Mop parowy zostawia smugi – jak z tym walczyć?

Data:

Podziel się z innymi:

Sprzątanie naszego mieszkania bądź domu mało komu przynosi radość i przyjemność. Większość z nas szuka nowych sprzętów, aby jak najbardziej przyspieszyć proces sprzątania. Jednym z większych hitów w asortymencie do domu lub mieszkania do sprzątania jest mop parowy. Chcesz mieć czystą podłogę, a przy tym nie męczyć się przy wyciskaniu mopa? Jeżeli tak, zainwestuj w mopa parowego. Na pewno spełni Twoje wszystkie oczekiwania!

Czy mop parowy zostawia smugi? Na to pytanie odpowiemy sobie w poniższym artykule, zapraszam do zapoznania się z nim ???? 

Zobacz: Czym myć panele? Panele bez smug, na wysoki połysk. Prosty sposób 

Czy mop parowy zostawia smugi?

Mycie podłogi mopem parowym jest bardzo proste. Przed zakupem wiele osób zadaje pytanie, czy mop parowy zostawia smugi. Nasza odpowiedź jest twierdząca, ale są sposoby na to, aby się ich pozbyć. Dlaczego mop parowy zostawia smugi? Jest wiele czynników, które na to wpływają. Jest to dość częsty problem wśród użytkowników. Część z nich problemu szuka w technice mycia, a część uważa, że mop parowy zostawia smugi z powodu wody z kamieniem. W takim razie, dlaczego mop parowy zostawia smugi? Oczywiście każda ze stron ma rację. 

Dlaczego mop parowy zostawia smugi?

Aby nasz mop parowy przestał zostawiać smugi na panelach, należy szukać przyczyny w użytym preparacie, w sprzęcie, jak i w naszej technice sprzątania. 

Mop parowy może zostawiać smugi, ponieważ sam sprzęt może być nie najlepszej jakości. Warto zainwestować w droższy, ale lepszy sprzęt. Tani mop może posiadać złą jakościowo nakładkę, która będzie tylko rozmazywać brud. Problemu smug na panelach możemy również szukać w temperaturze wody. Okazuję się, że ona również ma istotne znaczenie. Smugi pozostają, ponieważ woda szybko odparowuje z podłogi. Na szczęście jest to najczęstszy problem, jeżeli używa się detergentów do mopa parowego. Jak dobrze wiemy, do mopów parowych stosujemy tylko wodę, a najlepiej wodę destylowaną. Również wynikiem pojawienia się smug na panelach jest to, że nieodpowiednio posprzątaliśmy zabrudzoną powierzchnię. W takim wypadku mop będzie rozmazywał ten brud na całej podłodze. Jeżeli wszystkie powyższe błędy w użytkowaniu wykluczyliśmy, a smugi dalej się pojawiają, zwróćmy uwagę na nakładkę naszego mopa parowego. Ona również może zostać zabrudzona. W takim wypadku należy ją opłukać w wodzie.

Źródło: blackanddecker.pl

Jak używać mopa parowego, aby nie było smug?

Jak możemy uniknąć powstawania smug? Poniżej przedstawimy Wam nasze wskazówki, które pomogą w prawidłowym użytkowaniu mopa parowego.

1. Zainwestuj w dobrego jakościowo mopa parowego, który będzie posiadał dobrą nakładkę.

2. Nie używaj żadnych detergentów do mycia podług za pomocą mopa parowego. Użyj samej wody, a najlepiej jak to będzie woda destylowana.

3. Dostosuj moc pary w urządzeniu do sprzątanej powierzchni.

4. Jeżeli na powierzchni znajdują się większe zabrudzenia, należy je przed użyciem mopa parowego odkurzyć. Jeżeli na powierzchni znajdują się zaschnięte plamy – namocz je chwilę w wodzie.

5. Sprawdzaj, czy Twój mop parowy jest czysty. Jeżeli nie, opłucz go w wodzie.

6. Jeżeli na umytej powierzchni pojawią się plamy z wody, należy je jak najszybciej wytrzeć suchą szmatką. Unikniemy wtedy pojawienia się smug i zacieków na podłodze.

7. Stosuj poprawną technikę sprzątania.

Dodatkowo: zwróć uwagę na swoją technikę sprzątania. W przypadku drewnianych paneli (jeżeli producent zezwolił na użycie mopa parowego) mopuj w kierunku ułożonych desek. Posiadasz płytki ceramiczne z połyskiem i również chcesz się pozbyć smug? Świetnie sprawdzą się naturalne środki. Między innymi bardzo dobrze sprawdzi się woda z octem (najlepiej proporcjonalnie 3:1). Dzięki wody z octem pozbędziesz się wszelkich zabrudzeń na podłodze, ale również ją zdezynfekujesz.

Mamy nadzieję, że po uzyskaniu powyższych wskazówek udało Ci się pozbyć problemu smug i zacieków przy użyciu mopa parowego.

Zobacz: Czy pod panele trzeba kłaść folię? Odpowiedź eksperta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Kompleksowy przewodnik po malowaniu aluminium: techniki, zastosowania i porady

Malowanie aluminium to proces, który pozwala na uzyskanie trwałego i estetycznego wykończenia powierzchni tego lekkiego i wytrzymałego metalu....

Z czym łączyć wrzosy w doniczce

Z czym łączyć wrzosy w doniczce? Wrzosy to piękne, kolorowe rośliny, które doskonale prezentują się w doniczkach, zarówno...

Podkaszarki do trawy. Czym są i do czego służą?

Zadbany ogród to taki, który systematycznie pielęgnujemy i się troszczymy. W tym celu miłośnicy ogrodnictwa zaopatrują się nie...

Wanna w małej łazience — czy warto?

Decyzja o umieszczeniu wanny w niewielkiej przestrzeni jest często wyzwaniem, które wymaga zrównoważenia komfortu z efektywnym wykorzystaniem miejsca....