Tikkurila czy Beckers — porównanie, testy, opinie 

Data:

Podziel się z innymi:

Tikkurila i Beckers to dwie skandynawskie marki, specjalizujące się w produkcji farb do ścian. Pierwsza obecna jest na polskim rynku budowlanym od 1998 roku, a druga od 2002, ale obie zasługują na miano solidnie ugruntowanych propozycji wśród polskich sklepów budowlanych. 

Tikkurila, a właściwie Tikkurila Oyj, to producent pochodzenia fińskiego. Pierwsza linia produkcyjna tego przedsiębiorstwa rozpoczęła produkcję już w 1862 roku, pod nazwą Dickursby Oljeslageri, chociaż początkowo firma zajmowała się tylko produkcją lakierów. Natomiast Beckers to szwedzka firma. Nie jest wiele młodsza od swojego konkurenta, ponieważ swoje początki datuje na rok 1865. Nie wiadomo też, czy można w ich przypadku z czystym sercem mówić o konkurencji, gdyż czy Tikkurila, czy Beckers, obie są na polskim częścią jednego konglomeratu produkcyjnego. Dodatkowo w 2020 roku koncern Tikkurila został włączony do PPG Industries, który jest właścicielem również firmy Beckers.

Niezależnie jednak od tego kto jest właścicielem obu marek, ważne jest, jaka jest ich jakość i zadowolenie klientów z ich produktów. Którą farbę lepiej wybrać: Tikkurila czy Beckers? Która jest wydajniejsza: Tikkurila czy Beckers? Która lepiej kryje: Tikkurila czy Beckers? Która farba jest lepsza: Tikkurila Super White czy Beckers White? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule. 

Sprawdź: Panele winylowe — czy są rakotwórcze? Czy są szkodliwe?

Tikkurila czy Beckers?

Tikkurila to produkt, który jeszcze kilka lat temu zbierał fatalne opinie od osób, które zdecydowały się na jej zakup w sklepie. Według użytkowników wałka do ścian farba nie spełniała żadnego z podstawowych kryteriów. Przede wszystkim fatalnie kryła, do zamalowania poprzedniego koloru ścian potrzebne było więcej niż 3-4 warstwy farby plus podkład. Znaleźli się i tacy, którzy nawet z pokrywania Tikkurilą świeżo przygotowanych ścian nie byli zadowoleni. 

Aczkolwiek dobra wiadomość jest taka, że Tikkurila odrobiła lekcje i na przestrzeni ostatnich kilku lat dołożyła starań, by poprawić jakość swoich produktów. Możliwe, że stało się tak za sprawą przejęcia tej firmy przez większy konglomerat. Co istotne farby Tikkurila zbierają obecnie doskonałe opinie. A jak jest z farbami od Beckers? 

Beckers to wodorozcieńczalne farby, cieszące się od długo czasu bardzo dobrymi opiniami. Użytkownicy relacjonują, że farba bardzo dobrze utrzymuje się na ścianie w przypadku jej mycia, jest również łatwa i wydajna w nakładaniu. Pozytywem jest również rekomendacja od Polskiego Towarzystwa Alergologicznego — produkty od Beckers nie wykazują właściwości uczulających, co jest miłą informacją dla alergików szukających odpowiedniej farby.

Na pierwszy rzut oka, odpowiadając na pytanie, czy lepsze są farby Tikkurila, czy od Beckers, można by wskazać na tę drugą. Czy to na pewno dobry wybór? Zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem: Tikkurila Super White czy Beckers? Która jest lepsza? Sprawdźcie poniżej!

Sprawdź: Jaki lakier do mebli wybrać?

Tikkurila Super White czy Beckers Biały?

Jeśli chodzi o porównanie “Tikkurila czy Beckers” trudne byłoby zawarcie wszystkich produktów, które stoją w ofercie tych producentów. Dlatego zdecydowaliśmy się skupić na konkretnym modelu produktu: farbie do wnętrz w kolorze biały. Zapraszamy do zestawienia Tikkurila Super White czy Beckers Biały — które jest lepsze?

Jak prezentują się produkty Tikkurila, a jak Beckers pod kątem ceny i wydajności? Lepsza jest Tikkurila Super White czy Beckers?

Tikkurila Beckers
cena za litr farbyokoło 14,80 zł (biała, przy zakupie 10l)około 20,80 zł(biała, przy zakupie 10l)
dostępnośćgłównie w dedykowanych sklepach Tikkurila i na stronie internetowej prawie w każdym sklepie budowlanym
wydajność do 12 m2/ldo 14 m2/l
czas schnięcia 1 h4 h
maksymalna wydajność z opakowania120 m2140 m2
rozcieńczalnikwoda woda
czy nadaje się do czyszczeniatak tak 
liczba warstw do pełnego krycia
(wg producenta)
1 – 22
liczba warstw do pełnego krycia
(wg klientów)
12

Jak widzicie w zestawieniu Tikkurila Super White czy Beckers White niespodziewanie, lepszą okazuje się farba Tikkurila! Czy Becker jest znacznie gorszy? Nie, ale z pewnością jest znacznie droższy. W zależności od tego czego szukacie, obie te farby są zdecydowanie godne polecenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Jak zaaranżować pomieszczenie z odkrytą konstrukcją dachu?

Zaadaptowane poddasze może mieć znacznie większą wysokość niż standardowepomieszczenia, o ile otworzy się je na konstrukcję spadzistego dachu....

Jak pomalować ścianę pokrytą lakierem?

Połyskująca ściana ma przypominać wyglądem naturalny kamień i jest to obecnie jeden z popularnych trendów w wykańczaniu wnętrza...

Odprowadzenie skroplin z komina – poradnik

Wiele osób, które planują kominy systemowe zastanawia się, jaki jest najlepszy sposób na odprowadzanie pojawiających się w takich...

Jak podłączyć kabel 3 żyłowy do gniazdka?

Gniazdka są elementem wykańczającym elementem podczas remontu lub wykańczania mieszkania od developera. Jest to tak zwany biały montaż,...