Jak ubić zieme bez walca? Czym go zastąpić? Pomysły

Data:

Podziel się z innymi:

Wszyscy dobrze wiemy, że aby najlepiej wyrównać ziemię, powinno użyć się walca. Jednak nie zawsze możemy sobie pozwolić na zastosowanie tego zasłużonego sprzętu. W artykule podpowiadamy, jak ubić ziemię pod trawnik bez walca, czym w ogóle zastąpić walec do trawy, a także jak wyrównać ziemię deską.

Czym zastąpić walec do trawy?

Walec do trawy z pewnością jest najlepszym przyrządem, który znajduje swoje zastosowanie przy wyrównywaniu powierzchni ziemi. Niemniej jednak, czasami zdarzają się sytuacje, gdy najzwyczajniej w świecie nie posiadamy go. Co wtedy zrobić? Jak ubić ziemię pod trawnik bez walca? Czym zastąpić walec do trawy? Jaki odpowiedni jego substytut wybrać w tym celu? Tego typu pytania z pewnością nie raz zbierają się w myślach osób, które muszą zmierzyć się z odpowiednim wyrównaniem ziemi. Uspokajamy – są na nie rady!

Najdoskonalszym wytworem ludzkiej technologii, które dało podstawę do późniejszego stworzenia wielu innych, bardziej zaawansowanych wynalazków, jest koło, a wraz z nim wszystko to, co się toczy. Walec jest oczywiście jednym z najprostszych przyrządów, które wykorzystują tego typu ruch, jednak w przypadku braku posiadania tego narzędzia, można posłużyć się jeszcze bardziej prostymi sposobami, które w oparciu o ruch obrotowy pomogą nam we właściwym wyrównaniu terenu.

Jak więc zastąpić walec do trawy? W internecie można znaleźć chociażby filmiki, na których ludzie wyrównują powierzchnię… okrągłym kubłem na śmieci. Metoda ta wydaje się wszak dość mocno prymitywna i męcząca (ciągłe schylanie się i popychanie substytutu walca przez pewien okres czasu), ale jak widać w myśl przysłowia ,,na bezrybiu i rak ryba’’, znajduje ona swoje zastosowanie w ogrodnictwie. Według tego, co widać na nagraniach kubły sprawdzają się jako walec znakomicie.

Walec z bojlera – wypełniony piaskiem.

Jak wyrównać ziemię deską?

Wybór deski sprawdzi się jeżeli szukamy doraźnego rozwiązania, które chcemy zastosować w miejscu o niewielkiej powierzchni. W przypadku większych połaci terenu, stosowanie tego typu rozwiązań jest jednak całkowicie daremne. Wynika to z najbardziej prozaicznej rzeczy, jaką jest fakt, że po pierwsze, potrzebowalibyśmy naprawdę sporej ilości desek, które posłużyłyby nam do wyrównywania terenu, a po drugie, układanie desek jedna przy drugiej trwałoby bardzo dużo czasu. Biorąc pod uwagę, że każda z nich powinna być ułożona, jak najbardziej pieczołowicie, wprowadziłoby to niepotrzebne wydłużenie zaplanowanych przez nas prac.

Deska sama w sobie stanowi dobry ,,przyrząd’’ do wyrównywania terenu. Należy jednak pamiętać, że powinna mieć w sobie pewien ciężar, który uniemożliwiłby jej samoistne przesuwanie się po powierzchni ziemi. Jeżeli spełnia ona tę cechę, to śmiało będzie można wypróbować właśnie to rozwiązanie, pamiętając zarazem, by deski były ułożone blisko siebie, jedna przy drugiej, co pomoże dodatkowo usztywnić stworzoną z nich strukturę.

Warto także mieć na uwadze, że w celu dodatkowego nacisku i większej stabilizacji desek, można bez problemu czymś je przycisnąć. Jeżeli mamy przydomowy skalniak nic nie stoi na przeszkodzie, by chociażby z niego pobrać kilka cięższych kamyków i użyć je jako zapasowego ciężaru, który zagwarantuje nam brak przesuwania się desek. Jeżeli nie mamy na terenie naszej posesji kamieni, równie dobrze można wykorzystać cokolwiek innego, co ma w sobie pewien ciężar, np.wazony bądź wiadra napełnione ziemią. 

Nie zapominajmy też o starym przysłowiu, które głosi, że ,,potrzeba jest matką wynalazków’’. Na forum portalu Cztery katy można natknąć się na wypowiedź jednego z użytkowników, który opisał swój sposób na wyrównywanie ziemi. W odpowiedzi na pytanie ,,jak wyrównać ziemię deską’’, napisał on z rozbrajającą szczerością, iż zrobił to… z pomocą deski snowboardowej swojego syna. 

Mężczyzna ręczy, że powierzchnia wyrównana została bardzo dokładnie, a sam proces był dość zabawny. Po prostu trzeba przypiąć się do deski i skakać bez przerwy w równych odległościach, tak by ziemia została odpowiednio wyrównana i ugnieciona. Rozwiązanie wydaje się nam dość męczące fizycznie, gdyż autor posta sam zaznaczył, że sposób ten dobry będzie tylko dla osób o dużej kondycji i wytrzymałości. Dlatego jeżeli pole, na którym pracujemy, ma ponad 20 metrów kwadratowych, to lepiej od razu odrzucić tego typu działania. Niemniej, jeżeli ktoś jest silny, posiada deskę snowboardową, a do tego chce spalić trochę dodatkowych kalorii, będzie to dla niego idealne rozwiązanie.

Zobacz: Jakie rośliny posadzić przy ścianie domu? Rośliny na zachodnią i północną ścianę domu

W tekście porzuciliśmy trzy metody, które mogą przydać się nam, gdy zastanawiamy się, jak ubić ziemię pod trawnik bez walca lub czym zastąpić walec do trawy. Pamiętajmy, że brak walca to nie koniec świata i zawsze możemy poradzić sobie bez niego chociażby za pomocą kubła, snowboardu, jak i wyrównania ziemi deską.

Tekst napisany w środę 14 grudnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Elektronarzędzia niezbędne na każdej budowie – Co warto kupić?

Praca na budowie wymaga nie tylko dużo wiedzy i doświadczenia, ale również odpowiedniego wyposażenia. Nie ulega wątpliwości, że...

Krzesła i stoły do jadalni – jakie wybrać?

Kuchnia jest sercem domu, a jadalnia to miejsce, gdzie zbieramy się razem z rodziną i przyjaciółmi, by spożywać...

Jakie są najważniejsze etapy remontu łazienki i jak się do nich przygotować?

Remont łazienki to złożone zadanie, które potrzebuje porządnego planowania, przygotowania oraz wykonania. Ze względu na specyfikę łazienki remont...

Izolacja pozioma fundamentów – folia czy papa?

Izolacja pozioma fundamentów to kluczowy element w procesie budowy, który wpływa na trwałość i wytrzymałość całej konstrukcji budynku....