Kosiarki Hortmasz – opinie. HKS 246 NE, HKD 753 NL, HKS 758 NL

Data:

Podziel się z innymi:

Coraz częściej możemy zetknąć się z informacją, że częste koszenie trawy zaburza ekosystem. Jest w tym sporo prawdy, jednak od czasu warto skosić trawnik. Rozglądanie się za dobrą kosiarką, która posłuży na lata, nie jest najprostszym zadaniem, zwłaszcza że nie każdy jest w tej dziedzinie ekspertem. Opieramy się wtedy na opinii użytkowników, aby rozeznać się w sprawie, czy aby na pewno podejmiemy dobrą decyzję. Co powiedzą nam opinie o kosiarkach spalinowych Hortmasz?

Hortmasz kosiarki opinie 

Na oficjalnym sklepie producenta możemy przeczytać, że dbają, aby każda kosiarka posiadała pożądane funkcje i odpowiednie wzmocnienia. Kosiarki marki Hortmasz posiadają silniki Briggs&Stratton czy przekładnie General Transmission, co ma zapewnić im odpowiednią moc działania. W naszym zestawieniu pojawiają się kosiarki spalinowe, przeznaczone do większych powierzchni, a w ofercie dostępna jest także kosiarka elektryczna. W parze z dużą mocą idą łożyskowane koła, które dodają lekkości prowadzenia sprzętu. Czy tak jest w rzeczywistości? 

Źródło: Media Expert

Kosiarki spalinowe Hortmasz opinie

Opinie o kosiarkach spalinowych Hortmasz można znaleźć w większych sklepach, które w swoim asortymencie posiadają sprzęt RTV i AGD. Jest to zdecydowanie na plus, że kosiarkę możemy zamówić z autoryzowanego sklepu. Możemy mieć pewność co do prawdziwych ocen na stronie – w większości są to opinie od użytkowników, którzy rzeczywiście posiadają produkt. Opinie o kosiarkach spalinowych Hortmasz zdecydowanie pomagają określić, czy dany sprzęt dobrze sprawdzi się w warunkach, które mamy. 

Hortmasz HKS 246 ne opinie

Hortmasz HKS 246 ne opinie posiada bardzo dobre, jest to zdecydowanie produkt warty polecenia. Co wpływa na tę ocenę? Recenzje wskazują, że kosiarka jest solidnie wykonana, a wykonywanie jakichkolwiek prac na niej nie sprawia problemu. Cena jest adekwatna do jakości, gdzie nie jest to częsty widok. Na pewno sprawdzi się również dla osób, które nie są wprawione w boju, ponieważ kosiarka jest prosta w obsłudze. Poradzi sobie również w sytuacji mokrej trawy i istnieje możliwość dostosowania długości strzyżenia. Opinie o Hortmasz HKS 246 ne utwierdzają w przekonaniu, że maszyna poradzi sobie na każdym terenie zielonym, jednak trzeba uważać przy dużym zakrzewieniu – w tym przypadku ostrza nie radzą sobie tak dobrze. Mimo wszystko opinie Hortmasz HKS 246 ne nie pozostawiają wątpliwości, że warto zainwestować w to urządzenie.

Hortmasz HKS 753 NL opinie

Hortmasz HKS 753 NL opinie posiada mieszane, a powodów jest wiele. Jako zaletę przedstawia się jej budowę i jakość wykonania, chociaż tutaj pojawia się szczegół – plastikowe motylki do skręcania uchwytu. Według nabywców nie są trwałe i już po pierwszych użyciach widać widoczne ślady użytkowania. W opiniach o Hortmasz HKS 753 NL możemy również przeczytać, że jest to ciężka maszyna – wiąże się to z zamontowanym silnikiem, który może działać nieprzerwanie od 4 do 5 godzin, co na pewno skusi posiadaczy dużej powierzchni. I tutaj w opiniach o Hortmasz HKS 753 pojawia się kolejna kwestia do rozważenia podczas zakupów. Chociaż kosiarka posiada dużą szerokość koszenia, to nie do końca radzi sobie z długą trawą, która zapycha wrzut do kosza zsypowego. I chociaż posiada dobry system mycia, a sama kosiarka jest prosta w obsłudze, to użytkownicy wskazują na kolejne niedociągnięcia. Często pojawia się problem z napędem oraz słabo naostrzone ostrza, co wpływa na komfort pracy.

Kosiarka Hortmasz HKS 758 NL – opinie

Hortmasz kosiarki opinii posiadają wiele, jednak nic nie wiadomo o tym modelu. Prawdopodobnie, że został on wycofany, ponieważ na stronie producenta nie jest on dostępny. Możliwe, że firma planuje wprowadzenie zmian do tego określonego modelu, przez co powróci on w nowej odsłonie. Widać, że firma Hortmasz dostrzega wady podawane przez konsumentów i reaguje, aby poprawić oceny, co obecnie nie jest częstym widokiem. Na ten moment mamy aż trzynaście maszyn do wyboru, więc na pewno znajdziemy coś dla siebie, a opinie o kosiarce Hortmasz HKS 758 NL na pewno jeszcze się pojawią. 

Hortmasz kosiarka spalinowa z napędem HKS 253 ne 224 cm3 opinie

Hortmasz kosiarka spalinowa z napędem HKS 253 ne 224 cm3 opinie posiada mieszane, przeważają jednak oceny pozytywne. Doceniana jest za szeroki zakres koszenia trudnych terenów oraz za radzenie sobie z cięciem wysokiej lub mokrej trawy, którą dobrze wciąga. Czyszczenie staje się przyjemnością, ponieważ kosiarka ma prosty dostęp do filtra. Część użytkowników ostrzega, że ostrza szybko się tępią i trzeba je naostrzyć przed pierwszym użyciem. Opinie o kosiarce spalinowej Hortmasz z napędem HKS 253 ne 224 cm3 wspominają, że jest to wytrzymały sprzęt z mocnym napędem i silnikiem, jednak nie ma możliwości regulowania prędkości. Możemy przeczytać, że sprzęt posiada lekkość dzięki łożyskowanym oponom. Druga połowa opinii o kosiarce spalinowej Hortmasz z napędem HKS 253 ne 224 cm3 ostrzega przed nieodpowiednimi śrubami mocującymi panel oraz uszkodzenia od nawet najmniejszych kamyczków na trasie. Zdecydowanie nie przedłuży to żywotności sprzętu.

Kluczowe jest, tak jak w przypadku każdego sprzętu, aby przeczytać instrukcję obsługi przed użyciem, przez co maszyna będzie działać jeszcze przez długi czas. Ten model kosiarki spalinowej jest droższy od poprzedników, więc konsumenci mają większe oczekiwania wobec niego – niestety wytykane wady nie do końca wskazują na stosunek ceny do jakości. Należy też pamiętać, że jest to sprzęt przeznaczony do dużych powierzchni, a posiadane parametry sprawiają, że możemy zaoszczędzić godzinę lub dwie na pielęgnacji ogrodu. 

Kosiarki Hortmasz części

Części do kosiarki Hortmasz są dostępne na stronie producenta, tam możemy znaleźć dokładny opis oraz dostępność. Cena poszczególnych części jest zależna od poszczególnego elementu, który uległ usterce lub zużyciu. Szczególnie w opiniach o kosiarce spalinowej Hortmasz z napędem HKS 253 ne 224 cm3 możemy znaleźć informację o serwisie. Na jego temat pojawiają się same negatywne oceny, głównie na czas oczekiwania na naprawę usterki, który wynosi od 3 do 4 tygodni. Również należy poświęcić czas na osobiste dostarczenie jej do punktu zakupu. Kosiarki Hortmasz części posiadają w dużej mierze dostępne, więc warto pokusić się o samodzielną naprawę. Pomimo opisanych wad, produkty marki Hortmasz mają dobre opinie wśród konkurencji na rynku i zdecydowanie warto rozważyć zakup, zwłaszcza kiedy posiadamy dużą powierzchnię.

Sprawdź:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Elektronarzędzia niezbędne na każdej budowie – Co warto kupić?

Praca na budowie wymaga nie tylko dużo wiedzy i doświadczenia, ale również odpowiedniego wyposażenia. Nie ulega wątpliwości, że...

Krzesła i stoły do jadalni – jakie wybrać?

Kuchnia jest sercem domu, a jadalnia to miejsce, gdzie zbieramy się razem z rodziną i przyjaciółmi, by spożywać...

Jakie są najważniejsze etapy remontu łazienki i jak się do nich przygotować?

Remont łazienki to złożone zadanie, które potrzebuje porządnego planowania, przygotowania oraz wykonania. Ze względu na specyfikę łazienki remont...

Izolacja pozioma fundamentów – folia czy papa?

Izolacja pozioma fundamentów to kluczowy element w procesie budowy, który wpływa na trwałość i wytrzymałość całej konstrukcji budynku....