Myjka ciśnieniowa na akumulator – sprawdzamy, jak radzą sobie myjki na akumulator

Data:

Podziel się z innymi:

Planujesz zakup myjki ciśnieniowej na akumulator? Sprawdź, czy warto wybrać właśnie taki model. Bezprzewodowe myjki ciśnieniowe powstały z myślą o wygodnym czyszczeniu mobilnym, ale czy są wystarczająco wydajne? Podpowiadamy!

Jaką myjkę ciśnieniową wybrać? Dostępne rozwiązania

Myjki ciśnieniowe to prawdziwi pogromcy brudu. Z ich pomocą wyczyścisz kostkę brukową, samochód, rower, elewację, taras, meble ogrodowe, narzędzia i wiele innych powierzchni. Zasada ich działania polega na zwiększaniu ciśnienia wody, co przekłada się na lepsze efekty usuwania zabrudzeń w krótkim czasie i bez zaangażowania siły.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych myjek ciśnieniowych, które różnią się m.in. parametrami pracy, funkcjami, konstrukcją czy rodzajem zasilania. Wybierając urządzenie wysokociśnieniowe, warto zwłaszcza wziąć pod uwagę ten ostatni aspekt.

W myjkach ciśnieniowych stosuje się trzy rodzaje napędu:

  • elektryczny,
  • spalinowy,
  • akumulatorowy.

Najpopularniejsze są myjki ciśnieniowa zasilane energią elektryczną z sieci. Są łatwe w użytkowaniu i doskonale sprawdzają się w czyszczeniu powierzchni wokół domu. Myjki spalinowe wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do źródła prądu, a pracę trzeba wykonywać w sposób ciągły. Najczęściej wybierane są przez profesjonalistów. Poza tym ze względu na wytwarzanie oparów nie mogą być używane w pomieszczeniach zamkniętych. W zastosowaniach przydomowych coraz większą popularność zdobywają myjki akumulatorowe. Bezprzewodowe urządzenia łączą bowiem w sobie zalety modeli elektrycznych i spalinowych, ale pozbawione są ich wad.

Akumulatorowa myjka ciśnieniowa – dlaczego warto kupić?

Źródło: 123rf.com

Akumulatorowe myjki ciśnieniowe zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnej wygodzie czyszczenia. Wyeliminowanie kabla zasilającego daje wiele korzyści. Przede wszystkim myjki na akumulator możesz używać wszędzie, nawet w miejscach bez dostępu do źródła prądu – na działce, na kempingu, w terenie czy w odległych zakątkach ogrodu. To znacząco zwiększa obszar zastosowania urządzenia. Poza tym brak kabla to także większa swoboda manewrowania i natychmiastowa gotowość do pracy. Nie musisz bowiem podłączać urządzenia do gniazdka czy zwijać przewód po zakończeniu czyszczenia. Dzięki temu oszczędzasz cenny czas.

Warto też dodać, że myjki akumulatorowe są przemyślane także pod kątem wygodnego przechowywania czy transportu. Najczęściej mają kompaktową konstrukcję i rozwiązania, które umożliwiają mobilne czyszczenie, np. funkcję pobierania wody z alternatywnych źródeł.

Wadą akumulatorowej myjki ciśnieniowej jest ograniczony czas pracy. Ten problem można jednak zminimalizować, wybierając urządzenie wysokiej klasy. Najlepsi producenci wyposażają myjki w mocne akumulatory, które zapewniają odpowiednią wydajność.

Czytaj także: Jak wybrać najlepszą myjkę ciśnieniową?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie myjki na akumulator?

Myjki na akumulator z założenia mają zapewniać wygodne i elastyczne czyszczenia. Trzeba jednak mieć świadomość, że nie wszystkie modele spełniają te oczekiwania. Dlatego planując zakup akumulatorowej myjki ciśnieniowej, warto wziąć pod uwagę takie kwestie, jak:

  • parametry techniczne,
  • rodzaj i parametry akumulatora,
  • wyposażenie i funkcje,
  • konstrukcja – wymiary, masa, wytrzymałość.

Skuteczność czyszczenia

O skuteczności czyszczenia decydują przede wszystkim parametry techniczne. Dwa najważniejsze to ciśnienie robocze, które określa siłę, z jaką woda wypłukuje brud z czyszczonych powierzchni oraz wydatek wody (l/h) odpowiadający za efektywność spłukiwania. Im większe i bardziej zabrudzone powierzchnie planujesz czyścić, tym wartość tych parametrów powinna być większa.

Źródło: 123rf.com

Czas pracy i wydajność myjki

Długość pracy i wydajność myjki ciśnieniowej zależy od rodzaju akumulatora i jego parametrów. Czas działania na jednym ładowaniu określa pojemność baterii (Ah), natomiast za moc odpowiada wartość napięcia (V). Jeżeli chcesz, aby myjka rzeczywiście nadawała się do niezależnej pracy, wybierz model z wysokiej jakości akumulatorem. Przykładem są  litowo-jonowe baterie RYOBI®.

Akumulatorowe myjki ciśnieniowe RYOBI® pracują w oparciu o dwa systemy akumulatorów – 18V ONE+™ oraz 36V MAX POWER. Baterie zbudowane są z ogniw o dużej wydajności, które minimalizują generowanie ciepła i dostarczają potrzebną moc do wymagających zastosowań. Wyróżnia je także inteligentna elektronika, która chroni urządzenie i sam akumulator przed uszkodzeniem – natychmiast wyłączają narzędzie w przypadku wykrycia zbyt dużego obciążenia lub zbyt wysokiej temperatury. Monitorowanie żywotności baterii i zarządzanie czasem pracy umożliwia natomiast wskaźnik naładowania.

Olbrzymią zaletą akumulatorów RYOBI® jest kompatybilność z innymi urządzeniami marki (o tym samym napięciu). W praktyce oznacza to, że mając przynajmniej dwie wymienne baterie, możesz używać myjki bez przerw w pracy na ładowanie.

Komfort czyszczenia i trwałość

Praktyczne rozwiązania i funkcje zastosowane w myjkach ciśnieniowych przekładają się na komfort użytkowania. Przykładowo, warto wybrać model z możliwością pobierania wody z alternatywnych źródeł. Dobrym rozwiązaniem są także wielofunkcyjne dysze spryskujące oferujące wiele trybów czyszczenia.

Wybierając myjkę ciśnieniową, warto także zwrócić uwagę na jakość wykonania konstrukcji. Wiele modeli RYOBI® ma metalową ramę, która chroni przed uszkodzeniami. Co więcej, wybrane myjki wyposażone są w wydajne i wytrzymałe silniki bezszczotkowe.

Ważnym aspektem jest także wielkość myjki. Do szybkiego czyszczenia niewielkich powierzchni w dowolnym miejscu warto wybrać pistolet natryskowy o kompaktowej budowie. Dodatkowym atutem jest łatwość przechowywania i transportu.

Podsumowując, jeżeli potrzebujesz myjki ciśnieniowej, która sprawdzi się w różnych warunkach, warto zastanowić się nad zakupem urządzenia zasilanego akumulatorowo. Chociaż trzeba pamiętać o ładowaniu akumulatorów, rozwiązanie to zapewnia mobilność i nieograniczony zasięg pracy.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Gdzie sprawdzą się okrągłe lustra – aranżacje i wskazówki

Zastanawiasz się nad tym, czy zawiesić okrągłe lustro nad komodą? A może szukasz nowego modelu do przedpokoju i...

Jak dopasować stół do stylu salonu?

Stół, choć często niedoceniany, to prawdziwe serce salonu. To miejsce, gdzie rodzina zbiera się na wspólne posiłki, gdzie...

Szafka pod umywalkę — jaki model wybrać? Podpowiadamy!

Szafka pod umywalkę pełni dwie ważne role – pomaga w organizacji przestrzeni w łazience oraz dopełnia aranżację tego...

Ile kosztuje ogrzewanie domu gazem płynnym?

Ogrzewanie gazowe domu to ogromna wygoda dla każdego posiadacza domu jednorodzinnego. Wszystko przez fakt, iż takie systemy są...