Sufit pływający – zalety i wady tego rozwiązania

Data:

Podziel się z innymi:

Chcesz coś zmienić w wystroju domu lub mieszkania? Wybór padł na sufit? Osoby zainteresowane roszadami na tej płaszczyźnie mają coraz większe pole do popisu. Bardzo popularny staje się m.in. sufit pływający. Dlaczego? Jaki związek to rozwiązanie ma z sufitami podwieszanymi? Na jakie plusy można tutaj liczyć? Czy sufity pływające mają zaś minusy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w dzisiejszej lekturze!

Zobacz: Zalety i wady zautomatyzowanego spawania

Sufit podwieszany a pływający

Nie brakuje osób, które chętnie decydują się na sufity podwieszane. Dzięki odpowiedniemu zaplanowaniu całego przedsięwzięcia, a potem wprowadzeniu optymalnych zmian można liczyć na bardzo satysfakcjonujące efekty. Chodzi m.in. o to, że konkretne pomieszczenia (na terenie domów lub mieszkań) stają się np. bardziej nowoczesne. Paleta dostępnych rozwiązań sprawia, że Klienci mogą zaś zdecydować się na takie opcje, które będą idealnie pasować np. do wymarzonej aranżacji.

Wyróżniamy rozmaite rodzaje sufitów podwieszanych. Co cieszy się aktualnie szczególnym zainteresowaniem? Chodzi np. o podwieszane sufity kasetonowe, z płyt gipsowych, paneli, czy napinane. Warto tutaj wyodrębnić także sufit pływający. Jest to specjalny rodzaj, który zdobywa serca coraz większej liczby Polaków. Dobrze byłoby wiedzieć, że tego typu rozwiązania bazują na specjalnych linkach, które są przymocowane do stropu lub ścian. Na skutek tego domownicy mogą odnieść wrażenie, że nad ich głowami coś lata w powietrzu albo pływa. Nie da się ukryć, że wygląda to bardzo efektownie.

Sufit pływający – zalety i wady

Na pewno sufit pływający gwarantuje wiele walorów. M.in. chodzi o lepsze wrażenia wizualne. Jeśli aktualna aranżacja Ci się nie podoba, to możesz coś z tym faktem zrobić. Roszady coraz częściej dotyczą właśnie sufitów. Osoby zainteresowane tym zagadnieniem mogą wybierać rozmaite rozwiązanie. Np. pod kątem motywu przewodniego, czy kolorystyki itd. Dzięki temu nie ma problemu, aby wyselekcjonować coś, co będzie idealnie pasowało do danego pomieszczenia w domu lub mieszkaniu. Wielu ekspertów zauważa, że sufity pływające służą także maskowaniu ewentualnych niedoskonałości. O co chodzi? Z czasem na suficie zaczynają pojawiać się np. niewielkie pęknięcia, czy przebarwienia. Nie trzeba jednak koniecznie martwić się malowaniem, które szczególnie w przypadku tej powierzchni jest czasochłonne i dokuczliwe. Kiedy jeszcze ludzie decydują się na sufity pływające? Jeśli jest tam poprowadzona np. jakaś instalacja. Dzięki temu można to skrzętnie ukryć i zastosować fajny motyw, który poprawi design całego pomieszczenia.

Autor: Knauf źródło: muratordom.pl

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Zamontowanie sufitów pływających pozwala zastosować np. rozmaite dekoracyjne oświetlenia. Coraz więcej osób bawi się tym zagadnieniem, by poprawić komfort, a także walory estetyczne. Nie można nie wspomnieć, że sufity pływające są polecane osobom, które narzekają np. na sąsiadów z góry. Często przeszkadza Ci hałas? Przy pomocy tego rozwiązania możesz znacząco zmniejszyć liczbę słyszalnych decybeli. To nie wszystko. Jeśli zdecydujesz się na pływający sufit, to powierzchnia danego pomieszczenia się zmniejszy. Szybciej zatem ogrzejesz np. konkretny pokój, co pozytywnie wpłynie na rachunki.

Jakie są zaś wady? Niektóre pomieszczenia są szczególnie narażone na działanie wilgoci. Jeśli zdecydujesz się tam na nieodpowiednie materiały, to szybko stracą one na swojej jakości. Mniejszy wybór wpływa też negatywnie na kwestie finansowe. Niekiedy nie można zaś w ogóle zdecydować się na sufity tego typu. Chodzi przede wszystkim o starsze budownictwo. Trzeba zatem dobrze zastanowić się, czy np. dodatkowe obciążenie będzie tutaj odpowiednim rozwiązaniem. Niektórzy chcą przy pomocy sufitów z tej kategorii zamaskować pewne instalacje. Nie zawsze można to jednak zrobić (czasami wymagane są odpowiednie pozwolenia). W tej sprawie dobrze byłoby skontaktować się np. z odpowiednimi fachowcami.

Zobacz: Oświetlenie Solarne – Zalety i Wady

Z jakiego materiału sufit pływający?

Spodobała Ci się powyższa charakterystyka? Chcesz posiadać sufit pływający? Warto zaznaczyć, że w sklepach online i stacjonarnych z tym asortymentem nie brakuje wyboru. Klienci mogą zatem zdecydować się na różne materiały. Sufity pływające są zaś wykonywane m.in. z takich komponentów, jak różne tkaniny, folie, czy aluminium.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Przestrzeń dla rodziny – jak wybrać idealny stół do jadalni, który zbliża?

Ten jeden mebel, wokół którego kręci się życie rodzinne niczym telenowela pełna dramatów, tajemnic i... oczywiście, kulinarnych mistrzostw...

Jakie drzewa i krzewy posadzić w ogrodzie

Decyzja o tym, jakie drzewa i krzewy posadzić w ogrodzie, może być kluczowa dla jego wyglądu i funkcjonalności....

Czy wiesz, które deski tarasowe są najbardziej wytrzymałe?

Deski tarasowe powinny być nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne – dlatego muszą cechować się m.in. dużą wytrzymałością....

Jak stworzyć przytulny kącik do czytania

Tworzenie idealnego miejsca do czytania może być niezwykle satysfakcjonujące, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych miłośników książek. Dowiedz...