Drzwi, panele Classen – opinie, co to za firma?

Data:

Podziel się z innymi:

Jednym z pierwszych wyborów dokonywanych podczas remontu domu, jest selekcja odpowiednich paneli oraz drzwi. Jednym z producentów, którego oferta sprzyja inflacyjnym wydatkom, jest Classen. W tym tekście odpowiemy na pytanie, co to za firma, a także przyjrzymy się kilku modelom paneli. Pod lupę weźmiemy serię AC5 (m.in. panele Dąb Bajkał), a także Classen Discovery czy Expedition 4V.

Zobacz: Drzwi Agmar – opinie. Ceny, czy warto?

Classen – co to za firma? 

Odpowiadając na pytanie, co to za firma, należy zacząć od tego, że Classen jest niemiecką firmą, która otworzyła swój zakład produkcyjny w 1990 roku, koło Rybnika. Średnia ocen z sekcji opinie Google wynosi 3,7/5 gwiazdek, na podstawie 295 opinii. Ta informacja częściowo sugeruje, co to za firma i że jednoznaczne określenie, czy warto zamawiać tam panele, nie będzie łatwym zadaniem. 

Panele Classen opinie 

Najszerszą gamę paneli Classen stanowią panele laminowane. Szczególnie panele Classen AC5, w których skład wchodzą m.in. Classen Dąb Bajkał, Classen Dąb Avan, Classen Dąb Niasa czy Classen Fernandez. Poświęcimy trochę uwagi również panelom Classen Discovery i Expedition 4V, ponieważ na portalu Ceneo.pl zbierają bardzo wysokie noty. 

Model Classen Discovery pięknie prezentują się na żywo, a ponadto są łatwe w samodzielnym montażu. Obok Classen Discovery, pozytywne opinie zbierają również panele Expedition 4V – podobnie jak pierwsze – świetna jakość, korzystna cena, satysfakcjonująca estetyka.

Panele Classen ac5 opinie 

Na serię paneli Classen AC5 składają się m.in. Dąb Avan, Dąb Bajkał, Dąb Niasa i Classen Fernandez. Czym wyróżniają się poszczególne modele? Dąb Niasa zebrały najwięcej pozytywnych opinii na stronie Castoramy. Na wyjątkowość paneli Dąb Niasa wpływa ich trwałość, estetyczna prezencja i wygodny montaż. Wariant Dąb Bajkał również zyskuje za sprawą uniwersalności swojej faktury. Na uwagę zasługuje inny model z tej serii, mianowicie panele Classen Fernandez. To wszystko za sprawą prostego i szybkiego montażu, funkcji wodoodpornej i wytrzymałości. Podkreśla to zadowolony klient, który jest nie tylko posiadaczem paneli Fernandez, ale i dwóch większych psów. Według jego obserwacji panele Classen Fernandez nie uległy zniszczeniu.

Źródło: castorama.pl

Zobacz: Sprawdzamy drzwi Invado – opinie

Panele Classen dąb avan opinie 

Wyjątkowo wytrzymałym modelem paneli Classen jest Dąb Avan. Jedna z pozytywnych opinii wskazuje na ich trwałość, której nie naruszyły ani dwa biegające po panelach Dąb Avan koty, ani stłuczona waza. Woda z wazy leżała na panelach dłuższy czas i nie stało się nic złego, ponieważ posiadają woskowane łączenia.

Źródło: castorama.pl

Panele winylowe Classen opinie 

Obok najpopularniejszych paneli Classen AC5, które opinie zbierają świetne, są także panele winylowe. Zobaczmy, jakie komentarze widnieją pod produktami z tej serii. Przede wszystkim opinie na temat paneli winylowych Classen są mocno podzielone. Pozytywy podkreślają, że łatwo się układają i tną podczas montażu, a także wyglądają unikatowo. Są miłe w dotyku, a ich kolor działa kojąco na wzrok. Jedna z opinii o panelach winylowych mówi, że po dwóch miesiącach użytkowania nie dzieje się nic złego. Co w takim razie można zarzucić tak zaprojektowanym panelom winylowym? Modele paneli Classen California zbierają szczególnie złe opinie. 

Źródło: castorama.pl

Negatywne opinie o panelach winylowych Classen skupiają się przede wszystkim na nietrwałość materiału. I choć negatywne opinie chwalą estetykę, tak użytkowanie już niekoniecznie. Panele odpryskują i pękają przy zakładaniu, są zbyt delikatne. Po roku użytkowania nadaje się do wymiany. 

Drzwi Classen opinie 

Drzwi Classen są dostępne w dwóch wariantach: ażurowym oraz pełnym. Ogół opinii na ich temat jest, podobnie jak w przypadku paneli Classen – niejednoznaczny. Najczęściej powtarza się opinia, że drzwi Classen są średniej jakości, za czym idzie też dość niska cena. Jednym z popularniejszych modeli drzwi tej firmy, jest model Classen Morano. Przyjrzyjmy się opiniom na ich temat.

Drzwi Classen Morano opinie

Model drzwi Classen Morano charakteryzuje się nowoczesnym designem i białym odcieniem drewna, co nadaje klasy i stylu każdemu wnętrzu. Na pozytywne opinie o drzwiach Classen Morano wpływa m.in. komfort w ich użytkowaniu. To za sprawą pokrycia ich powierzchni lakierem UV – dzięki temu łatwiej utrzymać je w czystości. 

Wariant drzwi Classen Morano zbiera opinie w większości pozytywne. Zadowoleni klienci chwalą porządne wykonanie, estetykę i wygłuszanie. Ci, którzy wystawiają drzwiom Classen Morano złe opinie, uważają drzwi za krzywe i niewymiarowe, które należy docinać ręcznie. Pytają co to za firma, która przesyła takie drzwi. Zdania są na tyle podzielone, że trudno jednoznacznie stwierdzić, czy warto je zakupić. Drzwi Classen zbierają zazwyczaj pozytywne opinie.

Podsumowanie paneli i drzwi firmy Classen już za nami. Jak wspomnieliśmy we wstępie – jednoznaczna ocena, co to za firma, jest niemożliwa do wykonania. Opinie zmieniają się w zależności od konkretnych produktów. Cała seria Classen AC5 (Dąb Bajkał, Dąb Avan, Dąb Niasa, Fernandez), jak i modele Classen Discovery i Expedition 4V zbierają świetne opinie. Gorzej na ich tle wypadają panele winylowe, a także drzwi Classen. Jeśli jesteście użytkownikami któregoś z tych wariantów, podzielcie się z nami swoją opinią!

Zobacz: Jaki listwy przypodłogowe do płytek / gresu wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Elektronarzędzia niezbędne na każdej budowie – Co warto kupić?

Praca na budowie wymaga nie tylko dużo wiedzy i doświadczenia, ale również odpowiedniego wyposażenia. Nie ulega wątpliwości, że...

Krzesła i stoły do jadalni – jakie wybrać?

Kuchnia jest sercem domu, a jadalnia to miejsce, gdzie zbieramy się razem z rodziną i przyjaciółmi, by spożywać...

Jakie są najważniejsze etapy remontu łazienki i jak się do nich przygotować?

Remont łazienki to złożone zadanie, które potrzebuje porządnego planowania, przygotowania oraz wykonania. Ze względu na specyfikę łazienki remont...

Izolacja pozioma fundamentów – folia czy papa?

Izolacja pozioma fundamentów to kluczowy element w procesie budowy, który wpływa na trwałość i wytrzymałość całej konstrukcji budynku....