Czy kominek elektryczny daje ciepło? Ile zużywa prądu?

Data:

Podziel się z innymi:

Kominek elektryczny to doskonała alternatywa do mieszkań oraz domów, w których nie ma możliwości zamontowania tradycyjnej wersji kominka. Wiele osób może się jednak zastanawiać czy kominek elektryczny naprawdę daje ciepło. Ważne jest, aby wiedzieć, jak wygląda instalacja kominka elektrycznego. Warto również odpowiedzieć sobie na pytanie, czy kominek elektryczny pobiera dużo prądu. Na wszystkie te pytania, odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule. 

Zobacz: Kominek czy koza? Co i kiedy jest lepsze?

Czym jest kominek elektryczny? 

Kominek elektryczny działa na podobnej zasadzie co tradycyjny. Sprawia, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne. Widok palącego się drewna działa relaksująco, przez co wiele osób marzy o posiadaniu go w swoim domu. Tradycyjny kominek potrzebuje wentylacji i profesjonalnej instalacji. Wersja elektryczna nie wymaga żadnego z powyższych. 

Nowoczesna alternatywa jest łatwiejsza nie tylko przy montażu, ale również podczas użytkowania. To dlatego, że kominek elektryczny działa przy pomocy zasysanego powietrza lub podczerwieni. Zasilany jest prądem. Istnieją różne rodzaje, jednak bez względu na formę imitacji ognia, w każdym wypadku odwzorowuje to wizualnie palące się drewno lub węgiel. Nie wymaga aplikacji opału, tak jak jego tradycyjna wersja. Czy kominek elektryczny daje jednak ciepło w takim samym stopniu jak normalny? Tak! Ogień z elektrycznej wersji daje odczuwać ciepło w takim samym stopniu. Nie różni się więc niczym, co mogłoby przemawiać na jego niekorzyść. 

Czy kominek elektryczny daje ciepło?

Czy kominek elektryczny daje ciepło? Odpowiedzieliśmy już twierdząco na to pytanie. Należy jednak pamiętać, że istnieją różne rodzaje kominków. Na rynku są również takie, które jedynie imitują ogień w aspekcie wizualnym. Jeśli jednak zdecydujesz się na model pełniący również funkcję grzewczą, możesz zakupić egzemplarz, który będzie spełniał wszystkie funkcje normalnego kominka. Podgrzewanie jest możliwe dzięki specjalnej grzałce, będącej elementem konstrukcji kominka. Nowsze modele, zamiast grzałki mogą wykorzystywać również technologię podczerwieni. Warty zaznaczenia jest też fakt, że decydując się na wielofunkcyjność, trzeba liczyć się z tym, że kominek elektryczny pobiera dużo więcej prądu. 

Źródło: luxuryproducts.pl

Zobacz: Nazwa firmy elektrycznej – jak wymyślić kreatywną nazwę?

Czy kominek elektryczny pobiera dużo prądu?

Czy kominek elektryczny pobiera dużo prądu? To zależy. Jeśli decydując się na zakup kominka elektrycznego, planujesz używać go na co dzień, powinieneś liczyć się ze wzrostem rachunków. Można jednak uniknąć zbyt wysokich kosztów. W jaki sposób? Jeśli zależy Ci na oszczędności energii, możesz zdecydować się na kominek niewyposażony w funkcję 3D. Nowe wersje posiadają również dodatkowe ulepszacze, takie jak np. głośniki, z których wydobywa się dźwięk palącego się drewna. To atrakcyjne innowacje, jednak im bardziej różnorodny jest kominek pod względem technologicznych nowości, tym więcej prądu będzie zużywać. Należy się więc zastanowić przed zakupem, co jest priorytetem podczas zakupu kominka. Wśród sprzedawanych modeli dostępne są również wersje energooszczędne.

Czy kominek elektryczny jest bezpieczny? 

Duża różnica między kominkiem tradycyjnym a elektrycznym występuje w kategorii bezpieczeństwa. Kominek zasilany na prąd nie nie produkuje dymu, popiołu ani dwutlenku węgla. W tym wypadku innowacyjne zamienniki tradycyjnych wersji wypadają lepiej, ponieważ nie wytwarzają ryzyka zatrucia. Zasilanie elektryczne wyklucza również możliwość oparzeń oraz wywołania pożaru przez bezpośredni kontakt z ogniem.

Kominek elektryczny to sposób na spełnienie marzenia o kominku mieszkańcom bloku, gdzie niemożliwe jest zamontowanie jego tradycyjnej wersji. Sprawdzi się również w domach, które nie są dostosowane do  jego instalacji. Na rynku dostępne są różne modele, jednak wszystkie mają spełniać tę samą funkcję. Jest nią imitacja kominka i żarzącego się w nim drewna. Dzięki nowej technologii imitacja jest bardzo rzeczywista. Fani tradycyjnej wersji mogą jednak dostrzec różnice, co jest jedyną wadą tego  nowoczesnego rozwiązania. 

Za zakupem przemawia również ekologiczność elektrycznych kominków. Większość modeli możliwa jest do sterowania poprzez pilot. Ułatwia to obsługę go, bez konieczności wstawania. W porównaniu do tradycyjnego kominka jest łatwiejszy w utrzymaniu i nie produkuje ciągłych zabrudzeń. Co więcej, kominek elektryczny może być wbudowany w ścianę. Jeśli jednak nie masz możliwości, lub nie chcesz ingerować w strukturę ścian, możesz zakupić model, który może być powieszony na ścianie. Poza tym dostępne są też modele wolnostojące, które poza funkcją wizualną i grzewczą, stanowią idealne wypełnienie wielu pomieszczeń. 

Zobacz: Ogrzewanie indukcyjne – czy się opłaca?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Najlepsze rozdrabniarki do gałęzi w 2024 roku

Dbałość o estetykę ogrodu oraz efektywność w zarządzaniu odpadami roślinnymi stają się coraz bardziej istotne. Rozdrabniacze do gałęzi...

Funkcjonalne prowadnice GTV – dlaczego warto je stosować w domowych meblach?

Prowadnice kulkowe to standardowe wyposażenie mebli z wysuwanymi szufladami. Odpowiednio dobrany system wysuwania szuflad pozwala nie tylko na...

Pomidory malinowe – polecane odmiany

Pomidory malinowe to smakowite i zdrowe warzywa, które cieszą się dużym uznaniem wśród ogrodników i konsumentów. Warto jednak...

5 błędów przed snem, które powodują mniej jakościowe spanie

Higiena i jakość snu w znacznym stopniu odpowiadają za nasze zdrowie oraz dobre samopoczucie na co dzień. Wysypianie...