Jak otworzyć skrzynkę na listy – skutecznie i szybko?

Data:

Podziel się z innymi:

Zgubiony klucz do szafki czy też kłódki lub skrzynki na listy potrafi być problemem. Jeżeli zgubimy kluczyk do skrzynki, to poradzić sobie z tym można na różne sposoby. Możemy spróbować otworzyć skrzynkę samodzielnie bez pomocy specjalisty, możemy wezwać ślusarza lub spróbować dorobić klucz. W artykule znajdziecie kilka przydatnych informacji co zrobić, kiedy zgubimy kluczyk od skrzyni pocztowej i jak otworzyć skrzynkę na listy bez klucza.

Zobacz: Odległość skrzynki gazowej od elektrycznej i granicy działki

Jak otworzyć skrzynkę pocztową bez klucza?

To czy uda się otworzyć skrzynkę bez kluczyka zależy od jakości skrzynki i renomy producenta. Zastanawiasz się jak wyjąć coś ze skrzynki bez klucza? Sprawdź producenta. Jeżeli w skrzynce jest zamek uznanej firmy RENZ, to wówczas znajdziemy numer klucza. Podając ten numer specjaliście odzyskamy możliwość otwarcia skrzynki. To pierwszy sposób na to jak otworzyć skrzynkę na listy bez klucza. Nie jest jednak jedyny czytaj dalej jak otworzyć zamek od skrzynki pocztowej.

Jak otworzyc skrzynke na listy w bloku?

W sytuacji kiedy jednak nie znamy numeru klucza, zadanie jak wyjąć coś ze skrzynki bez klucza robi się trudniejsze. Musimy samodzielnie próbować otworzyć zamek. Pamiętajmy jednak, aby wszelkie próby były prowadzone w sposób delikatny. Wiele osób zastanawiając się jak otworzyc skrzynke na listy w bloku próbuje to zadanie wykonać siłowo. Jednak w bloku zamek w skrzynce potrafi być solidnym przeciwnikiem.

Pierwszą z metod jak otworzyć zamek od skrzynki pocztowej bez kluczyka jest próba rozwiercenia zamka. Drugim sposobem jest próba podważenia zamka. Jedna i druga metoda wymaga cierpliwości.

Jak otworzyc skrzynke na listy w bloku? 

Nie chcesz samodzielnie mierzyć się z problemem jak otworzyć zamek od skrzynki pocztowej bez klucza? Pomoże specjalista jakim jest ślusarz. Specjalista ten wie jak wyjąć coś ze skrzynki bez klucza. Każdy ślusarz w pierwszej kolejności sprawdza zamek. Markowe zamki mają przypisane numery klucza. Na tej podstawie można dorobić brakujący kluczyk do skrzynki.

Gdzie szukać pomocy? Najlepiej jest znaleźć doświadczonego ślusarza, oferującego dorabianie kluczy jak i awaryjne otwieranie zamków. Po jego wizycie już nie będziemy musieli się martwić jak otworzyć skrzynkę na listy.

Źródło: pixabay.com

Kto naprawia zamek w skrzynce pocztowej?

Uszkodzony zamek w skrzynce może być sporym problemem. Oprócz tego, że zastanawiamy się jak otworzyc skrzynke na listy w bloku, aby nie uszkodzić skrzynki, to jeszcze musimy zamek wymienić. Powodów dla których nie mamy kluczyka może być wiele. Najczęściej jednak po prostu kluczyk zostaje zgubiony lub równie często złamany podczas otwierania.

W tym drugim wypadku konieczne będzie wymienienie zamka. Jeszcze do niedawna skrzynki pocztowe w bloku należały do poczty. Obecnie jak przekonują specjaliści, za wymianę uszkodzonego zamka musimy zapłacić samodzielnie. Spółdzielnia ani zarządca również nie pomogą nam w tym zadaniu.

Większość osób pierwsze kroki w calu otwarcia skrzynki kieruje do zarządcy lub do administracji. Jednak zazwyczaj ona odsyła nas na pocztę. Tylko, że to nic nie zmienia. Skrzynka nie jest własnością poczty i to my samodzielnie musimy wymienić zamek.

Zobacz: Ogrzewanie indukcyjne – czy się opłaca?

Zmiany takie wprowadzone zostały po wejściu Polski do Unii Europejskiej.  To właśnie dyrektywy unijne zmieniły przynależność skrzynek pocztowych z Poczty Polskiej na użytkowników. Związane jest to z bezpieczeństwem korespondencji. Kiedy to Poczta Polska była właścicielem skrzynek, to jej pracownicy mieli swobodny dostęp do korespondencji. Łatwo sobie wyobrazić jakie niosło to zagrożenia.

Szukając dalej informacji o tym, dlaczego to my odpowiadamy ze własną skrzynkę trafimy na zapisy w Konstytucji RP. Jest tam informacja o prawie do tajemnicy korespondencji. Ograniczenie tego prawa może nastąpić tylko w określonych przypadkach opisanych w ustawie. Teraz już wiesz, dlaczego samodzielnie odpowiadasz za własną skrzynkę pocztową i za dorobienie do niej kluczyka.

Wchodzące w życie 24 sierpnia 2008 roku sprawiły, że jedynym właścicielem skrzynki pocztowej jesteśmy my sami. Co za tym idzie, ani wspólnota, ani spółdzielnia nie dorobi nam klucza do skrzynki. Tym bardziej nie zrobi tego Poczta Polska.  Jak zgubisz klucz, to musisz problem rozwiązać samodzielnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Najlepsze rozdrabniarki do gałęzi w 2024 roku

Dbałość o estetykę ogrodu oraz efektywność w zarządzaniu odpadami roślinnymi stają się coraz bardziej istotne. Rozdrabniacze do gałęzi...

Funkcjonalne prowadnice GTV – dlaczego warto je stosować w domowych meblach?

Prowadnice kulkowe to standardowe wyposażenie mebli z wysuwanymi szufladami. Odpowiednio dobrany system wysuwania szuflad pozwala nie tylko na...

Pomidory malinowe – polecane odmiany

Pomidory malinowe to smakowite i zdrowe warzywa, które cieszą się dużym uznaniem wśród ogrodników i konsumentów. Warto jednak...

5 błędów przed snem, które powodują mniej jakościowe spanie

Higiena i jakość snu w znacznym stopniu odpowiadają za nasze zdrowie oraz dobre samopoczucie na co dzień. Wysypianie...