Ile kosztuje wymiana skrzynki bezpieczników

Data:

Podziel się z innymi:

Zazwyczaj powodem wymiany skrzynki z bezpiecznikami jest jej zły stan techniczny.  Często również skrzynka jest wymieniana podczas kapitalnego remontu mieszkania lub wymiany instalacji. Zastanawiają się ile kosztuje wymiana skrzynki z bezpiecznikami w mieszkaniu wiele osób również zastanawia się czy robić to samodzielnie, czy lepiej zatrudnić fachowca. Często wykonywaną pracą w dużych miastach podczas remontów jest wymiana tablicy w blokach z tak zwanej wielkiej płyty. Kiedy już nadejdzie ten moment i zapadnie decyzja o wymianie wiele osób zastanawia się jaki jest koszt wymiany skrzynki bezpieczników.

Zobacz: Odległość skrzynki gazowej od elektrycznej i granicy działki

Od czego zależy koszt wymiany skrzynki z bezpiecznikami?

Tablica rozdzielcza jest niezbędnym elementem w każdym domu. Mała niepozorna skrzynka spełnia bardzo ważną funkcję, odpowiada za rozdzielenie zasilania energetycznego w całym domu lub mieszkaniu. To waśnie tablica rozdzielcza odpowiada za prawidłowe działanie elektryki oraz chroni urządzenia przed zwarciem. Warto wiedzieć ile kosztuje wymiana bezpieczników w domu w razie awarii.

Nieprawidłowo zrobiona instalacja elektryczna i podłączona tablica będą przyczyną częstych wybić korków. W dłuższej perspektywie konieczna może być wymiana. Warto wiedzieć jak wymiana skrzynki z bezpiecznikami cena się kształtuje. Zadbanie o prawidłowo działająca tablicę rozdzielczą jest bardzo ważne. Pozwala to ochronić dom między innymi przed pożarem. W artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie jaki jest koszt wymiany skrzynki bezpieczników oraz ile kosztuje wymiana bezpieczników w domu.

Jakie elementy wpływają na koszt rozdzielni elektrycznej?

Na koszt wymiany w dużej mierze wpływa konieczność wykonania otworu. Jeżeli jest on wykonany, to, wymiana skrzynki z bezpiecznikami cena będzie niższa. Na cenę usługi wpływa również to czy ściana będzie tynkowana. Na odpowiedź jaki jest koszt wymiany skrzynki bezpieczników również wpływa ile będzie montowanych modułów. To podstawowe elementy wpływające na to jaka wymiana skrzynki z bezpiecznikami cena będzie ostateczna.

Jaki jest koszt wymiany skrzynki bezpieczników?

Wiele zależy oczywiście od zakresu prac. Jeżeli tablica jest montowana przed tynkowaniem ściany, wówczas powinniśmy się zmieścić w przedziale 15-200 zł. Jednak w przypadku, kiedyś ściana jest już otynkowana, to należy liczyć się z wydatkiem około 250 zł. To ile kosztuje wymiana skrzynki z bezpiecznikami w mieszkaniu zależy również od ilości modułów na tablicy.

Źródło: pixabay.com

Można przyjąć, że za tablicę mającą od 12 do 24 modułów zapłacimy około 800 zł. Jeżeli modułów będzie więcej, to wówczas koszt może wynieść około 1000 zł.

Zobacz: Utylizacja papy – ile kosztuje – aktualne cenniki

Kto wymieni skrzynkę z bezpiecznikami w mieszkaniu?

Oprócz pytań ile kosztuje wymiana skrzynki z bezpiecznikami w mieszkaniu oraz ile kosztuje wymiana bezpieczników w domu ważnym pytaniem jest, kto te prace wykonuje. Zanim odpowiemy na to pytanie, słów kilka czym jest skrzynka.

Tablica rozdzielcza zazwyczaj montowana jest wewnątrz domu, przeważnie dość blisko wejście w wiatrołapie lub w przedpokoju. To do tablicy rozdzielczej rozprowadzone są wszelkie przewody, którymi płynie prąd do gniazdek i włączników. Oczywiście również z tablicy wychodzą obwody zasilające ogród lub garaż w prąd. Na zasilanie bramy, drzwi garażowych czy też oświetlenie ogrodu lub pompy wodnej w oczku warto zaplanować całkiem osobne obwody.

Każdy z takich obwodów jest zabezpieczony wyłącznikiem nadprogwoym, popularnie zwanym korkami lub bezpiecznikami. Zabezpieczenie takie dotyczy zarówno zasilania jednofazowego jak i trzy fazowego. W tym drugim wypadku dźwignia jest potrójna.

Zadaniem wyłącznika jest odcięcie dopływu prądu i ochrona obwodu oraz użytkowników przed negatywnymi skutkami, jakie niesie ze sobą zwarcie lub przesilenie sieci. Zarówno zwarcie jak i przesilenie obwodu może spowodować stałe uszkodzenia przewodów, co przekłada się na bezpieczeństwo i trwałość całej instalacji.

Na tablicy jest jeden główny wyłącznik, który pozwala na odcięcie prądu z całego obwodu. W przypadku awarii i konieczności wymiany tablicy na nową należy wezwać specjalistów posiadających odpowiednie uprawnienia. Zdecydowanie nie jest to praca, którą powinno się wykonywać bez stosownych umiejętności.

Zobacz: Ile kosztuje odśnieżanie? Cena za m2, godzinę, odśnieżanie maszynowe, dach, chodnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Lamele ścienne – nowoczesny akcent w tradycyjnym wnętrzu

Możliwości dekoracji własnej przestrzeni jest naprawdę wiele. Możesz wykorzystać różne kolory farb, naklejki ścienne, tapety lub sięgnąć po eleganckie...

Nawóz z drożdży: opinie, zastosowanie i przygotowanie

Nawóz z drożdży to naturalny, ekologiczny sposób na dostarczenie roślinom niezbędnych składników odżywczych. W ostatnich latach zyskał on...

Kluczowe aspekty wyboru lokalizacji dla luksusowej rezydencji

Inwestorzy coraz częściej decydują się na wybudowanie rezydencji, czyli wyjątkowo luksusowego i ekskluzywnego domu mieszkalnego. Do zalet nowoczesnych...

Najlepsze rośliny do domu oczyszczające powietrze

W dzisiejszych czasach, kiedy zanieczyszczenie powietrza staje się coraz większym problemem, warto zastanowić się nad naturalnymi sposobami oczyszczania...