Czym zagruntować posadzkę pod panele?

Czym zagruntować posadzkę betonową? Na to pytanie szuka odpowiedzi każdy kto przy wykańczaniu mieszkania bądź domu zdecydował, że chciałby wykonać profesjonalną robotę. Zagadnienie dotyczące gruntu pod panele jest często pomijane w etapach przeprowadzania remontu. Nie jest to w żadnym wypadku błąd kardynalny – gruntowanie posadzki pod panele jest krokiem, który nie jest niezbędny, ale warto poświęcić mu czas w niektórych przypadkach. 

Jeżeli zastanawiasz się nad gruntowaniem podłogi, czym zagruntować posadzkę betonową, czy gruntowanie posadzki pod panele jest drogie oraz nad tym jaki grunt położyć pod panele to zapraszam cię do dalszego czytania.

Gruntowanie posadzki pod panele – po co? 

Gruntowanie posadzki pod panele – obowiązkowe? Jak najbardziej dowolne. Istnieje natomiast kilka argumentów, które przekonają nawet najbardziej leniwego majsterkowicza. Czemu służy gruntowanie posadzki pod panele? Jak każda czynność gruntująca, tak gruntowanie podłogi ma nam zapewnić odpowiednie przygotowanie podłoża pod dalszą pracę. Grunt położony pod panele zapewnia nam możliwość wyrównania podłogi. Myślę, że osoby remontujące mieszkania z czasów lat 90 zgodzą się ze mną, że w tych mieszkaniach poziomica jest obowiązkowym elementem wyposażenia przy pracach remontowych. Gruntowanie posadzki pod panele zapewni nam zatem łatwiejszą i szybszą pracę przy kładzeniu paneli. 

Innym przypadkiem kiedy gruntowanie podłogi jest niezbędne będzie remontowanie mieszkań, które mają już swoje lata. Chodzi w szczególności o takie pomieszczenia, w których podłoga jest już stara i potrzebuje wzmocnienia. Odpowiednie gruntowanie posadzki pod panele zapewni nam dodatkową warstwę ochronną, a wnikając w beton wzmocni go. 

Gruntowanie posadzki pod panele ma również inne zalety. Odpowiednio przygotowane pod położenie paneli podłoże zapewni nam wyrównaną na całym obszarze chłonność oraz poprawia przyczepność nanoszonych w późniejszych etapach prac wyrobów nawierzchniowych. 

Grunt pod panele pozwoli również na uniknięcie nieprzyjemnych niespodzianek. Odpowiednio odpylona i zagruntowana podłoga zagwarantuje nam mniej sprzątania w przyszłości oraz brak “skrzypienia” pod podłogą. Zaleca się to głównie w przypadkach kiedy gruntujemy powierzchnie zewnętrzne, ale kto wie? Niewykluczone, że w przyszłości wasze dzieci zaskoczą was piaskownią w salonie, a wtedy będziecie cieszyć się z tego, że położyliście grunt pod panele. 

Czym zagruntować posadzkę betonową – ranking 

Gruntowanie posadzki pod panele nie jest krokiem obowiązkowym, ale jeżeli się na niego zdecydowaliście, to warto wybrać taki grunt, który w jaknajlepszy sposób spełni swoje zadanie. Wśród opinii użytkowników na na najlepszy grunt pod panele wysuwają się trzy kandydatury:

  • Grunt głęboko penetrujący do podłoży Atlas Uni-Grunt
  • Grunt głęboko penetrujący CT17 marki CERESIT 
  • Franspol ROYAL GRUNT głęboko penetrujący

Oba grunty mają charakter głęboko penetrujący. W przypadku dylematu czym zagruntować posadzkę betonową, grunty o tych właściwościach sprawdzają się najlepiej. Grunt o tych właściwościach określa się również “wzmacniający”, ponieważ w ich skład wchodzi żywica mająca za zadanie silne związanie podłoża z gruntem i wzmocnienie go.  Należy pamiętać, że nie jest to “klej” do odpadających elementów podłoża – gruntowanie posadzki pod panele ma sens tylko wtedy gdy warstwa chłonąca nasz grunt ma zostać wzmocniona, nie odnowiona. 
Wymienione powyżej grunty zbierają bardzo pozytywne oceny, a pod względem jakości są konkurencyjne względem siebie. Grunt Franspol ROYAL jest najtańszą propozycją w tym zestawieniu, ale jakościowo to grunty od firmy Atlas oraz CERESIT zbierają najwięcej pozytywnych komentarzy. W opiniach użytkownicy zdają się różnić w opiniach, głównie przez przywiązanie do danej marki, bądź osobiste preferencje. Szukając najlepszego gruntu na rynku warto zdecydować się na ten od Atlas bądź CERESIT, a w przypadku zdecydowania się na bardziej budżetową wersję Franspol ROYAL również dobrze się sprawdzi. W zależności od waszych potrzeb i upodobań, powyższa trójka jest najpewniejszym wyborem przy podejmowaniu decyzji o tym czym zagruntować posadzkę betonową.

Powiązane

Drzwi Agmar – opinie. Ceny, czy warto?

Przeglądając liczne fora o tematyce budowlanej wątki zarówno drzwi...

Jakie rośliny posadzić przy ścianie domu? Rośliny na zachodnią i północną ścianę domu

Piękny dom to nie wszystko. Najatrakcyjniejsze działki to te,...

Czy pod panele trzeba kłaść folię? Odpowiedź eksperta

Dzisiaj podzielę się z wami czymś, co nieustannie mnie...

Remmers — opinie, gdzie kupić, ceny, opinie na forum

Drewno jest surowcem ponadczasowym. W budownictwie używa się go...

Panele z fugą czy bez? Panele v-fuga wady i zalety

Fuga zwykle kojarzy się z kuchniami, łazienkami i wszystkimi...

Jakie rury do odprowadzenia wody z rynien? Jaka średnia, jaka głębokość?

Sprawny system rynien to podstawa, jeśli po deszczu nie...