Zatkany zlew, brodzik, rura, wanna? Kret nie pomaga? ROZWIĄZANIE

Data:

Podziel się z innymi:

Obecnie właściwie każdy może cieszyć się dostępem do wody w domu, czy mieszkaniu. Niezależnie od pory dnia czy nocy, możemy korzystać zarówno z kranu, prysznica, wc, a nawet zmywarki. Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których mimo najszczerszych chęci, należy skorzystać z profesjonalnych środków chemicznych, zwłaszcza, przy zatkanym zlewie. Bardzo wiele osób decyduje się wtedy na użycie Kreta. Jednak co w sytuacji, gdy zatkany zlew Kret nie pomaga? Można zastanowić się dłużej nad tym, co zamiast Kreta do rur? Otóż istnieje przekonanie mówiące o tym, że jest on najskuteczniejszy, jednak nie zawsze tak się dzieje. 

Zobacz: Zlew narożny – opinie, inspiracje, wymiary

Zatkany zlew Kret nie pomaga  

Zdarza się tak, że na zatkany zlew Kret nie pomaga. Co zamiast Kreta do rur? Bardzo dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszy się między innymi soda kaustyczna. Ona również ma właściwości przepychające, pod warunkiem że po jej wsypaniu zalejemy ją wrzątkiem.  Stąd też jeśli zdarzy się sytuacja, taka jak między innymi zapchana wanna Kret nie pomaga, warto postawić właśnie na sodę. Charakteryzuje się tym, że działa na długim odcinku, dlatego nie tworzy tak zwanych skamielin. Podobnie w sytuacji, gdy  przydarzy nam się zatkany prysznic, a Kret nie pomaga.

Zatkany brodzik Kret nie pomaga 

Wiadomo, że korzystanie z prysznica jest koniecznością. Wiele osób uwielbia to rozwiązanie, jako alternatywę dla wanny. Dlatego tak duże znaczenie ma tutaj to by regularnie zajmować się zasypywaniem sodą kaustyczną, by nie dopuścić do zatkania. Co w sytuacji, gdy zatkaną rura spirala nie pomaga? Warto rozważyć zawołanie specjalisty, ponieważ problem może leżeć w dalszej części rur, gdzie nie jesteśmy w stanie w żaden sposób dotrzeć. Wiadomo, że zatkany brodzik Kret nie pomaga, to opcja, w której można skorzystać zarówno z sody kaustycznej, jak i zalania wrzątkiem. Czasami  Kret nie pomaga, ponieważ został zalany zbyt zimną wodą. Dlatego warto spróbować jeszcze raz, a być może się to powiedzie.

Zapchana wanna Kret nie pomaga  

Wiadomo, że mieszkając w domu, może nam się przydarzyć wiele przeróżnego rodzaju sytuacji i awarii. Z jednymi można poradzić sobie łatwiej, inne będą mogły stać się znacznie trudniejsze do naprawy. Dla wielu zapchany zlew Kret nie pomaga, to sytuacja, z którą trudno sobie poradzić. Jednocześnie wystarczy zalać wrzątkiem, a być może spieczony produkt puści, wszystko wróci do normy. Wiadomo, że oczekiwania bywają bardzo różne, jednocześnie, wiele osób naprawdę nie wie,  jak rozpuścić skamieniałego Kreta w rurze. Pomocny jest wrzątek, ale równie dobrze może sprawdzić się soda kaustyczna. Dla osób, które cenią sobie naturę, można skorzystać z sody oczyszczonej i octu i zalać wrzącą wodą.

Zatkany prysznic Kret nie pomaga 

Przede wszystkim, należy zastanowić się, dlaczego na zatkany odpływ Kret nie pomaga. Wiele osób bierze pod uwagę jedynie to, jak sobie poradzić z sytuacją, podczas gdy to znalezienie przyczyny ma tutaj kluczowe znaczenie. Jak odetkać zlew Kret nie pomaga? Warto poratować się wrzątkiem, ale równie dobrze sprawdzi się soda kaustyczna. Ma ona bardzo silne działanie, dlatego pod żadnym pozorem nie można jej wsypywać do wc.

Źródło: biznesfinder.pl

Zobacz: Ile pex na 1m2 podłogówki? Prosty kalkulator

Zatkaną rura – spirala nie pomaga?

Zdarzają się sytuacje, w których spirala niestety nie pomaga. Natomiast bardzo poważnym problemem jest skamieniały Kret, ocet może tutaj pomóc. Wystarczy wlać go do umywalki, a następnie zaczekać.  Kret zatkał odpływ, ponieważ woda, która została do niego wlana, nie była wrząca. Niestety, wiele osób uważa, że wystarczy ciepa woda, podczas gdy powoduje ona jedynie stopniowe jego rozpuszczenie. Dlatego gdy zatkana umywalka Kret nie pomaga, doskonałym rozwiązaniem będzie nie tylko wlanie wrzątku. Gdy po dłuższym czasie nie daje to pożądanych efektów, można zastosować mieszankę sodki oczyszczonej z octem, a następnie zalać ponownie wrzątkiem.

Co zamiast Kreta do rur? 

Dla osób, które bardzo ceni sobie naturalne rozwiązanie, dobrą opcją może być ocet i sodka oczyszczona. Mieszankę należy wlać do odpływu wanny lub umywalki, a następnie zalać wrzątkiem. Jeśli ktoś jest zainteresowany zastosowaniem chemii, to warto pokusić się o zastosowanie sody oczyszczonej. Należy do umywalki lub odpływu wanny, lub prysznica wlać wrzątek, następnie zasypać sodą kaustyczną i ponownie zalać wrzątkiem. Działanie powinno być natychmiastowe.

Zapomniałam spłukać Kreta, czyli jak rozpuścić skamieniałego Kreta w rurze? 

Na forach można spotkać posty, takie jak: zapomniałam spłukać Kreta. Co w tej sytuacji? Należy zareagować, zalewając wrzątkiem. Wrząca woda nie tylko sprawi, że Kret się rozpuści, ale również jego właściwości przepychające zostaną aktywowane.

Czy Kret może uszkodzić rury? Kiedy Kret nie pomaga  

Dla wielu osób zapchana wanna Kret nie pomaga lub  zatkany prysznic Kret nie pomaga, to bardzo poważny problem. Odpowiednie nastawienie, ale również zachowanie zimnej krwi sprawiają, że można z łatwością poradzić sobie właśnie z tym problemem.

Zobacz: Jakie rury do odprowadzenia wody z rynien? Jaka średnia, jaka głębokość?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Elektronarzędzia niezbędne na każdej budowie – Co warto kupić?

Praca na budowie wymaga nie tylko dużo wiedzy i doświadczenia, ale również odpowiedniego wyposażenia. Nie ulega wątpliwości, że...

Krzesła i stoły do jadalni – jakie wybrać?

Kuchnia jest sercem domu, a jadalnia to miejsce, gdzie zbieramy się razem z rodziną i przyjaciółmi, by spożywać...

Jakie są najważniejsze etapy remontu łazienki i jak się do nich przygotować?

Remont łazienki to złożone zadanie, które potrzebuje porządnego planowania, przygotowania oraz wykonania. Ze względu na specyfikę łazienki remont...

Izolacja pozioma fundamentów – folia czy papa?

Izolacja pozioma fundamentów to kluczowy element w procesie budowy, który wpływa na trwałość i wytrzymałość całej konstrukcji budynku....