Brama chowana w ziemi – wady i zalety

Data:

Podziel się z innymi:

Brama chowana jest ciekawą i nietypową konstrukcją. Podczas otwierania przęsła bramy chowają się w podłożu. Można odnieść wrażenie, że toną, skąd inne nazwa bramy tonące. Przęsła chowają się do specjalnej kasety znajdującej się pod ziemią. Cały proces oparty jest na siłownikach hydraulicznych i specjalnych rolkach umieszczonych na słupkach.

Zobacz: Jak i czym ozdobić altanę ogrodową?

Jak wybrać bramę chowaną w ziemi?

 Brama chowana podczas montażu nie wymaga dodatkowych prac ziemnych jak na przykład wylewanie betonu czy też budowa specjalnych zbrojeń. Montaż ogranicza się do zainstalowania specjalnej kasety do wcześniej przygotowanego wykopu.

Wybierając bramę powinniśmy zwrócić uwagę na je zalety. Po pierwsze brama chowana w ziemi, to oszczędność miejsca. Może ona być zamontowana nawet na bardzo wąskiej działce. Brama chowana w ziemi może być zamontowana na granicy działki.

Kolejnym elementem, na jaki warto zwrócić uwagę jest czas otwarcia, jaki potrzebuje brama wjazdowa chowana do ziemi. Oczywiście im szybciej będzie się ona otwierała, tym lepiej.

Równie ważne jest bezpieczeństwo. Brama tradycyjna przy mocnym podmuchu wiatru może uderzyć w samochód, brama wjazdowa chowana do ziemi nie stanowi takiego zagrożenia.

Duża zaletą jest również to, że dostępna jest bardzo szeroka gama kolorystyczna. Dzięki temu brama chowana w ziemi bez problemu zostanie dopasowana do naszego ogrodzenia.

Brama chowana w ziemi koszt

Nowoczesne rozwiązania zazwyczaj związane są z wyższymi kosztami, szczególnie na początku. Nie inaczej brama chowana w ziemie cena jej nie jest najniższa, ale oferuje ona wiele zalet. Z tego powodu wiele osób, mimo że, brama chowana w ziemi koszt ma wyższy niż tradycyjna decyduje się na jej montaż.

Źródło: domszytynamiare.pl

W przypadku wąskich działek, brama chowana w ziemi koszt ma drugorzędne znacznie, ponieważ tego rodzaju brama wjazdowa chowana do ziemi umożliwia jej zamontowania nawet na granicy posesji. Co sprawia, że brama chowana w ziemie cena mimo, że jest wyższa jest dobrym rozwiązaniem.

Brama chowana w ziemi koszt instalacji ma wyższy niż tradycyjne bramy, ale za to nie wymaga ona częstych przeglądów i serwisu. Siłowniki dobrane są zazwyczaj przez producenta powyżej potrzebnej mocy, co gwarantuje, że nie zostaną przeciążone.  Tak więc podsumowując, brama chowana w ziemie cena jest wyższa niż bramy tradycyjnej, ale zdecydowanie nadrabia to zaletami.

Zobacz: Żywopłot z wierzby – jaką wybrać i kiedy sadzić?

Wpływ pogody na działanie bramy chowanej w ziemi

Brama czy to tradycyjna czy też chowana cały rok narażona jest na działanie warunków atmosferycznych. W przypadku wszelkich elektronicznie sterowanych bram bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie części elektrycznych sterowników.

W przypadku bram chowanych producent zadbał o zabezpieczenie układów elektronicznych, aby można było cieszyć się wieloletnim bezawaryjnym użytkowaniem. Bramy chowane do ziemi narażone są na oddziaływanie niskich temperatur oraz na działanie wody. Jak wspomniane było na początku, przęsło chowa się do specjalnej kasety za pomocą rolek i specjalnych siłowników hydraulicznych. W siłownikach zastosowany jest specjalny olej, który jest odporny na bardzo niskie temperatury, dzięki czemu mechanizm działa bez problemu przez cały rok. Woda, która spływa do kasety np. podczas deszczu jest automatycznie usuwana za pomocą specjalnej pompy.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku bram przesuwanych. Tutaj niska temperatura może spowodować, że osadzona w betonie prowadnica pod wpływem niskich temperatur zacznie się odkształcać co doprowadzi do nieprawidłowego działania.

Źródło: domszytynamiare.pl

Brama chowana w ziemi fanaberia czy dobry zakup?

Brama chowana do ziemi cechuje się bardzo szybkim czasem otwierania. Brama może być sterowana pilotem i do jej otwarcia nie trzeba wysiadać z samochodu.  Czas otwierania bramy zazwyczaj nie przekracza 10 sekund.

Dużą zaletą jest bezpieczeństwo. Brama chowana skutecznie chroni przed przypadkowym uderzeniem przez zamykaną wiatrem bramę tradycyjną. Ważnym elementem zapewniającym bezpieczeństwo są czujniki, które w przypadku wyczucia oporu zatrzymują mechanizm. Rozwiązanie to docenią rodziny z małymi dziećmi lub posiadające zwierzęta domowe.

Na sam koniec warto wspomnieć o tym, że jest to bardzo ciekawe i innowacyjne rozwiązanie. Wybór dostępnych na rynku kolorów jest bardzo duży i każdy dopasuje coś do swoich potrzeb. Brama chowana do ziemi to dobry wybór na wiele lat.

Zobacz: Zalety i wady zautomatyzowanego spawania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Nowości jesienne w Aura Candles. Zapachy, które oczarują Twój dom

Jesień to pora roku sprzyjająca i zachęcająca do spędzania czasu w domowym zaciszu. To również idealny moment na...

ZTE Z1320 – stabilne i niezawodne WiFi

ZTE Z1320 to router zaprojektowany z myślą o użytkownikach, którzy oczekują szybkiego i stabilnego połączenia Wi-Fi w całym...

Materace Hilding Anders dla całej rodziny – 5 korzyści

Szukasz najlepszych materaców do swojego domu? Zależy Ci na wysokiej jakości produkcji? Postaw na asortyment szwedzkiego producenta! Materace...

Dlaczego warto wybrać mały domek ogrodowy?

Małe domki ogrodowe zyskują coraz większą popularność, a ich urok oraz funkcjonalność przyciągają wielu entuzjastów ogrodnictwa i osób szukających dodatkowej przestrzeni. Wybierając mały domek, inwestorzy często kierują się nie tylko wyglądem, ale także praktycznymi korzyściami. Mniejsze domki są zazwyczaj tańsze w budowie i utrzymaniu, a ich rozmiar sprawia, że łatwiej je wkomponować w istniejący krajobraz ogrodu....