Pop-art we wnętrzach, czyli oryginalny sposób na aranżację!

Data:

Podziel się z innymi:

Kolorowy, niesamowicie odważny, traktujący rzeczywistość z przymrużeniem oka – właśnie taki jest styl pop-art. Powstał w latach 50. ubiegłego stulecia i wciąż wywołuje skrajne reakcje wśród odbiorców. Zagorzali fani kochają go za oryginalność i bezkompromisowość, przeciwnicy zaś uważają za kicz i żart. Jedno jest pewne: nie da się pozostać obojętnym widząc styl pop-art we wnętrzach!

Oczywiście wnętrza z elementami pop-artu nie są dla każdego. Zdecydowanie najlepiej odnajdą się w nich miłośnicy sztuki, niepoprawni optymiści i osoby, które lubią prowokować. Jeśli nadal nie jesteś przekonany, czy pop-art to kierunek dla ciebie, mamy dobrą wiadomość! Stylistyka ta jest na tyle wyrazista, że już kilka odpowiednich elementów dodanych do współczesnego mieszkania sprawi, że w jego wnętrzach zagości styl pop-art. Wnętrza urządzone w tej stylistyce są nie tylko oryginalne, ale także dość proste w aranżacji. Sprawdź, czym jest ten styl i jak łatwo wprowadzić go do swojego domu lub mieszkania!

Styl pop art – co to jest?

Pop-art zdecydowanie nie należy do najbardziej popularnych kierunków w sztuce czy aranżacjach wnętrz, dlatego też nic dziwnego, że nie każdy wie, jak wyglądają pomieszczenia urządzone w tym stylu.

Aby właściwie zrozumieć język pop-artu warto wspomnieć, że powstał on z silnych potrzeb i pragnień, które były ukryte pod powojenną biedą. Pop-art, jak sama nazwa wskazuje, to sztuka popularna, oparta na konsumpcjonizmie, reklamach i komiksach. Czerpie garściami z abstrakcjonizmu i surrealizmu, jednak opiera się głównie na przedmiotach już istniejących – najlepiej tych, których używamy na co dzień. Pop-art jest głośny i kolorowy, a za sprawą swoich wyrazistych barw miał stanowić remedium na szarość powojennej rzeczywistości.

Styl pop-art we wnętrzach to przede wszystkim właśnie kolory – żywy fiolet, intensywna żółć, wyrazista czerwień i głęboki granat w połączeniu z delikatnymi pastelami dominują we wnętrzach urządzonych w tej stylistyce. W mieszkaniu pop-art nie brakuje także tapet z popularnymi motywami kojarzonymi z twórczością Andy’ego Warhola, oryginalnych plakatów czy mebli o obłych, nowatorskich kształtach. Całość sprawia wrażenie kontrolowanego chaosu, który urzeka swoim niebanalnym klimatem. Urządzanie wnętrza w stylu pop-art często przynosi wiele radości i zabawy, zwłaszcza kreatywnym osobom. Poniżej opisaliśmy kilka zasad, dzięki którym z łatwością wprowadzicie ducha pop-artu do niemalże każdego wnętrza!

AdobeStock_183601845.jpeg

Intensywne kolory nie tylko w akcentach

To jedna z ważniejszych zasad, której nie da się ominąć podczas projektowania mieszkania w stylu pop-art. Styl ten jest nierozerwalnie związany z intensywnymi barwami i wyrazistymi kontrastami. Wnętrza w tej stylistyce są wręcz zdominowane przez mocne kolory. Żółty, niebieski, czerwony, fiolet, róż, pomarańcz i zieleń – oto barwy, które zdecydowanie rządzą w mieszkaniach w stylu pop-art. Odcienie są intensywne i nasycone do granic możliwości. Często są one zestawione z delikatnymi pastelami, które mają za zadanie jeszcze mocniej uwypuklić intensywne barwy. W klasycznym ujęciu tej stylistyki kolorowe będą zarówno ściany, jak i meble. W bardziej współczesnej wersji często białe ściany i drewniane podłogi stanowią neutralną bazę, na tle której wyeksponowane są meble i dodatki w intensywnych kolorach i formach.

Tapety i plakaty w stylu pop-art

Styl pop art we wnętrzach to nie tylko kolory, ale też unikalne wzory i motywy! Zazwyczaj wnętrze w stylu pop-art pełne jest charakterystycznych plakatów i tapet, które oddają klimat omawianej stylistyki. Wśród tapet zdecydowanie prym wiodą te z abstrakcyjnymi, kolorowymi motywami. Innymi popularnymi wzorami są powtarzające się elementy z działalności artystów tworzących w nurcie pop-artu, na przykład usta Marilyn Monroe czy banan ze słynnych dzieł Warhola.

Tapety w stylu pop-art są dość intensywne i przytłaczające, sprawdzą się więc najlepiej w dużych, przestronnych pomieszczeniach. Ciekawym zabiegiem jest także zastosowanie ich w przedpokojach lub korytarzach. Dzięki takiemu umiejscowieniu tapety zachwycają odwiedzających, wprowadzając ich w klimat mieszkania już od samego wejścia.

Jeśli jednak chcemy przemycić motywy pop-artu do wnętrza bez używania tapet, idealnym rozwiązaniem będą plakaty. Oprócz wymienionych wyżej wzorów, na plakatach świetnie sprawdzą się dzieła pop-artu, którymi najczęściej były… plakaty reklamowe i okładki płyt! Dobrym pomysłem będzie także użycie motywów komiksowych. Wybór plakatów w stylu pop-art jest naprawdę ogromny i z pewnością każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

AdobeStock_372906450.jpeg

Kuchnia i łazienka w stylu pop-art

Pop-art to nie tylko świetny sposób na oryginalną aranżację salonu – styl ten sprawdza się również w innych pomieszczeniach. Szczególnie kuchnie i łazienki urządzone w tej stylistyce robią niesamowite wrażenie.

W kuchni zabudowa występuje zazwyczaj w jednym z intensywnych kolorów, charakterystycznych dla stylu pop-art. Kompozycja zazwyczaj uzupełniona jest o kontrastowe płytki nad blatem w równie intensywnym kolorze oraz kolorowe sprzęty AGD. Całość wygląda wręcz nierealnie.

W łazience natomiast, styl pop-art uwidacznia się głównie w kolorowych płytkach. Zazwyczaj spotkać możemy niewielkie kafelki w intensywnych odcieniach zestawione z delikatnymi pastelami. We współczesnych aranżacjach łazienki pop-art często kompozycję dopełnia modny motyw kolorowego lastryko.

Jak widać, styl pop-art może być z powodzeniem stosowany w każdym pomieszczeniu. Jeśli więc szukasz oryginalnego stylu do aranżacji mieszkania i lubisz kolory, pop-art może być właściwym kierunkiem.

Szukając pomocy w znalezieniu inspiracji wnętrzarskich, a także w realizacji projektów warto skorzystać z Platformy Woodlove.to, która oferuje niezbędną pomoc w tworzeniu wymarzonych aranżacji.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Poznaj mistrzów sztukaterii w świecie nowoczesnego designu

W erze, gdzie estetyka wnętrz staje się kluczowym elementem naszego codziennego życia, Decor System wyróżnia się jako czołowy...

Jesienne przetwory i nalewki

Jesienne przetwory i nalewki to doskonały sposób na wykorzystanie bogactwa sezonowych owoców, warzyw i ziół. Dzięki nim możemy...

Panele winylowe: przegląd opinii i porad ekspertów

W ostatnich latach panele winylowe zyskały na popularności jako alternatywa dla tradycyjnych podłóg drewnianych czy laminowanych. Wiele osób...

Farba do paneli podłogowych: od wyboru do aplikacji

Farba do paneli podłogowych to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą odświeżyć wygląd swojej podłogi bez konieczności jej...