Panele, płytki winylowe na ścianę — czy się nadają? Jaki klej? Montaż

Data:

Podziel się z innymi:

Remont łazienki czy toalety jest (zaraz po renowacji kuchni) najbardziej pracochłonnym i czasochłonnym punktem w procesie odświeżania mieszkania. Jeżeli jesteście podobnego zdania, to myślę, że zainteresuje was produkt o nazwie “płytki winylowe”. Płytki winylowe montowane na ścianę są materiałem, który coraz częściej skrada serca osób remontujących swoje mieszkania. Jeżeli jesteście zainteresowani, czy panele winylowe samoprzylepne nadają się na ścianę do łazienki, albo jak prawidłowo wykonać montaż paneli winylowych na ścianie, to znaleźliście właściwy artykuł.

Z tego artykułu dowiecie się jak położyć panele winylowe samoprzylepne na kafelki, czy można położyć panele winylowe do łazienki na stare płytki oraz jakiego kleju do paneli winylowych na ścianę użyć, by były one trwale. Dowiecie się również, jakie opinie na forum zbierają płytki winylowe na ścianę.

Sprawdź: Jaka grubość paneli?

Czy panele winylowe można kłaść na ściany?

Montaż paneli winylowych na ścianie — czy jest w ogóle możliwy? Jak najbardziej! Opinie na ten temat możecie znaleźć zarówno u producenta jak i na forum. Płytki winylowe na ścianę stają się coraz bardziej popularne przez wzgląd na kilka swoich zalet. Panele winylowe to unowocześnione wykładziny i elementy dekoracyjne wykonane z połączenia linoleum i wykładziny PCV. Choć linoleum może się nam kojarzyć z mało estetycznym i przestarzałym rozwiązaniem, to jest to formuła, która sprawia, że panele winylowe są bardziej wytrzymałe i różnorodne. Wyglądem bardzo różnią się od klasycznego linoleum, jakie znamy. 

Montaż paneli winylowych na ścianie jest prostszy niż standardowych kafelek. Do ich aplikacji wystarczy zwykle wyposażenie się w klej do paneli winylowych na ścianę i same winyle. Często klej do paneli winylowych znajduje się na ich powierzchni — na ścianę można przykleić je bez pomocy innych produktów. Opinie o tym jak proste są w montażu panele winylowe na ścianie, jest bardzo dużo.

Sprawdź: Czym myć panele? Panele bez smug, na wysoki połysk. Prosty sposób 

Montaż paneli winylowych na ścianie 

Montaż paneli winylowych na ścianie jest banalnie prosty. Trwa również krótko, a do każdego zestawu paneli winylowych producent powinien umieścić instrukcję, informującą o poprawnym montażu paneli winylowych na ścianie. Jeżeli instrukcja dołączona do waszych płytek wyda się wam niewystarczająca, zawsze możecie poczytać opinie na forum, które pękają od ciekawostek i porad na temat montażu paneli winylowych na ścianie.

Jeżeli ciekawi was, jak położyć panele winylowe samoprzylepne na kafelki, lub w miejscach o dużej wilgotności, to zapraszamy was do dalszej lektury.

Panele winylowe do łazienki na stare płytki? 

Płytki winylowe położyć możemy na ścianę zarówno w miejscach suchych jak i w tych, w których występuje wilgoć. Swoim wyglądem bardzo przypominają naturalny materiał, dlatego jeżeli macie fantazję wprowadzić do waszej łazienki elementy drewniane, to winyl sprawdzi się lepiej niż naturalne drewno. Zarówno na stare jak i nowe płytki można zastosować panele winylowe samoprzylepne na ścianę do łazienki. Jednak w przypadku starszych płytek należy pamiętać o kilku ważnych czynnikach wpływających na trwałość ułożonych paneli.

Przede wszystkim panele winylowe do łazienki, na stare płytki można kłaść tylko w przypadku, kiedy kafelki nie są uszkodzone. Pęknięcie, obsypywanie się, odchodzenie od ściany – wszystko to przemawia przeciwko inwestowaniu w montaż paneli winylowych na ścianie. Panele winylowe na ścianę do łazienki można naklejać tylko wtedy, kiedy podłoże nie jest na tyle zniszczone, by panele zaczęły od niego “odchodzić”.

Sprawdź: Co położyć na stare płytki na podłodze? Czym zakryć płytki?

Jak położyć panele winylowe samoprzylepne na kafelki?

Dowiedzieliście się już, że panele winylowe samoprzylepne można położyć na ścianę do łazienki. W tej części artykułu dowiecie się, jak położyć panele winylowe samoprzylepne na kafelki. Proces przygotowania podłoża będzie miał wpływ na wytrzymałość waszej pracy.

Przed zamontowaniem paneli winylowych (samoprzylepnych) na ścianę do łazienki warto wcześniej przemyć i odtłuścić powierzchnię, do której będziemy przyczepiać winyle. Jeszcze lepsze efekty zostaną osiągnięte, jeżeli zeszlifujecie wierzchnią powierzchnię kafelek. Robi się to w celu zwiększenia przyczepności kleju do paneli winylowych. Na ścianę można nanieść również dodatkową ilość kleju do paneli winylowych. Na forum internetowym możemy przeczytać różne opinie, ale najlepiej stosować się przede wszystkim do instrukcji producenta płytek. 

Sprawdź: Panele winylowe — czy są rakotwórcze? Czy są szkodliwe?

Klej do paneli winylowych na ścianę — jaki wybrać? 

Wiecie już, jak położyć panele winylowe samoprzylepne na kafelki, teraz czas na dobór narzędzi. Panele winylowe są znacznie prostsze do aplikacji niż standardowe kafelki. Do montażu płytek winylowych na ścianę wystarczy zwykle sam produkt, ewentualnie dodatkowy klej. Decydując się na klej, warto zwrócić uwagę na jego wydajność — jest to szacowany przez producenta obszar, którym możecie pokryć przy użyciu jednego opakowania kleju do paneli winylowych na ścianę. Poza tym kleje do paneli winylowych na ścianę nie różnią się przesadnie od siebie. 

Podsumowując: montaż paneli winylowych jest możliwy na ścianie w różnych pomieszczeniach. Panele winylowe samoprzylepne nadają się na ścianę do łazienki, salonu czy kuchni. Panele winylowe do łazienki można kłaść na stare płytki, pod warunkiem ich odpowiedniego przygotowania i niskiego poziomu zniszczenia. Wiecie również, jak położyć panele winylowe samoprzylepne na kafelki. Zachęcamy was do odwiedzania forum budowlanego w celu zweryfikowania czy opinie o wybranym przez was produkcie są pozytywne, jak również do pozostawienia własnych opinii w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Lamele ścienne – nowoczesny akcent w tradycyjnym wnętrzu

Możliwości dekoracji własnej przestrzeni jest naprawdę wiele. Możesz wykorzystać różne kolory farb, naklejki ścienne, tapety lub sięgnąć po eleganckie...

Nawóz z drożdży: opinie, zastosowanie i przygotowanie

Nawóz z drożdży to naturalny, ekologiczny sposób na dostarczenie roślinom niezbędnych składników odżywczych. W ostatnich latach zyskał on...

Kluczowe aspekty wyboru lokalizacji dla luksusowej rezydencji

Inwestorzy coraz częściej decydują się na wybudowanie rezydencji, czyli wyjątkowo luksusowego i ekskluzywnego domu mieszkalnego. Do zalet nowoczesnych...

Najlepsze rośliny do domu oczyszczające powietrze

W dzisiejszych czasach, kiedy zanieczyszczenie powietrza staje się coraz większym problemem, warto zastanowić się nad naturalnymi sposobami oczyszczania...