Regulacja zawiasów drzwi chińskich

Data:

Podziel się z innymi:

Drzwi z jednej strony są ozdobą wejścia do naszego domu, z drugiej strony muszą one zapewnić bezpieczeństwo. Dobre drzwi pozwalają nie tylko wygłuszyć ale również poprawić komfort termiczny. Dużą popularnością w naszym kraju cieszą się tak zwane drzwi chińskie. Główną zaletą jest ich niska cena i nietypowa regulacja zawiasów drzwi chińskich.

Zobacz: Rodzaje kluczy do drzwi – jakie są i czym się różnią?

Regulacja zawiasów drzwi chińskich – krok po kroku

Drzwi zewnętrzna używamy każdego dnia, narażone są na wielokrotne zamykanie i otwieranie. Dopóki wszystko działa zazwyczaj nikt nie zastanawia się jak regulować zawiasy, warto jednak wiedzieć jak wygląda regulacja zawiasów drzwi chińskich.

Może to być konieczne w sytuacji gdy np. drzwi zaczynają szurać po podłodze i ją rysować. Mogą również klinować się na ościeżnicy. W takiej sytuacji konieczna jest regulacja zawiasów drzwi chińskich, ale czy jest ona możliwa do wykonania?

Czym są chińskie drzwi i po czym je poznać?

Określenie drzwi chińskich przyjęło się głownie w związku z niską jakością produktów chińskich oraz niską ceną i słabą jakością. Drzwi tego rodzaju zachęcają do zakupu bardzo atrakcyjną ceną, ale mało kiedy idzie ona w parze z jakością.

Mimo, że mówi się o tych drzwiach chińskie, to wcale produkt ten nie musi być produkowany w tym kraju. Warto wiedzieć, że drzwi takie nie posiadają żadnych certyfikatów. Dużą różnicę można zauważyć między innymi w okuciach drzwi lub zawiasach. Przy okazji warto się dowiedzieć jak przebiega regulacja zawiasów drzwi chińskich.

Jaka jest główna cech drzwi chińskich? Niewidoczne zawiasy. W produktach polskich zawiasy są na zewnątrz, dzięki czemu można bez problemu skontrolować stan techniczny lub w razie konieczności łatwo je wyregulować.

Źródło: wiktorczyk.com.pl

W drzwiach chińskich zawiasy są wykonane z niezbyt trwałego metalu i ukryte za osłoną. Nie warti kupować takich drzwi. Również warto zwrócić uwagę na niskiej jakości zamek i inne elementy okucia. Zamki w drzwiach chińskich bardzo szybko ulegają uszkodzeniu.

Zobacz: Drzwi, panele Classen – opinie, co to za firma?

Jak wyregulować drzwi?

W przypadku tradycyjnych drzwi regulację można wykonać w kilku prostych krokach. Zazwyczaj nie trzeba do tego specjalnych narzędzi. Do regulacji tradycyjnych zawiasów wystarczy klucz imbusowy lub klucz grzechotka. Do regulacji nie ma koniecznością ściągani drzwi, co znacznie ułatwia cały proces.

Pierwszym krokiem jest zdiagnozowanie problemu i znalezienie elementu, który wymaga regulacji. Np. jeżeli drzwi nie chcą dokładnie dolegać do futryny, to za pomocą imbusa lub grzechotki należy wyregulować zawias, aby drzwi dolegały.

W nowoczesnych drzwiach znajdują się zazwyczaj trzy zestawy śrub. Odpowiadają one za regulację drzwi w prawą lub lewą stronę oraz w górę lub w dół. Za pomocą trzeciego zestawu można skrzydło dociągnąć lub odsunąć od framugi. Te kilka śrubek do regulacji wystarczy, aby dokładnie wyregulować drzwi samodzielnie i całkowicie bez pomocy specjalistów.

Inaczej może wyglądać sprawa regulacji w drzwiach starego typu. Tam może już dochodzić do mechanicznych uszkodzeń lub wypaczeń drewna. W przypadku drzwi chińskich często regulacja zawiasów jest praktycznie niemożliwa. Dlatego wybierając drzwi nie zawsze warto jest kierować się tylko i wyłącznie ceną. Drzwi chińskie mają swoje zalety, ale również i wiele wad.

Po tym artykule wiesz już czym są drzwi chińskie i jak wygląda sprawa regulacji w nich zawiasów.

Zobacz: Drzwi Agmar – opinie. Ceny, czy warto?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Najlepsze rozdrabniarki do gałęzi w 2024 roku

Dbałość o estetykę ogrodu oraz efektywność w zarządzaniu odpadami roślinnymi stają się coraz bardziej istotne. Rozdrabniacze do gałęzi...

Funkcjonalne prowadnice GTV – dlaczego warto je stosować w domowych meblach?

Prowadnice kulkowe to standardowe wyposażenie mebli z wysuwanymi szufladami. Odpowiednio dobrany system wysuwania szuflad pozwala nie tylko na...

Pomidory malinowe – polecane odmiany

Pomidory malinowe to smakowite i zdrowe warzywa, które cieszą się dużym uznaniem wśród ogrodników i konsumentów. Warto jednak...

5 błędów przed snem, które powodują mniej jakościowe spanie

Higiena i jakość snu w znacznym stopniu odpowiadają za nasze zdrowie oraz dobre samopoczucie na co dzień. Wysypianie...