Bakterie do szamba – opinie. Jakie bakterie są najskuteczniejsze?

Data:

Podziel się z innymi:

Brak sieci kanalizacyjnej to problem kojarzony głównie z wsiami – nic bardziej mylnego! Wiedziałeś o tym, że południowy Wilanów – czyli jedna z najbogatszych dzielnic Warszawy – do 2020 nie była podłączona do miejskiej oczyszczalni ścieków? Jest to bardzo powszechne utrudnienie, z którym zmagają się tysiące Polaków. Skoro wszedłeś w ten artykuł, to podejrzewam, że również nie jesteś podłączony do żadnej sieci i chcesz zrobić sobie własną, eko-oczyszczalnie ścieków. Z tego artykułu dowiesz się, jakie bakterie do szamba wybrać, żeby wszystko działało w niej tak, jak należy. 

Bakterie do szamba – opinie. Czy warto?

Jasne, że warto – no chyba, że nie przeszkadza Ci specyficzny swąd unoszący się w pobliżu Twojego domu. Bakterie do szamba w opiniach wypadają przeważnie bardzo dobrze – odpowiednio dobrane:

 • zapewniają drożność zbiornika
 • zapobiegają powstawaniu osadów, które mogą prowadzić do zatorów
 • niwelują nieprzyjemny zapach
 • zmniejszają zawartość szamba
 • upłynniają ścieki, przez co opróżnianie szamba jest łatwiejsze
 • zmniejszają ryzyko rozwinięcia się chorobotwórczych patogenów

To jedne z głównych zalet bakterii do szamba. Opinie na forach, które udało mi znaleźć, odnoszą się do różnych rodzajów bakterii – jedne są oceniane lepiej, a inne gorzej, ale ogólnie rzecz biorąc, nikt nie żałuje użycia bakterii do swojego szamba. Ranking różnych preparatów (w zależności od ich formy) przedstawiam w dalszej części artykułu. 

Bakterie do szamba – jaki wybrać?

To, jakie bakterie do szamba wybrać, stanowi wielki problem. Udowadnia to ogromna liczba wątków na forach w stylu: Najskuteczniejsze bakterie do szamba – forum pomóżcie!, Bakterie do szamba ranking, Jak rozmnożyć bakterie do szamba, Jakie bakterie do szamba.  Fora są pełne odpowiedzi, ale nie ma producenta, który by się wyróżniał. Większość osób uważa, że najważniejsze jest to, jak zastosujesz dany preparat i czy użyjesz aktywator.

Jakie bakterie do szamba na forum są najczęściej polecane? Bardzo różne – firm sprzedających te aktywatory jest naprawdę dużo na rynku. Nie ma jednego najlepszego sprzedawcy. Ludzie, którzy ich potrzebują, przeważnie kierują się formą preparatów, bo od niej zależy cena, dawkowanie i przechowywanie. 

Bakterie do szamba – najskuteczniejsze według forum. Ranking

Po przejrzeniu wielu stron internetowych stwierdzam, że nie ma wiodącej firmy, która produkuje najskuteczniejsze bakterie do szamba. Forum jest mimo wszystko skarbnicą wiedzy o różnych produktach, dlatego postanowiłam wyszczególnić najlepsze produkty, ale z podziałem na ich formę. 

Bakterie do szamba – ranking

 • Proszki:
 • Biofos 
 • Microbec
 • Septifos

 • Tabletki:
 • Biotabmax
 • Senniden 
 • Bioires

 • Płyny:
 • Super Szambex

Wyżej wymienione preparaty są najczęściej polecane w wątku: Jakie bakterie do szamba? na forum. Wszystkie te środki dostaniesz na Allegro. Nie ma sensu, abym dokładnie opisywała, jak te najskuteczniejsze bakterie do szamba z forów działają, bo każdą ich formę trzeba dawkować i przechowywać inaczej. Wszystko zależy od tego, jak pojemne masz szambo i czy wcześniej stosowałeś już jakieś środki. 

Jak rozmnożyć bakterie do szamba? 

Jak rozmnożyć bakterie do szamba? Najskuteczniejszym sposobem jest dawkowanie ich zgodnie z instrukcją – chociaż wiele osób robi to na początku częściej, niż jest w zaleceniach. To, jakie bakterie do szamba wybierzesz z wyżej wymienionych pozycji, jest mniej istotne niż to, jak będziesz każdego z tych środków używać. 

Drugim sposobem na to, jak rozmnożyć bakterie do szamba, jest użycie aktywatora, który wspomaga ich rozwój. Składają się one również bakterii, ale również z enzymów i drożdży. Aktywatory stosuje się także w przypadku dłuższej nieobecności, czy powrotu do użytkowania domowej oczyszczalni ścieków. 

Jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z bakteriami do szamba, to zaopatrz się w aktywator i któreś z wyżej wymienionych produktów i stosuj się do ich instrukcji. Jeśli rozkład nieczystości nie będzie postępował, a brzydki zapach nie zostanie zneutralizowany, to spróbuj zmienić środek. Pamiętaj jednak, że są to biopreparaty, które nie działają tak szybko, jak chemiczne środki – na efekty ich działania trzeba trochę poczekać. 

Już wiesz, jakie są najskuteczniejsze bakterie do szamba polecane na forum. Pozycje z rankingu są również najczęściej kupowanymi środkami na Allegro. Środek z bakteriami do szamba wybierz ze względu na cenę i formę. Najczęściej polecane są bakterie w proszku lub tabletkach – te w płynie łatwo zabić przez złe przechowywanie. Koniecznie daj znać w komentarzu, na który środek się zdecydowałeś i czy zadziałał tak, jak tego oczekiwałeś – jeśli tak, to napisz, po jakim czasie były pierwsze efekty!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Kompleksowy przewodnik po malowaniu aluminium: techniki, zastosowania i porady

Malowanie aluminium to proces, który pozwala na uzyskanie trwałego i estetycznego wykończenia powierzchni tego lekkiego i wytrzymałego metalu....

Z czym łączyć wrzosy w doniczce

Z czym łączyć wrzosy w doniczce? Wrzosy to piękne, kolorowe rośliny, które doskonale prezentują się w doniczkach, zarówno...

Podkaszarki do trawy. Czym są i do czego służą?

Zadbany ogród to taki, który systematycznie pielęgnujemy i się troszczymy. W tym celu miłośnicy ogrodnictwa zaopatrują się nie...

Wanna w małej łazience — czy warto?

Decyzja o umieszczeniu wanny w niewielkiej przestrzeni jest często wyzwaniem, które wymaga zrównoważenia komfortu z efektywnym wykorzystaniem miejsca....