POL-SKONE – opinie, co to za firma? Opinie na forum

Data:

Podziel się z innymi:

Każdy, kto chociaż raz remontował mieszkanie bądź budował dom, zdaje sobie sprawę, jak ważną rzeczą może być wybór odpowiednich drzwi. Pełnią one nie tylko funkcję ozdobną, ale również praktyczną. To właśnie dzięki nim możemy zamknąć na klucz nasz dobytek, zapewnić optymalną izolację akustyczną, a ponadto pomogą nam chronić naszą prywatność. 

Producentów drzwi i okien jest na pęczki. Jednym z nich jest firma POL-SKONE, która na polskim rynku istnieje od 1990 roku. Aktualnie zatrudnia prawie 1000 osób w czterech zakładach produkcyjnych, a jej główna siedziba znajduje się w Lublinie. Co więcej, ze strony internetowej dowiadujemy się, że do produkcji wykorzystywane są materiały najlepszej jakości. Czy jednak jest to prawda? Jakie opinie ma firma POL-SKONE i drzwi, które wytwarzają? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w dalszej części artykułu. 

Firma POL-SKONE – opinie

Sprawdzanie ocen, dotyczących danego produktu czy firmy od dawna nie jest niczym nowym. Potencjalni klienci chcą mieć pewność, że ich pieniądze zostaną dobrze wydane. Raczej mało kto lubi kupować przysłowiowego kota w worku. W Internecie istnieje wiele stron, na których użytkownicy chętnie wyrażają swoje zdanie. Nie inaczej jest ze wspomnianym producentem drzwi i okien. Jakie opinie krążą po sieci o firmie POL-SKONE? 

To zależy. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wypowiedzi, na które się natknęliśmy, są różne. Problematyczne dla wielu nabywców okazują się reklamacje wadliwych produktów. Kilkakrotnie pada zarzut, że producent nie chce uwzględnić skargi, twierdząc, że wina leży po stronie klienta, ponieważ nieprawidłowo użytkował daną rzecz. Jedna z klientek wspomniała, że zamówiony towar powinien dotrzeć w przeciągu 3-4 tygodni. Finalnie okazało się, że zamówienie zostało dowiezione po 3 i pół miesiąca, czyli znacznie dłużej niż obiecywano. Jak już wielokrotnie pisaliśmy w naszych artykułach – opinie na forach potrafią być skrajnie różne od siebie. W jednym przypadku zakup okaże się strzałem w dziesiątkę, w innym z kolei kompletną porażką. 

Drzwi Polskone – opinie

Wiemy już, co internauci sądzą o producencie. Czy takie same opinie krążą o drzwiach POL-SKONE? Jak już zdążyliśmy wspomnieć wcześniej, firma chwali się, że używa tylko najlepszych materiałów przy produkcji. Sprawdziliśmy, czy podobnego zdania są nabywcy. 

Niestety, opinie o drzwiach POL-SKONE, które przeczytaliśmy, nie były zbyt pochlebne. Klienci wskazują przede wszystkim na słabą wytrzymałość produktów oraz wady powstałe przy ich wytwarzaniu. Zamki również nie są oceniane zbyt pozytywnie – w wielu przypadkach są słabe i się psują. Jeden użytkownik stwierdził, że okleina szybko się ściera. Inny z kolei określił drzwi papierowymi, co pewnie oznacza, że ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Opinii na forum od zadowolonych klientów również nie jest tak mało. Na plus oceniany jest design, który przez spore grono użytkowników uważany jest za estetyczny i nowoczesny, jednak niezbyt trwały (aczkolwiek bardzo często jest to kwestia modelu). Kolejnym atutem jest szeroka gama produktów oferowanych przez POL-SKONE. Bez większego problemu znajdziemy wśród nich drzwi wewnętrzne, zewnętrzne, przeciwpożarowe czy przesuwane. 

Jednym z popularniejszych modeli w sklepie POL-SKONE jest Fiord, który nie dość, że jest przystępny cenowo, to jeszcze można go kupić w kilku wariantach. Cena Fiord waha się od 563 zł do 634 zł, natomiast opinie na jego temat tak samo różne jak w przypadku firmy POL-SKONE, która go produkuje. 

POL-SKONE czy Porta

POL-SKONE czy Porta – oto jest pytanie, na które odpowiedź szuka wielu internautów. Porta również jest producentem drzwi. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1992 roku w Bolszewie. Cenowo konkurenci nie różnią się od siebie znacznie. Co mówią opinie na forum? Przekonajmy się. 

Sytuacja jest analogiczna jak w przypadku POL-SKONE – są zarówno zadowoleni nabywcy, jak i rozczarowani swoim zakupem czy postawą producenta. Bolączką wspomnianych firm okazuje się trwałość produktów. Niestety i w przypadku Porty jakość potrafi pozostawić wiele do życzenia. Następną wspólną wadą jest problem z reklamacją uszkodzonego towaru – bardzo często nie są one uwzględniane. Innym klientom z kolei podoba się design i nie mają większych zastrzeżeń. Jak widać niezależnie, czy wybierzecie Polskone czy Porta wady i zalety produktów są podobne. 

Mamy nadzieję, że wybór odpowiednich drzwi stał się chociaż trochę łatwiejszy. Dodamy również od siebie, że nie zawsze warto spieszyć się z zakupem. Opinie na forach mogą być pomocne. Mimo to dobrze jest czasem się dłużej zastanowić i poszukać ewentualnie innych alternatyw. A jakie są Wasze opinie o firmie POL-SKONE? Którą firmę wolicie – POL-SKONE czy Porta? Podzielcie się swoimi uwagami w komentarzach.

Opinie na CENEO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Kompleksowy przewodnik po malowaniu aluminium: techniki, zastosowania i porady

Malowanie aluminium to proces, który pozwala na uzyskanie trwałego i estetycznego wykończenia powierzchni tego lekkiego i wytrzymałego metalu....

Z czym łączyć wrzosy w doniczce

Z czym łączyć wrzosy w doniczce? Wrzosy to piękne, kolorowe rośliny, które doskonale prezentują się w doniczkach, zarówno...

Podkaszarki do trawy. Czym są i do czego służą?

Zadbany ogród to taki, który systematycznie pielęgnujemy i się troszczymy. W tym celu miłośnicy ogrodnictwa zaopatrują się nie...

Wanna w małej łazience — czy warto?

Decyzja o umieszczeniu wanny w niewielkiej przestrzeni jest często wyzwaniem, które wymaga zrównoważenia komfortu z efektywnym wykorzystaniem miejsca....