Smugi po malowaniu ścian i sufitu – jak zlikwidować?

Data:

Podziel się z innymi:

Wyjątkowy i niepowtarzalny kolor ścian może ożywić każdą aranżację pokoju. W zależności od wybranego koloru możemy wprowadzić w naszym pomieszczeniu spokojną bądź ożywioną atmosferę. Jednak na nic przydadzą nam się piękne kolory ścian, jeżeli po malowaniu widoczne są smugi na suficie, jak i na ścianach. Dlaczego po malowaniu widać smugi oraz jak zlikwidować smugi po malowaniu? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule. Omówimy najczęstsze frazy, czyli likwidacja smug na suficie po drugim malowaniu, po malowaniu agregatem, wałkiem oraz farbą lateksową. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.

Zobacz: Dulux czy Dekoral – wybieramy

Dlaczego po malowaniu widać smugi?

Zacieki i smugi mogą zepsuć cały urok najpiękniejszej barwy farby. Dlaczego po malowaniu widać smugi? Pierwszym czynnikiem może być źle przygotowana ściana przed malowaniem. Powinna ona być gładka i czysta. Pamiętajmy również o tym, że powierzchnia musi być całkowicie sucha. Najlepiej również malować w niezbyt wysokiej temperaturze, ponieważ ona również wpływa na pojawienie się smug na suficie. Jak jeszcze można się pozbyć smug po malowaniu ścian? Likwidacja smug powinna być możliwa dzięki posiadaniu dobrze dobranych narzędzi. Również na likwidację smug warto stosować prawidłową technikę malowania oraz dobrą jakościowo farbę. 

Źródło: mrowka.com.pl

Smugi po malowaniu agregatem

Dlaczego po malowaniu widać smugi? Za powstawanie zacieków oraz smug odpowiada wiele czynników. Jeżeli stosujemy agregat, to smugi po malowaniu agregatem mogą wynikać z powodu wysokiego ciśnienia pracy, a także ze zbyt wolnej pracy. W takim przypadku zostaje nałożona za gruba warstwa farby, która wpływa na pojawienie się smug. Również często możemy się spotkać ze smugami po malowaniu wałkiem. Jak pozbyć się smug po malowaniu wałkiem? Tutaj problemu należy szukać w złej długości włosia, przez którą nie dokładnie rozprowadza się farba na ścianie.

Na rynku mamy również ogromny wybór farb lateksowych. Jeżeli się właśnie na nią zdecydowałeś, to zwróćmy również uwagę, dlaczego pojawiły się smugi po malowaniu farbą lateksową. Najważniejszą zasadą przy malowaniu farbą akrylową jest dobrze przygotowany grunt. Dzięki temu wyrównamy chłonność podłoża, a także zwiększymy przyczepność farby. 

Zobacz: Grzyb na suficie – czym jest i jak go zwalczać?

Jak zlikwidować smugi po malowaniu ścian i sufitu?

Przyczyn powstawania smug oraz zacieków na ścianie czy suficie jest wiele. Jednym z najważniejszych etapów, aby pozbyć się smug po malowaniu ścian, jest prawidłowe przygotowanie sufitu i ściany do malowania. Należy porządnie oczyścić całą powierzchnię, aby zlikwidować smugi. Aby pozbyć się smug po malowaniu, należy również pamiętać o wilgotności powietrza. Nie powinno się malować ścian, gdy jest zbyt wilgotno lub za ciepło. 

Dlaczego jeszcze po malowaniu widać smugi? Oczywiście technika, jak i odpowiednie narzędzia również stanowią bardzo ważny fundament dobrego malowania. W jaki sposób wybrać odpowiednią farbę? Na rynku mamy do wyboru wiele rodzajów farb, jednak najpopularniejsze są farby akrylowe i lateksowe. Farby akrylowe są odpowiednie dla większości pomieszczeń. Jej zaletą jest elastyczność, a także dobra przyczepność do podłoża. Malowanie farbą akrylową jest dość prostym procesem, ponieważ schnie ona szybko, a także jest bardzo wydajna. Natomiast farby lateksowe idealnie się sprawdzą w pomieszczeniach, gdzie łatwo dochodzi do zabrudzenia. Jest ona bardziej odporna na ścieranie oraz uszkodzenia w porównaniu do farby akrylowej. Świetnie się sprawdzi, gdy w domu posiadamy dzieci oraz zwierzęta. 

Niestety, aby zlikwidować smugi po drugim malowaniu, należy kolejny raz wziąć się za malowanie. 

Nic innego nie zostaje nam do zrobienia, jeżeli pojawiają się smugi na suficie nawet po drugim malowaniu. Najpierw należy wyrównać powierzchnię papierem ściernym oraz porządnie odpylić przeszlifowane miejsca. Następnie można już malować, zwracając oczywiście uwagę na technikę, aby nie powielać popełnionych wcześniej błędów. 

Zobacz: Mop parowy zostawia smugi – jak z tym walczyć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Najlepsze rozdrabniarki do gałęzi w 2024 roku

Dbałość o estetykę ogrodu oraz efektywność w zarządzaniu odpadami roślinnymi stają się coraz bardziej istotne. Rozdrabniacze do gałęzi...

Funkcjonalne prowadnice GTV – dlaczego warto je stosować w domowych meblach?

Prowadnice kulkowe to standardowe wyposażenie mebli z wysuwanymi szufladami. Odpowiednio dobrany system wysuwania szuflad pozwala nie tylko na...

Pomidory malinowe – polecane odmiany

Pomidory malinowe to smakowite i zdrowe warzywa, które cieszą się dużym uznaniem wśród ogrodników i konsumentów. Warto jednak...

5 błędów przed snem, które powodują mniej jakościowe spanie

Higiena i jakość snu w znacznym stopniu odpowiadają za nasze zdrowie oraz dobre samopoczucie na co dzień. Wysypianie...