Jak długo schnie kropelka – ile trzeba poczekać?

Data:

Podziel się z innymi:

Co to jest Kropelka? Ile czasu schnie? Kropelka jest to klej błyskawiczny. Możemy go użyć do drobnych napraw w domu. Potrafi bardzo szybko skleić praktycznie wszystkie rodzaje materiałów. Za pomocą tego kleju jesteśmy w stanie dozować klej kropelka po kropelce. Po użyciu połóżmy go pionowo, aby nie wypłynął klej.

Klej Kropelka znajdziemy w większości sklepów dla majsterkowiczów, w supermarkecie, a także w kiosku. Dostępnych jest kilka pojemności. Mamy do wyboru tubkę o pojemności 2 ml z precyzyjną końcówką, która pozwoli nam dozować go po kropelce oraz buteleczkę o pojemności 10 ml, która będzie się idealnie sprawdzać dla intensywnego użytkowania. Oprócz tradycyjnego kleju Kropelka, dostępny jest również klej Kropelka żel. Jest on świetny do trwałych napraw przedmiotów, które wymagają dużej precyzji oraz estetyki. Świetnie się sprawdzi przy małych rzeczach, a jego główną zaletą jest to, że się nie rozlewa i nie cieknie. Kropelka żel dostępna jest o pojemności 3 g. 

Zobacz: Ile schnie wikol – klej do drewna?

Od czego zależy czas schnięcia kropelki?

Jak długo schnie klej Kropelka? Zanim odpowiemy na to pytanie, przyjrzyjmy się dokładnie jakie ma zastosowanie oraz jakie skleja materiały. Kropelkę możemy użyć do klejenia materiałów takich jak: drewno, ceramika, guma, metal, a także porcelana. Pamiętajmy o tym, że klej nie sklei materiałów takich jak: biały PCV, polietylenu, kauczuk silikonowy oraz polipropylenu i teflonu. Klej Kropelka i Kropelka żel idealnie sprawdzi się do mocowania drobnych elementów biżuterii, do naprawy oprawek okularów oraz do różnych napraw w domu.

Ile czasu schnie Kropelka? To oczywiście zależy od sklejanych materiałów, a także od rodzaju kleju. Tradycyjny klej kropelka schnie do minuty. Natomiast Kropelka żel potrzebuje więcej czasu na wyschnięcie. Dzięki temu mamy więcej czasu na poprawki i korekty przedmiotów, które chcemy skleić. Czy rzeczywiście kropelka zawsze potrzebuje minuty na wyschnięcie – jak długo schnie kropelka? Najczęściej klej Kropelka potrzebuje około 30 do 50 sekund na wyschnięcie. 

Źródło: kropelka.com

Czy można przyspieszyć schnięcie kropelki?

Klej kropelka to klej błyskawiczny, także nie ma potrzeby przyspieszać jego schnięcie. Jeżeli jednak bardzo nam zależy na czasie, aby jak najbardziej skrócić czas schnięcia kropelki, użyjmy jej bardzo cienkiej warstwy. Ile schnie Kropelka, gdy użyjemy bardzo cienkiej warstwy? Wtedy potrzebujemy kilku sekund, aby nam klej wysechł. 

Ile schnie kropelka? 

Odpowiadając na pytanie: ile czasu schnie kropelka, odpowiadamy, że rzeczywiście jest błyskawiczna! Kropelka schnie maksymalnie 60 sekund. Oczywiście pamiętajmy, że ten czas zależy od sklejanych materiałów, a także od warstwy kleju. Im cieńszą warstwę kleju nałożysz, tym szybciej będzie on schnął. 

Podsumowując powyższy artykuł: ile schnie kropelka? Kropelka potrzebuje maksymalnie minuty, aby wyschnąć. W przypadku sklejenia sobie palców u rąk (co nierzadko się zdarza) włóż ręce do ciepłej wody oraz umyj je mydłem. Jeżeli to nie pomoże, użyj zmywacza do paznokci albo alkohol. 

Zobacz: Ile kleju pod płytki? Jaka grubość? Minimalna, dopuszczalna, ile na m2?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Gdzie sprawdzą się okrągłe lustra – aranżacje i wskazówki

Zastanawiasz się nad tym, czy zawiesić okrągłe lustro nad komodą? A może szukasz nowego modelu do przedpokoju i...

Jak dopasować stół do stylu salonu?

Stół, choć często niedoceniany, to prawdziwe serce salonu. To miejsce, gdzie rodzina zbiera się na wspólne posiłki, gdzie...

Szafka pod umywalkę — jaki model wybrać? Podpowiadamy!

Szafka pod umywalkę pełni dwie ważne role – pomaga w organizacji przestrzeni w łazience oraz dopełnia aranżację tego...

Ile kosztuje ogrzewanie domu gazem płynnym?

Ogrzewanie gazowe domu to ogromna wygoda dla każdego posiadacza domu jednorodzinnego. Wszystko przez fakt, iż takie systemy są...