Piece i kotły Stalmark – opinie

Data:

Podziel się z innymi:

Zima to okres, w którym szczególnie powinniśmy zadbać o właściwe ogrzewanie swojego domu tak, aby odpowiednio chronić zarówno ściany i fundamenty przed mrozem z zewnątrz, jak i nasze własne zdrowie. W tym celu warto jest przyjrzeć się piecom bądź kotłom stworzonym przez polską firmę Stalmark. 

W artykule pochylimy się nad tym, co ludzie piszą w internecie na temat sztandarowych wyrobów firmy. Sprawdzimy, jakie opinie ma piec na pellet Stalmark, ponadto zbierzemy opinie z forum o Stalmark Eko Silver. Przyjrzymy się również opiniom o Stalmark Eko Silver 19kw, Stalmark Eko Silver 14kw, a także Stalmark Eko Box 10kw. Na koniec zweryfikujemy także opinie o Stalmark Eko Vegas oraz o Stalmark Eko Pionier 20kw.

Zobacz: Brotje – opinie, co to za firma? Sprawdzamy piece

Stalmark – co to za firma? Gdzie produkcja?

Stalmark jest polską firmą kotłów i pieców CO, która powstała 2002 roku. Przedsiębiorstwo podkreśla na swojej stronie internetowej, że ich wyroby działają w oparciu o wyselekcjonowane paliwa stałe (pellet, ekogroszek), które mają atest związany z obecnymi normami środowiskowymi. Producent zaznacza, że wszelkie wyrabiane przez niego kotły czy piece CO spełniają postulaty dyrektywy ECODESIGN, a także kryteria sprawności cieplnej oraz wymagania w sferze emisji zgodnej z aktualnymi normami w najwyższej 5 klasie.

Firma ma swoją siedzibę w Andrychowie (województwo małopolskie). Po wpisaniu adresu na mapach Google, można zauważyć potężną halę, w której najpewniej dokonuje się produkcja pieców i kotłów oferowanych przez Stamark.

Piece i kotły Stalmark – opinie użytkowników w jednym miejscu 

Opinie na temat pieców i kotłów Stalmark są w większości pozytywne. Poza jednym przypadkiem, trudno jest znaleźć w internecie, na danym forum jakąś negatywną wypowiedź, w której użytkownik dałby upust swoim emocjom. 

Piec na pellet Stalmark opinie 

Opinie o piecach na pellet Stalmark zbieraliśmy głównie ze strony Ceneo oraz z forum info-ogrzewanie. Na każdej z nich produkty polskiej marki były oceniane wysoko i z dużą dozą sympatii. O klasie sprzętu oferowanego przez firmę z Andrychowa może też świadczyć liczba opinii o piecach na pellet Stalmark.

Stalmark Eko Silver opinie na forum 

Jedyna negatywna wypowiedź, jaką udało nam się znaleźć odnośnie produktu rodzimego producenta, dotyczy modelu Stalmark Eko Silver. Opinia napisana została po dwuletnim okresie użytkowania, co dodatkowo świadczy o jej wiarygodności. Według opinii o Stalmark Eko Silver, urządzenie ma źle zamontowaną płytę, która związana jest właściwym sterowaniem urządzeniem. Błędne usytuowanie powoduje utrudnione dojście w przypadku usterki urządzenia. 

Innym mankamentem urządzenia jest źle napisana instrukcja obsługi. W przytaczanej opinii o Stalmark Eko Silver wprost można przeczytać, że treści w niej zawarte, ograniczone zostały do minimum, co sprawia, że trzeba korzystać z usług serwisu, a ta nie należy do tanich. Piec posiada także wady konstrukcyjne takie, jak nieszczelne spawy, które powodują wyciek wody. 

Stalmark Eko Silver 19kw opinie

Jeden z użytkowników forum info-ogrzewanie zaznaczył w swojej opinii o Stalmark Eko Silver 19kw, że przed zakupem bardzo dobrze przyjrzał się temu kotłowi. Zarówno jego specyfikacji na stronie internetowej producenta, jak i filmom w serwisie YouTube. Zgodnie z jego opinią o Stalmark Eko Silver 19kw, o produkcie wypowiada się źle wyłącznie konkurencja albo osoby, które nie potrafią właściwie ustawić kotła. 

Zgodnie z opinią użytkownika, Stalmark Eko Silver 19kw ma dużą przewagę nad innymi kotłami, przez to, że posiada samoczyszczący się wymiennik ciepła. W innych tego typu produktach czyszczenie odbywa się ręcznie, co niesie za sobą sporą ilość pyłu na całą kotłownię. Tutaj problem ten nie występuje.

Źródło: ceneo.pl

Stalmark Eko Silver 14kw opinie 

Opinie o Stalmark Eko Silver 14kw są pozytywne. Można je znaleźć choćby na wspomnianym forum info-ogrzewanie. Klienci, zwracają uwagę na stosunkowo niewielkie rozmiary urządzenia, jak i prostotę w obsłudze. Inny z nabywców Stalmark Eko Silver 14kw w opinii zaznacza, że produkt ten oferuje dobry stosunek jakości do ceny.

Zobacz: Jak palić brykietem drzewnym w piecu CO? Porady

Stalmark Eko Vegas opinie 

Opinie na temat Stalmark Eko Vegas zaczerpnęliśmy z forum Ceneo. Są one bardzo przychylne. Jedna z osób zaznacza, że jego kocioł pracuje bez przerwy od 5 miesięcy. Na przestrzeni tego okresy, jedynie raz w miesiącu należy wyjąć popiół i raz na dwa tygodnie wyczyścić. 

W innej opinii o Stalmark Eko Vegas użytkownik zaznaczył, że duży wpływ na sprawność kotła ma klasa ekogroszku. Im bardziej suchy, tym mniejszy problem z tzw. spiekami. Pracując piec nie emituje żadnych uciążliwych pyłów. Dużym plusem jest też serwis. Infolinia funkcjonuje sprawnie, osoby odpowiedzialne za kontakt z zaangażowaniem odpowiadają na pytania ,,świeżych’’ użytkowników.

Źródło: ceneo.pl

Stalmark Eko Pionier 20kw opinie 

Stalmark Eko Pionier 20kw ma opinie również napisane w sposób przychylny. Użytkownicy zwracają uwagę na znakomity stosunek ceny do jakości, jak i dużą intuicyjność urządzenia. Jeden z nabywców wprost zwraca uwagę, że kocioł użytkuje od kilku lat i ani razu nie zawiódł się na produkcie.

W innej opinii o Stalmark Eko Pionier 20kw można przeczytać o bardzo dobrym systemie, jaki został zastosowany w urządzeniu, który umożliwia samooczyszczanie się kotła. Według klienta znacząco wpływa to na komfort i wygodę użytkowania produktu. Ponadto nie trzeba brudzić się przy samodzielnym sprzątaniu Stalmark Eko Pionier 20kw.

Opinie o Stalmark Eko Box 10kw również są pozytywne, jak przy wersji 20kw. Produkt cechuje się jedynie mniejszymi parametrami niż jego ,,większy’’ odpowiednik. Dlatego jeżeli komuś zależy na mniejszej mocy urządzenia, opinie o Stalmark Eko Box 10kw z pewnością zachęcą go, by zakupił właśnie ten kocioł.

W artykule sprawdziliśmy się, co internauci piszą na temat różnych wyrobów firmy. Przyjrzyliśmy się opiniom, jakie ma piec na pellet Stalmark, ponadto zebraliśmy opinie z forum o Stalmark Eko Silver, zweryfikowaliśmy również opiniom o Stalmark Eko Silver 19kw, przeczytaliśmy opinie o Stalmark Eko Silver 14kw, a także opiniom o Stalmark Eko Box 10kw. Na koniec sprawdziliśmy opinie o Stalmark Eko Vegas oraz opinie o Stalmark Eko Pionier 20kw. Teraz wiesz już wszystko o piecach i kotłach firmy Stalmark – który jest najlepszy? Który z nich sprawdzi się najlepiej w realiach polskiej zimy? 

Zobacz: Blat HPL – co to jest, cena, opinie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Elektronarzędzia niezbędne na każdej budowie – Co warto kupić?

Praca na budowie wymaga nie tylko dużo wiedzy i doświadczenia, ale również odpowiedniego wyposażenia. Nie ulega wątpliwości, że...

Krzesła i stoły do jadalni – jakie wybrać?

Kuchnia jest sercem domu, a jadalnia to miejsce, gdzie zbieramy się razem z rodziną i przyjaciółmi, by spożywać...

Jakie są najważniejsze etapy remontu łazienki i jak się do nich przygotować?

Remont łazienki to złożone zadanie, które potrzebuje porządnego planowania, przygotowania oraz wykonania. Ze względu na specyfikę łazienki remont...

Izolacja pozioma fundamentów – folia czy papa?

Izolacja pozioma fundamentów to kluczowy element w procesie budowy, który wpływa na trwałość i wytrzymałość całej konstrukcji budynku....