Zastosowanie ekologicznego, wydajnego systemu grzewczego może być źródłem ogromnych oszczędności. Niezawodnie działające, nowoczesne kolektory słoneczne ciśnieniowe wykazują się wydajnością działania szczególnie w miesiącach wiosennych, letnich oraz jesiennych. Ich przemyślana konstrukcja oraz zastosowanie najwyższej klasy materiałów, odpowiednich do kontaktu z wodą pitną sprawiają, że kolektor słoneczny ciśnieniowy sprawdzi się do podgrzewania wody również tej, którą spożywamy. Sprawdź, dla kogo jest to rozwiązanie idealne.
Schemat podłączenia kolektora słonecznego ciśnieniowego czyli czy możliwa jest samodzielna instalacja?
Wykonany z najwyższej klasy materiałów o doskonałych właściwościach przewodzenia ciepła, zawierający optymalnie dobrany płyn absorbujący oraz szczelny, bezpieczny system, skoordynowany z budową urządzenia kolektor słoneczny ciśnieniowy można zamontować według instrukcji na dachu budynku lub na powierzchni gruntu. Rurki stalowe, szkło boro-krzemowe, rurki miedziane oraz stalowy, nierdzewny zbiornik na wodę, podpięty do sieci wodociągowej celem uzyskania optymalnego ciśnienia sprawiają, że urządzenia wykazują się niezawodnością, bezpieczeństwem zastosowania oraz trwałością do dwudziestu lat. W zestawieniu z pompą ciepła mogą stworzyć wydajny system, pozwalający na pokrycie do 70% zapotrzebowania gospodarstwa.
Kolektor słoneczny ciśnieniowy 150 l – do jakich gospodarstw?
Kolektory słoneczne ciśnieniowe sprawdzają się szczególnie w gospodarstwach domowych. Montaż ich dla domów jednorodzinnych oraz domków letniskowych przynosi realne oszczędności zwłaszcza w miesiącach od marca do listopada. Dzięki nim woda, podgrzana do odpowiedniej temperatury po opróżnieniu całego zbiornika nagrzewa się w ciągu około trzech godzin. Zużyta, niewielka ilość podgrzanej wody ze zbiornika uzupełniana jest na bieżąco. Kolektor słoneczny ciśnieniowy schemat zapewnia dostarczanie ciepłej wody od dołu zbiornika, dzięki czemu kierując ją ku górze uzyskujemy odpowiednią temperaturę. W dolnej części zbiornika woda gorąca miesza się z dolewaną do niego z sieci wodociągowej wodą zimną. Ogrzewanie indukcyjne i kolektor słoneczny ciśnieniowy ze zbiornikiem o pojemności 150 litrów sprawdzają się w standardowych domach jednorodzinnych oraz mniejszych jednostkach, dedykowanych dla jednego gospodarstwa domowego.
Kolektor słoneczny ciśnieniowy 200 l – kiedy się sprawdzi?
Kolektor słoneczny ciśnieniowy ze zbiornikiem 200 l doskonale sprawdza się w budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym (przy zastosowaniu w odpowiedniej ilości), w ośrodkach wypoczynkowych, pensjonatach, szczególnie tych, funkcjonujących w sezonie letnim, na polach campingowych, namiotowych oraz w budynkach użyteczności publicznej. Wszędzie tam, gdzie potrzeba zużycia ciepłej wody jest wysoka instalacja kolektorów słonecznych ciśnieniowych szybko (bo w ciągu 2-3 lat stopa zwrotu) przedkłada się na realne oszczędności. Dzięki instalacji kolektorów ciśnieniowych w dni słoneczne masz zapewnioną ciepłą wodę. W pochmurne dni kolektory również działają jednak ze zmniejszoną intensywnością. Efektowne działanie obserwujemy w miesiącach najsilniejszego nasłonecznienia.
Czy kolektor słoneczny ciśnieniowy zimą jest wydajny?
Efektywność działania kolektorów słonecznych ciśnieniowych zimą spada, podobnie jak oświetlenia solarnego. Weź pod uwagę fakt, iż zimą promienie słoneczne, docierające do nas są o wiele mniej intensywne, co przedkłada się zarówno na temperaturę zewnętrzną jak i na możliwość efektywnego działania kolektorów. Jeśli urządzenie będzie umiejscowione w przestrzeni otwartej, o ekspozycji południowej, gdzie promienie słoneczne docierają z największą intensywnością oraz najdłużej oddziałują na powierzchnią kolektorów, zimą możesz posiłkować się ogrzewaniem wody w ten sposób. By jak najdłużej w ciągu roku korzystać z działania kolektorów koniecznie przemyśl miejsce instalacji urządzeń. Potencjał solarny to nie tylko ekspozycja na strony świata. Weź pod uwagę istniejące oraz mogące pojawić się przesłony w postaci drzew lub zabudowań.