Kratka wentylacyjna we froncie kuchennym

Data:

Podziel się z innymi:

Kuchnia zazwyczaj jest centrum każdego mieszkania. Ważne jest, aby była odpowiednio zaplanowana, estetyczna i praktyczna. Ważnym elementem jest również prawidłowa wentylacja. Jest to o tyle istotne, że podczas gotowania w kuchni unoszą się intensywne zapachy z gotowanie i smażenia, zbiera się para wodna lub tłuszcz. Warto zadbać o prawidłową wentylację i rozwiązaniem może być kratka wentylacyjna we froncie kuchennym. Zamontowana może być kratka wentylacyjna we froncie szafki lub w innym miejscu. Wiele osób stawiających meble do samego sufitu zastanawiają się kratka wentylacyjna a zabudowa kuchni.

Zobacz: Panele w kuchni – czy to dobry pomysł? Opinie

Kratka wentylacyjna we froncie szafki – wady i zalety

Zazwyczaj zależy nam, aby kuchnia prezentowała się pięknie, dlatego różnego rodzaju rury każdy starta się zabudować. Bardzo często zabudowa z mebli wykonywana jest do samego sufitu. Jednak należy się zastanowić czy kratka wentylacyjna a zabudowa kuchni do samego sufitu to dobry pomysł. Nie zawsze kratka wentylacyjna we froncie kuchennym to dobry pomysł.

Często wycinana jest dziura w meblach, ale ta modyfikacja jest niezbyt bezpieczna, dlatego kratka wentylacyjna we froncie szafki to nie zawsze dobry pomysł. Podczas montażu kratki nie warto kierować się wyglądem, a funkcjonalnością. Jeżeli kratka będzie zasłonięta, to cały system nie będzie działał prawidłowo. Zapachy z kuchni nie będą miały ujścia.

Źródło: rade24.eu

Zabudowana kratka wentylacyjna

Kratka wentylacyjna a zabudowa kuchni do samego sufitu to nie jest dobre połączenie. Może być niefunkcjonalne, a co gorsza niebezpieczne. Kratka wentylacyjna we froncie kuchennym jeżeli nie jest połączona z wyciągiem, to nie będzie spełniała swojego zadania. Wybierając kratkę nie powinno się kierować jedynie wyglądem. Ulokowana kratka wentylacyjna we froncie szafki może zaburzyć prawidłowe działanie wyciągu.

Kratka wentylacyjna we froncie szafki może zostać zakwestionowana przez kominiarza. To nie jedyny problem, kratka wentylacyjna we froncie kuchennym może również być przyczyną otrzymania kary, ponieważ zagraża to bezpieczeństwu mieszkańców. Dlatego nie wolno stawiać estetyki ponad bezpieczeństwo.

Szczerze mówiąc po pewnym czasie żaden z domowników już nie zwraca uwagi na widoczną kratkę wentylacyjną, dlatego nie warto jest ukrywać jej w meblach. Takie rozwiązanie może przynieść więcej komplikacji i problemów niż korzyści.

Zobacz: Zdun kim jest i czym się zajmuje – co to za zawód?

Brak wentylacji – wpływ na zdrowie

Kratka wentylacyjna, która jest zamontowana we froncie mebli kuchennych możne znacznie ograniczać wymianę powietrza, co może prowadzić do niedoboru tlenu, nadmiaru azotu czy też gromadzenia się kurzy, roztoczy lub cząstek tłuszczu.

To wszystko w konsekwencji może prowadzić do bólów głowy, zawrotów głowy, duszności lub zaburzenia widzenia. Również mogą zdarzać się problemy z koncentracją lub pamięcią. To najczęstsze dolegliwości, na które skarżą się osoba, które mają źle wentylowane kuchnie. Jak widać kratka wentylacyjna a zabudowa kuchni, to ważne zagadnienie.

Podczas projektowania wentylacji na pierwszym miejscu jest zdrowie domowników, a nie wygląd kuchni. Jednak jeżeli dla kogoś wygląd jest bardzo ważnym elementem, to obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnych modeli, które każdy bez problemu dopasuje do swojej kuchni.

Kratki można dopasować zarówno kolorystycznie jak i kształtem. Planując meble warto pamiętać, że kratka zamontowana w meblach znacznie ograniczy przepływ powietrza i lepiej poszukać innego rozwiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Kompleksowy przewodnik po malowaniu aluminium: techniki, zastosowania i porady

Malowanie aluminium to proces, który pozwala na uzyskanie trwałego i estetycznego wykończenia powierzchni tego lekkiego i wytrzymałego metalu....

Z czym łączyć wrzosy w doniczce

Z czym łączyć wrzosy w doniczce? Wrzosy to piękne, kolorowe rośliny, które doskonale prezentują się w doniczkach, zarówno...

Podkaszarki do trawy. Czym są i do czego służą?

Zadbany ogród to taki, który systematycznie pielęgnujemy i się troszczymy. W tym celu miłośnicy ogrodnictwa zaopatrują się nie...

Wanna w małej łazience — czy warto?

Decyzja o umieszczeniu wanny w niewielkiej przestrzeni jest często wyzwaniem, które wymaga zrównoważenia komfortu z efektywnym wykorzystaniem miejsca....