4 sprawdzone triki na optyczne powiększenie małego przedpokoju

Data:

Podziel się z innymi:

Przedsionek rzadko prezentuje przestronne wnętrze, dlatego jego aranżacja często bywa wyzwaniem. Warto tak rozegrać stylistyczny pojedynek, by oszukać oko i stworzyć wizualizację optycznie powiększającą małe lokum. Jak to zrobić? Oto 4 sprawdzone rozwiązania.

Fototapeta do przedpokoju – stwórz efekt głębi

Dlaczego warto stosować fototapety do przedpokoju o niewielkim metrażu? Ścienny krajobraz jest doskonały, ponieważ tworzy iluzoryczną przestrzeń, która powiększa. Egzamin zdadzą pejzaże leśne, morskie i górskie, w których przyroda jest odsunięta na dalszy plan – to spotęguje efekt głębi. Dobrym rozwiązaniem będzie użycie także tapety z regularnym wzorem geometrycznym. Taka mozaika tworzy ciekawy efekt 3D, który również nadaje głębi niewielkiemu holowi. W małym korytarzu zastosuj również tapetę w pasy. Pionowe linie sprawią, że pomieszczenie zyska wizualnie dodatkowe centymetry, natomiast poziome wydłużą ścianę.

Lustra – rozświetl i optycznie powiększ mały przedpokój

Lustro odbija światło i optycznie powiększa, tworząc iluzoryczny obraz w oddali. Im większe, tym lepszy efekt, dlatego nawet w bardzo wąskim przedpokoju warto umieścić całkiem spore zwierciadło. Jeśli zdecydujesz się na zamontowanie lustra na ścianie, pamiętaj, by w jego odbiciu widoczna była dalsza część mieszkania. W ten sposób przedpokój sprawi wrażenie przestronniejszego. W małym przedpokoju egzamin zda lustro o minimalistycznej oprawie i lekkiej konstrukcji. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest szafa z lustrzanymi frontami, ponieważ duże tafle lustra optycznie powiększą mały przedpokój i doświetlą go.

Gra kolorów – wymodeluj perfekcyjnie mały i wąski przedpokój

Wąski przedpokój poszerzysz, jeśli pomalujesz krótsze ściany na wyrazisty kolor, np. butelkową zieleń, granat lub grafit. Dobrze sprawdzi się zastosowanie jednego koloru, ale w dwóch różnych tonacjach – jaśniejszej na dłuższych ścianach, ciemniejszej na krótszych. Stosuj w małych i ciemnych przedsionkach jasne emulsje ścienne – czystą i chłodną biel, delikatny krem, mleczną szarość oraz beż. Biały sufit i drzwi nadadzą wnętrzu lekkości i zwiększą wrażenie przestronności.

Postaw na minimalizm – im mniej zatłoczony przedpokój, tym wydaje się większy

Zrezygnuj z ciężkich, ciemnych i zabudowanych mebli, które optycznie zabiorą wnętrzu przestronność i przytłoczą miejsce, ograniczając dopływ naturalnego światła. Wstaw tylko niezbędne szafki i korzystaj z ergonomicznych, modułowych rozwiązań typu 2w1, by zapewnić sobie jak najwięcej miejsca do przechowywania, a jednocześnie nie zastawiać niepotrzebnie niewielkiego przedsionka. Sprawdzą się meble o lekkiej konstrukcji – uniesione na nóżkach, ażurowe – z otwartymi półkami i bez pleców. W małym wnętrzu czasem lepiej zrezygnować z czegoś, by móc stworzyć funkcjonalną strefę.

W urządzaniu niewielkiego przedsionka ważne jest także światło. Odpowiednio rozmieszczone oświetlenie poprawi proporcje wnętrza. Na ścianach zastosuj kinkiety i plafony, które będą dodatkowym źródłem światła. W niskich przedpokojach przy listwach umieść reflektorki, skierowane w kierunku sufitu – pomieszczenie będzie wydawać się wyższe i większe. W wysokim przedpokoju oświetlenie skieruj ze ścian i sufitu w dół. Dzięki temu zyskasz praktyczne doświetlenie podłogi.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Elektronarzędzia niezbędne na każdej budowie – Co warto kupić?

Praca na budowie wymaga nie tylko dużo wiedzy i doświadczenia, ale również odpowiedniego wyposażenia. Nie ulega wątpliwości, że...

Krzesła i stoły do jadalni – jakie wybrać?

Kuchnia jest sercem domu, a jadalnia to miejsce, gdzie zbieramy się razem z rodziną i przyjaciółmi, by spożywać...

Jakie są najważniejsze etapy remontu łazienki i jak się do nich przygotować?

Remont łazienki to złożone zadanie, które potrzebuje porządnego planowania, przygotowania oraz wykonania. Ze względu na specyfikę łazienki remont...

Izolacja pozioma fundamentów – folia czy papa?

Izolacja pozioma fundamentów to kluczowy element w procesie budowy, który wpływa na trwałość i wytrzymałość całej konstrukcji budynku....