Zlew narożny – opinie, inspiracje, wymiary

Data:

Podziel się z innymi:

Prawdziwe dylematy, szczególnie te z nutką tragizmu, pojawiają się w naszym życiu, kiedy decydujemy się na remont. Przytłaczająco szeroki wybór produktów to jedno, drugie – strategie na rozplanowanie swojej przestrzeni. Te refleksje pojawiają się zwłaszcza przy planowaniu rozkładu kuchni i łazienki. 

Jednym z rozwiązań, które wydają się praktyczne i wpływające na ergonomię w kuchni, jest montaż zlewu narożnego. W tym artykule przyjrzymy się, jakie opinie zbiera to rozwiązanie. Dorzucimy od siebie garść inspiracji i dodamy kilka słów o tym, co warto wiedzieć podczas montażu, poza tym, aby zebrać dokładne wymiary.

Sprawdź: Co położyć na stare płytki na podłodze? Czym zakryć płytki?

Zlew narożny – opinie 

Montaż zlewu narożnego jest rekomendowany przede wszystkim posiadaczom małych kuchni. To rozwiązanie pozwala zaoszczędzić naprawdę sporo miejsca. Róg kuchni jest jednym z najmniej wygodnych miejsc w tej przestrzeni, zatem ulokowanie tam zlewozmywaka wydłuży przestrzeń blatu. W małej kuchni liczy się każdy centymetr użytkowy. 

Zlew narożny to więcej miejsca na inne sprzęty, na przykład wymarzony od zawsze ekspres do kawy, robot kuchenny czy misę ze świeżymi warzywami. Poza tym przestrzeń na kuchenne eksperymenty, gdy jedna osoba walczy ze łzami podczas krojenia cebuli, a druga myje pozostałe po śniadaniu naczynia. 

Jeśli posiadasz zmywarkę i zlew służy ci tylko do mycia niektórych naczyń, zlewozmywak położony w rogu kuchni to rozwiązanie dla ciebie. Natomiast w przypadku, kiedy zlew jest jedynym centrum mycia naczyń w twojej kuchni, to położenie go w rogu może sprawiać już więcej trudności. Jedną z najczęściej wskazywanych jest ból pleców przy długim i częstym użytkowaniu zlewu w rogu kuchni. Warto również zadać sobie pytanie, czy fakt, że tylko jedna osoba może pracować przy zlewie narożnym, jest dla ciebie niewygodą, czy kwestią bez większego znaczenia.

Opinie o tym, czy zlew narożny to dobre rozwiązanie
Źródło: forum.muratordom.pl

Zlew narożny – opinie na forum

W celu poszerzenia opinii na temat zlewu narożnego postanowiliśmy udać się na fora internetowe i poczytać komentarze użytkowników tego typu zlewozmywaków. Zdania, jak to często bywa, są podzielone, choć nie trafiliśmy na prawdziwych entuzjastów tego rozwiązania. Pozostałe opinie, będące na „tak” były podyktowane tym, że użytkownicy narożnych zlewozmywaków nie mają większych potrzeb i korzystają z nich jako dodatku do zmywarek. Inni komentujący uzasadniali swój wybór bardzo małą kuchnią, która wręcz wymaga montażu zlewu narożnego.

Negatywne opinie składają się z przestróg użytkowników narożnych zlewozmywaków, aby kilkakrotnie zastanowić się nad tą inwestycją. Jeśli lubisz gotować razem z rodziną lub drugą połówką, prosta czynność jak odcedzanie makaronu (gdy jedna osoba trzyma durszlak, a druga wylewa wrzątek) może być utrudniona. Gdy jedna osoba myje naczynia, druga nie ma dostępu ani do szafek w pobliżu zlewu, ani do kosza pod nim. Część osób skarży się na ból pleców, a inni na to, że woda zalewa powierzchnię za zlewem. 

W przypadku jednych, jak i drugich opinii pojawiają się kontrargumenty z przeciwnego obozu. Na pewno warto wziąć pod uwagę najczęściej powtarzające się kwestie oraz ewentualnie zasięgnąć rady osoby zajmującej się tym tematem.

Sprawdź: Maty grzewcze – opinie, czy warto, co mówią na forum?

Zlew narożny – inspiracje

Zlew narożny, mimo wymienionych wcześniej wad, posiada jedną, równie ważną podczas remontu, zaletę. Świetnie wkomponuje się w każdy styl kuchni, jaki sobie wymarzysz. Inspiracje i ich poszukiwanie są zatem ograniczone jedynie twoimi preferencjami. Dlatego od siebie dodamy tylko kilka inspiracji, aby pobudzić cię do dalszych poszukiwań odpowiedniego wariantu. 

Źródło: granitan.pl

Zlew narożny – co warto wiedzieć? Wymiary 

Jest więcej istotnych rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę, niż tylko na wymiary. Te pomoże wybrać ci osoba, którą zatrudnisz do remontu. Przede wszystkim – liczne opinie poprzednich użytkowników radzą, aby nie wybierać zlewu dwukomorowego, a wariant w kształcie litery L, U lub G. Co jeszcze chwalą sobie korzystający ze zlewu narożnego, to zamontowanie baterii z długą wylewką. To ułatwi mobilność i pomoże uniknąć rozlewania się wody we wszystkich kierunkach. 

Ważniejsze wymiary dotyczą nie tyle samego zlewu, ile wymierzenie blatu pod zlewozmywak. Wariant narożny znajduje się w najbardziej newralgicznym miejscu kuchni, bo istnieje ryzyko większej wilgoci i ilości wody w tym miejscu. To łączenie płyt blatu wymaga odpowiedniego, profesjonalnego wykonania. 

Jak widać, sporo czynników należy przemyśleć jeszcze przed szukaniem inspiracji dla wymarzonej i funkcjonalnej kuchni, i nie chodzi tylko o wyliczenie odpowiednich wymiarów. Rzadko o tym pamiętamy, a zestawienie opinii z forum przypomina, że liczą się również nasze indywidualne potrzeby w trakcie remontu mieszkania. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Najlepsze rozdrabniarki do gałęzi w 2024 roku

Dbałość o estetykę ogrodu oraz efektywność w zarządzaniu odpadami roślinnymi stają się coraz bardziej istotne. Rozdrabniacze do gałęzi...

Funkcjonalne prowadnice GTV – dlaczego warto je stosować w domowych meblach?

Prowadnice kulkowe to standardowe wyposażenie mebli z wysuwanymi szufladami. Odpowiednio dobrany system wysuwania szuflad pozwala nie tylko na...

Pomidory malinowe – polecane odmiany

Pomidory malinowe to smakowite i zdrowe warzywa, które cieszą się dużym uznaniem wśród ogrodników i konsumentów. Warto jednak...

5 błędów przed snem, które powodują mniej jakościowe spanie

Higiena i jakość snu w znacznym stopniu odpowiadają za nasze zdrowie oraz dobre samopoczucie na co dzień. Wysypianie...