Sadolin – przegląd produktów. Forum, opinie, ceny

Data:

Podziel się z innymi:

Wielu z nas ma w swoich ogródkach drewniane części, które dobrze by było pokryć czymś, co ochroni je przed gniciem. Najlepiej też wziąć się za to jak najwcześniej, bo przecież pokryte elementy muszą odpowiednio długo schnąć. Pora roku nie jest co prawda idealna, ale patrząc na w miarę ciepłe i słoneczne dni, można pokusić się na impregnację na ostatnią chwilę. Jaki będzie najlepszy olej do tarasów? Sadolin opinie zbiera naprawdę interesujące, dlatego poniżej prezentuję Ci przegląd produktów tej marki. Przedstawię Ci po kolei, na czym się skupimy i jeśli jest jakaś opcja, która szczególnie Cię interesuje, to czytaj dalej.

 • Sadolin impregnat opinie, 
 • Sadolin impregnat Classic hybrydowy opinie, 
 • Sadolin olej Superdeck opinie, 
 • Sadolin Kolory Ogrodu opinie, 
 • Sadolin Lakierobejca Extreme opinie, 
 • Sadolin Lakierobejca dekor biały skandynawski opinie, 
 • Sadolin lakier do Parkietów Intensywnie Eksploatowanych opinie, 
 • Olej do tarasów Sadolin opinie, 
 • Sadolin Base opinie, 
 • Sadolin Garden opinie, 
 • Sadolin classic HP – impregnat powłokotwórczy opinie

Opiszę Ci wszystkie te produkty w poszczególnych punktach i przedstawię ich wady oraz zalety, a na koniec zestawię je z tym, co sądzą o nich użytkownicy i czy efekt jest zadowalający. Zapraszam.

Sadolin impregnat – opinie

Źródło: CENEO

Zacznijmy od grupy produktów firmy Sadolin – impregnatów. Opinie z pewnością przykują Twoją uwagę. Ale zanim do nich przejdziemy, opowiedzmy sobie krótko, jak to wygląda. Impregnaty charakteryzują się tym, że pełnią funkcję ochronną dla drewna przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Sadolin impregnat opinie zbierają przeważnie pozytywne, ale z pewnością interesują Cię poszczególne rodzaje, odpowiedzialne za konkretny efekt. W takim razie przejdźmy dalej. 

Sadolin impregnat classic hybrydowy – opinie

Źródło: CENEO

Pierwszy na liście do sprawdzenia jest Sadolin impregnat Classic hybrydowy. Opinie w tym przypadku są naprawdę zachwycające. Ten impregnat to drewnochron, który jednak oprócz ochronnej, pełni też funkcję dekoracyjną. Jest zatem używany również jako farba. Sadolin impregnat Classic hybrydowy opinie dostaje bardzo pozytywne, szczególnie przez wzgląd na gwarantowaną ochronę drewna. Jest to aż 7 lat. Na czym polega jego rola? Zapewnia on pełną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi i grzybami. Użytkownicy zauważyli, że zyskują bardzo dużo, stosując Sadolin impregnat Classic hybrydowy. Opinie często potwierdzają ochronę drewna przed działaniem pary wodnej, wilgoci, a także  przed wnikaniem wody. 

Ceniona jest też wydajność Sadolin impregnatu Classic hybrydowy. Opinie potwierdzają, że litr tego produktu starcza na 14 m2. Czas schnięcia z kolei też jest dosyć krótki, bo wynosi około 3 godzin, a po 14-24 godzinach można nałożyć drugą warstwę podkładu. 

Sadolin olej Superdeck – opinie

Kolejny do omówienia jest Sadolin olej Superdeck. Opinie o nim świadczą przede wszystkim o tym, że jest on niezwykle popularny wśród konsumentów. Zabezpiecza drewniane powierzchnie, takie jak tarasy, czy boazerie, ale również meble, przed działaniem wilgoci. Ponadto drewno zostaje dzięki temu odżywione, a kolor lepiej wyeksponowany. Brzmi jak dobry olej do tarasów Sadolin. Opinie potwierdzają.

Według wielu Sadolin olej Superdeck opinie zbiera naprawdę dobre właśnie dzięki temu, że głęboko wnika w strukturę drewna i w ten sposób zapobiega gniciu i pęknięciom. W dodatku pomalowana powierzchnia jest też zdecydowanie bardziej odporna na działanie groźnych czynników atmosferycznych, takich jak upał, czy mróz. Opinie o Sadolin olej Superdeck potwierdzają, że w celu uzyskania najlepszego efektu najlepiej jest pokrywać drewno dwoma warstwami.

Jak widzisz ten olej do tarasów Sadolin, opinie zyskuje naprawdę dobre i warto przyjrzeć się mu uważniej.

Sadolin Kolory Ogrodu – opinie

Źródło: CENEO

Następny w kolejności jest Sadolin kolory ogrodu. Opinie na jego temat są różne w zależności od wybranego koloru i oczekiwań, jednak większość jest nadal zdecydowanie pozytywna. Pełni on funkcję ochronną, ale również, a nawet w szczególności, dekoracyjną. Dostępna paleta kolorów zadowoliła już wielu użytkowników. 

Sadolin Kolory Ogrodu zbiera opinie dobre szczególnie pod względem tego, że zakupiony kolor jest identyczny z tym ze zdjęcia, co jest ogromnym plusem. Oprócz tego opinie o Sadolin Kolory Ogrodu potwierdzają, że jest on łatwy w aplikacji i już 2 warstwy wystarczą, by osiągnąć oczekiwany efekt. W dodatku Sadolin Kolory Ogrodu opinie zyskuje pozytywne ze względu na zapewnione 6 lat gwarancji, a także dzięki temu, że nie łuszczy się ani nie pęka.

Sadolin Lakierobejca Extreme – opinie

Przejdźmy do kolejnego typu Sadolin Lakierobejca Extreme. Opinie z pewnością zaskoczą niejednego, ale zanim do nich przejdziemy, wytłumaczmy sobie, czym zajmuje się ten produkt. Przede wszystkim zabezpiecza on drewno przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych, a także tworzy powłokę odporną na działanie grzybów i pleśni. Ta lakierobejca nie tylko chroni drewno, ale też ma nadawać świeży wygląd. 

Jednak Sadolin Lakierobejca Extreme ma opinie naprawdę słabe. Dlaczego? Jak wynika z wypowiedzi wielu osób, farba ta ma jeden poważny problem. Nie chce schnąć i słabo kryje. Sadolin Lakierobejca Extreme opinie zbiera głównie negatywne, ale zdarzają się również i pozytywne. Ci, którym się udało, nie widzą u siebie żadnych problemów, ale dla bezpieczeństwa i uchronienia się przed kupnem wadliwego produktu, lepiej posłuchać większości, która przestrzega przed tym wyborem.

Sadolin lakier do parkietów intensywnie eksploatowanych – opinie

Z ogrodu przenosimy się do domu, gdzie omówimy Sadolin Lakier do Parkietów Intensywnie Eksploatowanych. Opinie jak zwykle zostawimy sobie na koniec, a najpierw sprawdzimy, do czego przyda nam się ten produkt i czy nadaje się na nasze potrzeby. Lakier ten jest przeznaczony do zabezpieczania drewna wewnątrz pomieszczeń, które wiemy, że są lub będą intensywnie eksploatowane. Zaliczają się do tego: schody, sale taneczne lub gimnastyczne. 

W przypadku takich powierzchni na pewno warto spróbować Sadolin Lakier do Parkietów Intensywnie Eksploatowanych. Opinie potwierdzają, że świetnie się rozprowadza i idealnie wygląda. 

Nadal zastanawiasz się nad wyborem Sadolin Lakier do Parkietów Intensywnie Eksploatowanych. Opinie przekonują, że lakier ten zapewnia bardzo wysoką odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. 

Sadolin Lakierobejca Dekor biały skandynawski – opinie

Jeśli poszukujesz czegoś do ochrony i dekoracji drewnianych powierzchni wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, to warto sprawdzić Sadolin Lakierobejca Dekor biały skandynawski. Opinie standardowo później, bo choć są ważne, to najpierw musimy się dowiedzieć, do czego przyda się ten produkt. 

Jest to wodorozcieńczalna lakierobejca, która tworzy powłoki o satynowym wykończeniu. Zostają zachowane słoje, a także podkreślone zostaje naturalne piękno drewna dzięki Sadolin Lakierobejca Dekor biały skandynawski. Opinie potwierdzają, że farba schnie bardzo szybko i dobrze kryje, przy jednoczesnym pozostawieniu widocznych cech charakterystycznych drewna. 

Sadolin Base – opinie

Kolejne do omówienia jest Sadolin Base. Opinie są zaskakująco podzielone, ale sprawdźmy, co mówi o tym produkcie sam producent. Według opisu jest to wodny impregnat techniczny, który można używać do ochrony i zabezpieczania drewna. Zabezpiecza on przed szkodliwym wpływem grzybów, które mogą wywoływać siniznę, a także grzybów, które powodują rozkład drewna. Co ciekawe, impregnat ten ma wysoką zdolność penetracji w surowym drewnie, dzięki czemu zapewnia mu wieloletnią ochronę. Oprócz tego wpływa na redukcję chłonności drewna. 

Jak wspomniałam, Sadolin Base opinie ma różne. Użytkownicy w zdecydowanej większości polecają ten produkt i dzielą się efektami jego dobrego działania, ale zdarzają się i tacy, którzy są bardzo niezadowoleni z zakupu. Sadolin Base ma opinie podzielone, ale ogólna ocena utrzymuje się na przyzwoitym poziomie 3-4 gwiazdek.

Sadolin Garden – opinie

Kolejnym rodzajem jest Sadolin Garden. Opinie sugerują, że produkt ten ma swoich wieloletnich fanów, którzy mimo upływu czasu nadal są zadowoleni z efektów. Jest to kolejny podkład, który pełni funkcję dekoracyjną i ochronną, przez co pomalowane nim drewno jest zabezpieczone przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Jest to impregnat powłokotwórczy, który charakteryzuje się szybkim schnięciem. Już nawet po godzinie od nałożenia przelotne opady nie stanowią zagrożenia dla drewna. Jest łatwy w aplikacji, a już po 2-4 godzinach można nakładać drugą warstwę.

Sadolin Garden opinie zebrało równie dobre, właśnie ze względu na niesamowicie szybki czas schnięcia. Dla użytkowników godna polecenia jest również wydajność impregnatu, którego starcza na długo, a także wytrzymałość, między innymi właśnie na przelotne opady niedługo po nałożeniu Sadolin Garden. Opinie, choć nie ma ich szczególnie dużo, są pozytywne.

Sadolin Classic HP – impregnat powłokotwórczy opinie

Ostatnim z przedstawionych rodzajów jest Sadolin Classic HP – impregnat powłokotwórczy. Opinie są w tym przypadku zgodne i jak najbardziej pozytywne. Jest on głęboko penetrującym impregnatem, który przeznaczony jest do stosowania zewnętrznego. Pełni funkcję ochronno-dekoracyjną dla drewna, które nie ma bezpośredniego kontaktu z glebą lub wodą powierzchniową. Tworzy on na powierzchni drewna specjalną powłokę odporną na działanie wilgoci, dzięki czemu wydłuża trwałość całego zabezpieczenia nawet do 7 lat gwarancji. Tak właśnie działa Sadolin Classic HP – impregnat powłokotwórczy. 

Opinie potwierdzają jego działanie ochronne. Użytkownicy podkreślają, że są bardzo zadowoleni z krótkiego czasu schnięcia, a także tego, jak zabezpieczani drewno przed różnymi czynnikami. Opinie o Sadolin Classic HP – impregnat powłokotwórczy – zwracają szczególną uwagę na jakość i wytrzymałość, ale też łatwość stosowania, która też jest ważnym czynnikiem.

Jak widzisz firma Sadolin ma w swojej ofercie mnóstwo produktów, które sprawdzą się przy każdym rodzaju drewna. W zależności od tego, co potrzebujesz, możesz wybrać któryś z nich na podstawie opinii innych użytkowników. W większości opinie te są bardzo pozytywne, widać więc, że firmie można zaufać i oczekiwać dobrych efektów. Czy wybierzesz któryś Sadolin impregnat? Opinie z pewnością pomogą Ci w tej decyzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Najlepsze rozdrabniarki do gałęzi w 2024 roku

Dbałość o estetykę ogrodu oraz efektywność w zarządzaniu odpadami roślinnymi stają się coraz bardziej istotne. Rozdrabniacze do gałęzi...

Funkcjonalne prowadnice GTV – dlaczego warto je stosować w domowych meblach?

Prowadnice kulkowe to standardowe wyposażenie mebli z wysuwanymi szufladami. Odpowiednio dobrany system wysuwania szuflad pozwala nie tylko na...

Pomidory malinowe – polecane odmiany

Pomidory malinowe to smakowite i zdrowe warzywa, które cieszą się dużym uznaniem wśród ogrodników i konsumentów. Warto jednak...

5 błędów przed snem, które powodują mniej jakościowe spanie

Higiena i jakość snu w znacznym stopniu odpowiadają za nasze zdrowie oraz dobre samopoczucie na co dzień. Wysypianie...