zaoferować energooszczędne maty grzewcze. Opinie często podkreślają, że sprawdzają się one świetnie jako ogrzewanie podstawowe, a nie tylko dodatkowe, ale oczywiście nie jest to wykluczane. Ich użycie pobiera zdecydowanie mniej energii niż pozostałe sposoby ogrzewania, przez co energooszczędne maty grzewcze zyskują bardzo dobre opinie wśród użytkowników.

źródło: https://parkiet.pl/forum/temat/ogrzewanie-podlogowe-elektryczne-opinie/

Maty grzewcze sufitowe opinie

Wiemy już, że maty grzewcze zmieniły się i rozwinęły przez ostatnie lata, by jak najlepiej dopasować się do potrzeb użytkowników, ale czy wiesz, że istnieją również maty grzewcze sufitowe? Opinie na ich temat są niestety nieliczne, ale wśród nich możemy znaleźć przydatne informacje.

Te maty grzewcze działają na podczerwień i nagrzewają płyty sufitowe, które w następstwie mają oddawać ciepło do pomieszczenia. W teorii. Maty grzewcze sufitowe opinie zyskują znacznie słabsze od poprzednich omawianych przykładów. Według użytkowników, takie rozwiązanie nie sprawdza się w wielu przypadkach i nie jest zupełnie opłacalne. Ciepło „ucieka” do góry, przez co pomieszczenia nie są odpowiednio ogrzewane. Jak widzimy maty grzewcze sufitowe, opinie zyskują nieszczególnie pochlebne i nie są polecane przez innych.

Maty grzewcze na podjazd opinie

Rozwiązaniem ciekawym, choć służącym raczej ułatwianiu życia, a nie zapewnianiu niezbędnych rzeczy, są maty grzewcze na podjazd. Opinie w tym przypadku są również nieliczne i niestety też nie zachwycają. Na czym polegają maty grzewcze na podjazd? 

Opinie na forum mają o nich mieszane zdanie, ale w większości okazuje się, że są one tylko zbędnym wydatkiem, który może spowodować więcej problemów niż jakichś rozwiązać. W teorii maty te mają za zadanie wysuszyć podjazd, by ten nie był oblodzony, a tym samym bezpieczny do użytku, bez potrzeby posypywania go solą szkodliwą dla samochodów. 

Niestety maty grzewcze na podjazd nie są wystarczająco wydajne i nie radzą sobie z zadanie odpowiednio szybko. Topione oblodzenie, jeśli nie zostanie wysuszone zupełnie, po wyłączeniu ogrzewania na nowo zamieni się w lód. Jest to więc bardzo droga zabawka, która bardziej będzie denerwować niż pomagać. Jak widzisz maty grzewcze na podjazd, opinie mają zaskakująco słabe.

Sprawdź: Panele Quick Step – co to, opinie, alternatywy

Maty grzewcze pod płytki opinie

Najbardziej popularnym rozwiązaniem są maty grzewcze pod płytki. Opinie użytkowników potwierdzają, że tak zwana „podłogówka” jest przeważnie używana miejscowo w kuchni, czy łazience. Do tego też zostały zaprojektowane maty grzewcze pod płytki. Opinie sprzed lat świadczą o tym, że na początku można było używać tych mat jedynie pod płytki, gdyż panele nie były odpowiednio przystosowane, co z kolei wpływało na ich wyginanie. Jest to więc najbardziej oryginalna i znana forma ogrzewania matami. 

Skoro wiemy już, że od tego wszystko się zaczęło, sprawdźmy jakie opinie mają maty grzewcze pod płytki teraz. Z forum wynika, że ludzie są naprawdę zadowoleni z efektów i bardzo cenią sobie takie rozwiązanie. Płytki charakteryzują się tym, że potrafią wywołać serię dreszczy, przeszywając nasze stopy lodowatym dotykiem, gdy rano próbujemy skorzystać z łazienki. Ogrzewanie matami grzewczymi zażegna ten problem bezpowrotnie, a także sprawi, że ogrzeje się nie tylko podłoga, ale też całe pomieszczenie. Nie straszna będzie wilgoć i nigdy więcej nie spotkamy się z mokrym ręcznikiem z poprzedniego wieczora. 

Jak widzisz maty grzewcze przeszły dużo przemian, by pozwolić nam teraz cieszyć się suchymi i ciepłymi porankami nawet zimową porą. To świetne rozwiązanie, które jest nie tylko łatwe w montażu, ale również skuteczne.

Nie zawsze ich użycie będzie miało sens, tak jak w przypadku ogrzewania podjazdu, jednak jeśli chodzi o ogrzewanie pomieszczeń, czy to jako ogrzewanie główne, czy jedynie dodatkowe, maty sprawdzą się świetnie. 

Co ważne i warte do zapamiętania, są one przede wszystkim energooszczędne, dzięki czemu nasz wysłużony portfel nie dozna szczególnie przerażających strat. Opinie na forum z pewnością mogą to potwierdzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Lamele ścienne – nowoczesny akcent w tradycyjnym wnętrzu

Możliwości dekoracji własnej przestrzeni jest naprawdę wiele. Możesz wykorzystać różne kolory farb, naklejki ścienne, tapety lub sięgnąć po eleganckie...

Nawóz z drożdży: opinie, zastosowanie i przygotowanie

Nawóz z drożdży to naturalny, ekologiczny sposób na dostarczenie roślinom niezbędnych składników odżywczych. W ostatnich latach zyskał on...

Kluczowe aspekty wyboru lokalizacji dla luksusowej rezydencji

Inwestorzy coraz częściej decydują się na wybudowanie rezydencji, czyli wyjątkowo luksusowego i ekskluzywnego domu mieszkalnego. Do zalet nowoczesnych...

Najlepsze rośliny do domu oczyszczające powietrze

W dzisiejszych czasach, kiedy zanieczyszczenie powietrza staje się coraz większym problemem, warto zastanowić się nad naturalnymi sposobami oczyszczania...