Buderus czy Viessmann – testy na 3 produktach

Istnieje jeden prosty sposób, aby uniknąć armagedonu podczas remontu domu lub mieszkania – strategia. Konkretne rozplanowanie działań i projektów to tylko wierzchnia warstwa sukcesu. Jak w operacji militarnej, warto zaprosić do działania silne, sprawdzone jednostki, na przykład firmy Buderus czy Viessmann. 

Tych dwóch graczy jest notorycznie zestawianych ze sobą w artykułach czy na forach budowlanych. Obaj producenci mogą pochwalić się długą tradycją firmy i świetną renomą produktów w swojej ofercie. Na tapet weźmiemy zmiękczacz wody, kocioł kondensacyjny i kocioł gazowy, by stwierdzić – Buderus czy Viessmann, którą firmę wybrać?

Sprawdź: Jaki lakier do mebli wybrać?

Zmiękczacz wody Buderus czy Viessmann

Zmiękczacz wody ma za zadanie wyeliminować problem kamienia, który osadza się na sprzętach użytku domowego, np. na czajniku czy w zmywarce. Osady z twardej wody kumulują się również wokół części instalacji wodnej i podłączonych do nich urządzeń, co nie tylko zmniejsza ich wydajność. Ma również niebagatelny wpływ na wzrost rachunków. Zmiękczacz wody, zarówno Buderus czy Viessmann to też rzadsze zacinanie się przy goleniu, jak i miększa skóra oraz włosy. Który wybrać?

Viessmann jest liderem w swojej dziedzinie. Firma ma duże doświadczenie na rynku i jeszcze większą dostępność sprzedaży. Ich salony są rozsiane po całej Polsce, co jest istotną kwestią, która wiąże się z bliskim dostępem do serwisu. Marka może pochwalić się urządzeniami prostymi do zainstalowania i łatwymi w obsłudze przy jednoczesnym zachowaniu nowoczesnych technologii, które gwarantują wysoką jakość. Druga firma wypada przy niej blado.

Sprawdź: Jaki lakier wodny wybrać? Ranking, opinie, cena

Kocioł kondensacyjny Buderus czy Viessmann

Kocioł kondensacyjny Buderusa czy Viessmanna działa w ten sposób, że wykorzystuje ciepło powstałe przy spalaniu gazu oraz ciepło zawarte w samych spalinach. Jest to możliwe dzięki technologii kotła kondensacyjnego, w przypadku tradycyjnego te spaliny wylatują kominem. Technika kondensacji stawia taki kocioł wyżej od tradycyjnego, ze względu na większą wydajność i sprawne działanie. To pozwala zaoszczędzić paliwo, jak i pieniądze wydane na rachunki za ogrzewanie.

W przypadku dylematu: kocioł kondensacyjny Buderus czy Viessmann możemy zauważyć przy tym drugim funkcję wymienników ciepła Inox-Radical, które są wykonane z nierdzewnej stali szlachetnej. Co nam to daje? Przed tym, zanim spaliny będą odprowadzone do komina, wymienniki schładzają je do tego stopnia, że para wodna ze spalin ulega kondensacji. W ten sposób uwalnia się ciepło, które zostaje odprowadzone do systemu grzewczego. To daje maksymalne wykorzystanie gazu, do tego energooszczędne. W zestawieniach na różnych stronach budowlanych kocioł kondensacyjny Buderus wypada o wiele gorzej niż Viessmann.

Sprawdź: Jaki lakier do parkietu? Ranking lakierów

Kocioł gazowy Buderus czy Viessmann

Konkretny wybór kotła gazowego zależy od rodzaju, na którym zależy ci najbardziej. Niektóre z nich mają funkcję ogrzewania wody, zarówno w instalacji centralnego ogrzewania, jak i wykorzystywanej na co dzień wody użytkowej. Czas na trzecie zestawienie: kocioł gazowy Buderus czy Viessmann?

Jedno z zestawień na portalu Ceneo uwzględnia modele Viessmann Vitodens 200-W B2HE 1 oraz Buderus Logamax Plus Gb072. Jeden z użytkowników określił kocioł gazowy Viessmanna mercedesem wśród kotłów. Wyróżnił funkcję aplikacji Vicare, dzięki której może obsługiwać piec z telefonu. Kocioł gazowy Buderus zbiera również pozytywne głosy, wskazujące na jego wyjątkową oszczędność oraz prostotę w obsłudze. W porównaniu z Viessmannem kocioł gazowy Buderus zbiera o wiele lepsze opinie. 
Podsumowując – wzięliśmy pod uwagę opinie dostępne na forach budowlanych, jak i komentarze zawarte pod stronami poszczególnych produktów w różnych sklepach. Na ich podstawie dylemat Buderus czy Viessmann przechyla się w stronę produktów marki Viessmann. Jeśli masz doświadczenie z linią produktów jednego z tych producentów, koniecznie daj znać w komentarzu!

Powiązane

Drzwi Agmar – opinie. Ceny, czy warto?

Przeglądając liczne fora o tematyce budowlanej wątki zarówno drzwi...

Jakie rośliny posadzić przy ścianie domu? Rośliny na zachodnią i północną ścianę domu

Piękny dom to nie wszystko. Najatrakcyjniejsze działki to te,...

Czy pod panele trzeba kłaść folię? Odpowiedź eksperta

Dzisiaj podzielę się z wami czymś, co nieustannie mnie...

Remmers — opinie, gdzie kupić, ceny, opinie na forum

Drewno jest surowcem ponadczasowym. W budownictwie używa się go...

Panele z fugą czy bez? Panele v-fuga wady i zalety

Fuga zwykle kojarzy się z kuchniami, łazienkami i wszystkimi...

Jakie rury do odprowadzenia wody z rynien? Jaka średnia, jaka głębokość?

Sprawny system rynien to podstawa, jeśli po deszczu nie...