Pompy ciepła Nibe – opinie, testy, co mówią na forum

Data:

Podziel się z innymi:

W ostatnich latach pompy ciepła zyskały sporą popularność. Jednym z jej powodów jest połączenie funkcji urządzenia grzewczego, przy jednocześnie niskiej emisyjności zanieczyszczeń do atmosfery. To czyni je wyjątkowo ekologicznym rozwiązaniem, a ponadto nie uzależnia stanu naszego ogrzewania od dostępności opału. Pompy ciepła osiągają najwyższą klasę efektywności, co wpływa na ich komfort, bezpieczeństwo w użytkowaniu i atrakcyjną cenę. 

Istnieją programy rządowe, które umożliwiają dofinansowanie zakupu pompy ciepła, np. Czyste Powietrze lub Mój Prąd. Niektóre firmy produkujące odnawialne źródła energii finansują własne akcje, co robi m.in. NIBE-Biawar – szwedzka firma produkująca pompy ciepła i inne urządzenia grzewcze. Oferują dotację do 10 000 złotych na zakup pompy oraz paneli fotowoltaicznych. W tym artykule przyjrzymy się opiniom z forum, które dotyczą wybranych modeli: Nibe F2120, Nibe F2040, Nibe 8 kW, Nibe AMS 10-8 oraz Nibe AMS 10-12.

Pompy ciepła Nibe opinie

Pompy ciepła Nibe mają na forum opinię przystępnych cenowo i wartych inwestycji. Mimo powszechnego przekonania o kosztach instalacji pompy ciepła łatwiej zaoszczędzić na ogólnym koszcie budowy domu. Dzięki pompom ciepła Nibe odpadają koszty kominów, ich montażu, magazynów na opał czy kotłowni. Wspominając o cenach, warto powtórzyć, że państwo, jak i firma Nibe oferują atrakcyjne dofinansowania w zakresie instalacji pompy ciepła.

Pompa ciepła Nibe f2120 – opinie

Pompa ciepła Nibe o modelu F2120 ma opinię wariantu, który należy do klasy premium. Tym, co ją wyróżnia, jest lepsza sprawność, a także niższy stopień hałasu niż u pozostałych modeli. Na wylocie osiąga wyższą temperaturę, nawet do +65 stopni Celsjusza. Technologia EVI w połączeniu ze wbudowaną funkcją chłodzenia pozwalają produkować ciepło Nibe F2120 nawet przy -25 stopniach Celsjusza za oknem.

Oblodzona pompa ciepła

Nibe f2040 – opinie

Co wiemy o modelu Nibe F2040 8 kW? To, że jest skutecznym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy, ponieważ należy do modelu typu monoblok. Wykorzystuje się w nim technologię inwerterową, co oznacza, że Nibe F2040 bierze pod uwagę temperaturę zewnętrzną i dostosowuje do niej wielkość zapotrzebowania na ciepło w domu. Działa to również w drugą stronę, gdy za oknem jest upalnie. Wtedy Nibe F2040 dostarcza chłodne powietrze do wnętrza domu. 

Ten wariant pompy ciepła Nibe, podobnie jak F2120, ma wiele pozytywnych opinii na forum. Zalety, którymi się wyróżnia, to wszechstronność, wydajność i chłodzenie. Wszechstronność Nibe F2040 polega na tym, że poza ogrzaniem domu można wykorzystać ją do współpracy z systemem solarnym lub ogrzania wody w basenie. Wydajność wynika z jej możliwości, ponieważ nawet przy temperaturze -20 stopni Celsjusza jest w stanie dostarczyć 58 stopni. Minusy? Wielkość. Należy znaleźć odpowiednio duże pomieszczenie dla tak dużego urządzenia, jakim jest pompa ciepła.

Zobacz: Średnica rury kanalizacyjnej – jakie rury do kanalizacji?

Pompa ciepła Nibe 8 kw opinie

Według opinii na forum najlepszym wyborem wśród modeli pomp ciepła Nibe będzie moc 8 kW. W przypadku 16 kW pojawiła się dyskusja na forum, że mocniej działa moc 9 kW od Panasonica. Inny użytkownik forum dzieli się spostrzeżeniem, że Nibe F2040 przy mocy 16 kW i temperaturze -20 stopni Celsjusza pracuje przy mocy około 8 kW – połowę podawanej wydajności. Najkorzystniejsze opinie na forum wskazują na wariant Nibe 8 kW, który spełnia swoje zadanie, nie rozczarowując przy tym posiadacza pompy ciepła.

Nibe ams 10-8 – opinie

Co wiemy o modelu pompy ciepła Nibe Ams 10-8? Na podstawie głosów z forum wynika, że ten wariant cieszy się największą popularnością w mniejszych budynkach. Maksymalna moc grzewcza Nibe Ams 10-8 wynosi 16 kW.

Jeden z popularniejszych błędów, który przewija się na forum

Pompa ciepła Nibe ams 10-12

Pompa ciepła Nibe Ams 10-12 należy do jednostek zewnętrznych. Zasila ją powietrze zewnętrzne o modulowanej mocy w przedziale 3-8 kW. To pozwala na ogrzewanie, a także chłodzenie pomieszczenia. Nibe Ams 10-12, według forumowiczów, jest dobrym sprzętem ze średniej półki cenowej. Z tego powodu cieszy się dużą popularnością. W miesiącach letnich pompa ciepła Nibe Ams 10-12 za pomocą mechanizmu odwróconego obiegu daje przyjemne poczucie chłodu. 

Nibe pompy opinie na forum

Pompy Nibe ulegają coraz nowszym ulepszeniom. Nowe oprogramowanie, oznaczone na serii symbolem S oferuje rozwiązania pochodzące z najnowszych nowinek technologicznych. Można połączyć je z Wi-Fi, co pozwala na bezpośrednie sterowanie pompą ciepła Nibe z telefonu. Opinie o produkcie chwalą również możliwość obsługi sprzętu za pomocą głosu. Procesy zarządzania przebiegają sprawnie i jeszcze bardziej komfortowo.

Najpopularniejszymi modelami są F2120, a także F2040. Choć pompy ciepła Nibe Ams 10-8 czy Ams 10-12 nie odstają od nich w sposób znaczący, są bardziej krytykowanymi wariantami pomp od szwedzkiego producenta. Czy mieliście okazję ogrzewać dom którymś z wymienionych modeli? A może przetestowaliście Ams 10-12 lub Ams 10-8 i wcale nie jest gorsze? Dajcie znać w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Najlepsze rozdrabniarki do gałęzi w 2024 roku

Dbałość o estetykę ogrodu oraz efektywność w zarządzaniu odpadami roślinnymi stają się coraz bardziej istotne. Rozdrabniacze do gałęzi...

Funkcjonalne prowadnice GTV – dlaczego warto je stosować w domowych meblach?

Prowadnice kulkowe to standardowe wyposażenie mebli z wysuwanymi szufladami. Odpowiednio dobrany system wysuwania szuflad pozwala nie tylko na...

Pomidory malinowe – polecane odmiany

Pomidory malinowe to smakowite i zdrowe warzywa, które cieszą się dużym uznaniem wśród ogrodników i konsumentów. Warto jednak...

5 błędów przed snem, które powodują mniej jakościowe spanie

Higiena i jakość snu w znacznym stopniu odpowiadają za nasze zdrowie oraz dobre samopoczucie na co dzień. Wysypianie...