Producenci materiałów budowlanych – jakich wybrać?

Data:

Podziel się z innymi:

Od dłuższego czasu planujesz remont lub ocieplanie fundamentów? A może wstrzymałeś budowę domu przez rosnące ceny materiałów i usług? Jeśli tak to ten artykuł jest dla ciebie. Nie wiem, czy wiesz, ale teraz jest idealny czas, by myśli i pragnienia przekuć w namacalne efekty. Dlaczego tak uważam? Lipiec i sierpień to miesiące, w których ceny materiałów budowlanych przestały w końcu rosnąć. Inflacja jest realnym problemem, dlatego też uważam, że warto wykorzystać szansę, która się pojawiła i zainwestować w remonty, które tak długo odkładaliśmy w czasie.

Jeśli ten wstęp przekonał cię, że nie warto czekać z remontem i myślisz, że masz już wszystkie potrzebne informacje, to jesteś w błędzie! Zostań ze mną, a pomogę ci wybrać producenta materiałów budowlanych. Sama cena to nie wszystko, jakość też ma znaczenie.

Wybór producenta materiałów budowlanych – co jest ważne?

Wybór producenta materiałów budowlanych to nie lada wyzwanie. Na rynku dostępnych jest wiele opcji, ale nie na każdą z nich warto zwracać uwagę. Cena jest ważna, przecież chcemy jak najlepiej zainwestować pieniądze, które coraz szybciej tracą na wartości. Nie można jednak lecieć po kosztach. 

Na co zwrócić uwagę wybierając producenta materiałów budowlanych? Oto kilka wskazówek:

  • wymogi prawne stawiane przez Unię Europejską – certyfikaty i normy to najlepszy dowód świadczący o tym, że dany produkt jest bezpieczny, a jego jakość została sprawdzona. Od 2015 roku wszystkie materiały budowlane muszą posiadać znak CE (rozwinięcie skrótu to Conformite Europeene). Co oznacza znak CE? To, że produkt spełnia wymogi stawiane przez Unię Europejską. Uwaga! Chińscy producenci coraz częściej stosują znak China Export, który łudząco przypomina ten oznaczający Conformite Europeene – nie dajcie się nabrać!
  • wpływ na środowisko – warto pamiętać, że materiały budowlane, które nie mają negatywnego wpływu na środowisko, są też bardziej bezpieczne dla naszego zdrowia. Wybierajmy więc opcje, które są przyjazne dla planety. W tym przypadku powinniśmy szukać europejskiego znaku EcoLabel lub jego polskiego odpowiednika – Eko-Znak.

TOP 3 producenci materiałów budowlanych 

Chcę jeszcze bardziej pomóc wam w dokonaniu słusznego wyboru, dlatego teraz przedstawię ranking TOP 3 producentów materiałów budowlanych i krótko uzasadnię swoje stanowisko. 

Oto najlepsi producenci materiałów budowlanych:

  1.  HAUSA – to niemiecka firma, a przecież niemieckie produkty są same w sobie niepodważalnym znakiem jakości. Dowód? Hausa ma własny dział badawczo-rozwojowy, który zajmuje się systematyczną kontrolą jakości oferowanych produktów i wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań, zgodnych z oczekiwaniami klientów. W ich ofercie znajdziecie między innymi kleje, pianki i uszczelniacze.
  1. Baumit – to polska marka, która działa z misją i mierzy wysoko. Na każdym kroku podkreślają, że ich cele mają dwa filary – działać ekologicznie i inwestować w energooszczędne rozwiązania.
  1. Atlas – to kolejna polska firma, której logo na pewno kojarzycie. Atlas specjalizuje się w produkcji wyrobów chemii budowlanej i działa na polskim rynku od ponad 25 lat – jakość idzie więc w parze z doświadczeniem. 

Jak to mówią – taniej już nie będzie. Na stabilizację cen materiałów budowlanych musieliśmy czekać aż 2 lata i nie wiemy, jak długo będziemy mogli cieszyć się tym stanem. Tym bardziej że prognozy są jednoznaczne – Polski Związek Pracodawców Budownictwa informuje o planowanym wzroście cen, drożeją przecież surowce energetyczne, a także miedź i aluminium. To najlepszy czas, by zainwestować w materiały budowlane.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Gdzie sprawdzą się okrągłe lustra – aranżacje i wskazówki

Zastanawiasz się nad tym, czy zawiesić okrągłe lustro nad komodą? A może szukasz nowego modelu do przedpokoju i...

Jak dopasować stół do stylu salonu?

Stół, choć często niedoceniany, to prawdziwe serce salonu. To miejsce, gdzie rodzina zbiera się na wspólne posiłki, gdzie...

Szafka pod umywalkę — jaki model wybrać? Podpowiadamy!

Szafka pod umywalkę pełni dwie ważne role – pomaga w organizacji przestrzeni w łazience oraz dopełnia aranżację tego...

Ile kosztuje ogrzewanie domu gazem płynnym?

Ogrzewanie gazowe domu to ogromna wygoda dla każdego posiadacza domu jednorodzinnego. Wszystko przez fakt, iż takie systemy są...