Zbiornik na gaz 2700 – na ile wystarcza?

Data:

Podziel się z innymi:

Jakie ogrzewanie wybrać? To pytanie, które zadają sobie najczęściej osoby decydujące się na budowę domu. Bywa również, że niektórzy postanawiają wymienić ogrzewanie na inne. Zdecydowanie jednym z bardziej popularnych rozwiązań jest to gazowe. Nie każdy budynek znajduje się jednak w zasięgu gazowej sieci miejskiej. W takim wypadku ogrzewanie gazowe jest możliwe przy zastosowaniu specjalnego zbiornika na gaz. W artykule przedstawimy szczegółowy opis standardowego zbiornika o pojemności 2700 l.Dowiesz się, na ile wystarcza zbiornik o takiej pojemności. Odniesiemy się do opisów producentów oraz opinii na forum. 

Zobacz: Optymalne ustawienie pompy CO – na którym biegu, jak ustawić?

Zbiornik na gaz 2700 – na ile starcza, sprawdzamy forum

Ogrzewanie gazowe gwarantuje komfort użytkowania w rozsądnej cenie. Jeśli decydujesz się na zakup zbiornika, masz do wyboru dwa jego rodzaje. Zbiornik może być w wersji naziemnej lub podziemnej. Jeśli zależy Ci na estetyce lub nie masz na swojej działce zbyt wiele miejsca, to warto zdecydować się na drugą opcję. Ta naziemna jest jednak tańsza, a jej montaż jest mniej pracochłonny. Zajmie Ci też z pewnością mniej czasu. Poza tymi różnicami, parametry obu zbiorników są takie same. 

Zbiorniki są dostępne w różnych wielkościach. Najczęściej wybierany przez klientów jest zbiornik na gaz 2700, ze względu na to, na ile starcza. Jest wystarczający do ogrzania domu o standardowej wielkości. Cena rocznego zapasu gazu zależy jednak od kilku czynników. 

Pierwszą istotną zależnością będzie wielkość domu. Równie ważnym elementem w wypadku rocznej wyceny za gaz jest rodzaj pieca, z którego będziesz korzystać przy ogrzewaniu gazowym. Im wyższa będzie jego jakość, tym mniejsze będą koszty za gaz. Nie można zapominać o ociepleniu budynku, które również w tym wypadku ma duży wpływ na koszty i komfort. Im lepsza izolacja budynku, tym mniejsze zużycie ogrzewania gazowego. 

Źródło: lpgdirect.pl

Chcąc odpowiedzieć sobie na pytanie, na ile wystarcza zbiornik na gaz 2700 trzeba wziąć pod uwagę fakt, że każdorazowo może być on tankowany tylko w 80%. Na ile w takim wypadku starcza zbiornik 2700? Można umieścić w nim jednorazowo 2100 l. Taka ilość starczy na ogrzanie małego i dobrze ocieplonego domu. Większość domów wymaga jednak doładowywania zbiornika dwa razy w roku. Opierając się na średniej zużycia, dom o powierzchni 150 m2 potrzebuje rocznie około 2,5-3 tysięcy. Zbiornik na gaz 2700 tankować powinno się 2 razy w roku. Niektórzy użytkownicy uważają, że ich zbiorniki wystarczają zwykle na cały rok, jeśli ich dom posiada wysoką izolację. Poniżej przedstawimy najbardziej aktualne komentarze na forum odnośnie zbiornika o pojemności 2700 l.

Źródło: budujemydom.pl
Źródło: budujemysami.pl

Większość komentarzy na forum w odniesieniu do zbiornika na gaz 2700 i tego, na ile wystarcza jest pozytywna. Ludzie cenią sobie możliwość wyboru między naziemnym i podziemnym modelem. Jest to świetna alternatywa dla osób, które chcą wybrać ekonomiczny sposób ogrzewania, ale nie mają możliwości podłączenia się do miejskiej linii gazu. Firmy w większości oferują sprzedaż zbiorników razem z montażem. Dostawcy gazu z kolei oferują umowy, na podstawie których sami tankują zbiornik, który znajduje się w przy Twojego domu.

Ogrzewanie gazowe jest dobrym wyborem dla tych, którzy cenią sobie urządzenia bezobsługowe. Piec gazowy należy bowiem jedynie  ustawić według konkretnych parametrów. Decydując się na zakup zbiornika na gaz warto skonsultować się z firmą, która pomoże Ci dobrać do Twojego domu odpowiednią pojemność i rodzaj. Korzystanie z ogrzewania gazowego jest zdecydowanie ekonomicznym rozwiązaniem. Lepiej niż węgiel wpływa również na ekologię. 

Zobacz: Piece i kotły Stalmark – opinie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Elektronarzędzia niezbędne na każdej budowie – Co warto kupić?

Praca na budowie wymaga nie tylko dużo wiedzy i doświadczenia, ale również odpowiedniego wyposażenia. Nie ulega wątpliwości, że...

Krzesła i stoły do jadalni – jakie wybrać?

Kuchnia jest sercem domu, a jadalnia to miejsce, gdzie zbieramy się razem z rodziną i przyjaciółmi, by spożywać...

Jakie są najważniejsze etapy remontu łazienki i jak się do nich przygotować?

Remont łazienki to złożone zadanie, które potrzebuje porządnego planowania, przygotowania oraz wykonania. Ze względu na specyfikę łazienki remont...

Izolacja pozioma fundamentów – folia czy papa?

Izolacja pozioma fundamentów to kluczowy element w procesie budowy, który wpływa na trwałość i wytrzymałość całej konstrukcji budynku....