Co powinno charakteryzować żaluzje do kuchni? Oto co warto wiedzieć!

Data:

Podziel się z innymi:

Wybór osłony okien kuchennych może być wyzwaniem, bo liczy się nie tylko o wygląd, ale także funkcjonalność. Kuchnia narzuca swoje ograniczenia, jest pomieszczeniem, w którym panują specyficzne warunki i w którym nie ma zbyt wiele miejsca na dekoracje. Czy żaluzje mogą pełnić zarówno funkcję praktyczną, jak i estetyczną?

Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę, wybierając osłonę okien kuchennych?

Kuchnia to specyficzne pomieszczenie. Dekorując ją, nie można kierować się wyłącznie względami estetycznymi. Przy podejmowaniu decyzji należy brać pod uwagę czynniki takie jak czystość oraz bezpieczeństwo. Pamiętaj, że w kuchni powierzchnie brudzą się inaczej niż w innych pomieszczeniach – kurz, który osiada na sprzętach, charakteryzuje się specyficzną lepkością, przez co jest bardziej widoczny i trudniej go usunąć.

Jednym z najważniejszych kryteriów podczas podejmowania decyzji o montażu żaluzji wewnętrznych jest odległość blatu roboczego od okna. Czy znajduje się bezpośrednio nad nim, czy na innej ścianie kuchni? Jeśli w Twojej kuchni występuje wariant pierwszy, ze względu na wygodę oraz bezpieczeństwo, zdecyduj się na montaż osłony okiennej. Jaka będzie najlepsza?

Żaluzje do kuchni docenisz za funkcjonalność i łatwość czyszczenia

Firany, rolety czy żaluzje – co najlepiej sprawdzi się w kuchni?

Skoro kuchnia jest pomieszczeniem, w którym panują specyficzne warunki, warto zastanowić się, jaki jest najlepszy sposób na osłonę okna. Do wyboru są klasyczne firany i zasłony, rolety i żaluzje. Tkaninowe okrycia mogą budzić najwięcej wątpliwości. Z zasłon najlepiej w zrezygnować – tkaniny mogą utrudniać dostęp do szafek i zdecydowanie zbierają najwięcej brudu. Mogą też stanowić niebezpieczeństwo, jeśli znajdują się w pobliżu kuchenki.

Z firan sprawdzają się z kolei raczej tylko zazdroski – krótkie, firankowe falbanki zawieszane na różnych wysokościach szyby (np. w połowie). Ich wartość dekoracyjna jest duża, ale funkcja zaciemniająca mierna. Rolety też nie są najlepszym wyborem – tworzywo, z jakiego są wykonane, na ogół ma tendencję do pochłaniania brudu, przez co szybko robi się brzydkie. Ponadto rolety umieszczone blisko blatu roboczego mogą po prostu przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu w kuchni. Najlepszym rozwiązaniem wydają się żaluzje, które kupisz np. tutaj: https://clicky.pl/.

Drewniane żaluzje kuchenne będą jednocześnie funkcjonalną osłoną i wyrazistą dekoracją

Najważniejsze zalety żaluzji w kuchni

Żaluzje do kuchni mają zalety, jakich brakuje pozostałym typom osłon okiennych. Po pierwsze zajmują bardzo mało miejsca. W przypadku montażu do skrzydła okiennego właściwie nie zauważysz, żeby ubyło Ci przestrzeni. Co najważniejsze – są też bardzo bezpieczne. Rozwinięty płaszcz jest tak stabilny, że trzyma się swojego miejsca – nie powiewa ani nie podwija się. Nienaruszalność sprzętu możesz dodatkowo wzmocnić, wybierając nowoczesne żaluzje z prowadzeniem bocznym. Dodatkowa linka przepuszczona przez boczne krawędzie lameli i przymocowana u dołu okna sprawia, że rozwinięty płaszcz nie odchyla się bez względu na ustawienie skrzydła okiennego.

Żaluzje zapewniają też swobodę korzystania z okien. Montaż na ramie to sposób, który pozwoli Ci swobodnie otwierać okno, bo osłona obejmie tylko szybę. Żaluzja nie wpływa na mechanizm okienny, a dodatkowo staje się cennym akcentem estetycznym. Efektowne żaluzje mogą w niepowtarzalny sposób przyozdobić Twoją kuchnię – szczególnie że obecnie możesz wybrać żaluzje z nowoczesnego materiału, który wyglądem imituje drewno, ale nadaje się do stosowania w pomieszczeniach o dużej wilgotności.

Artykuł partnera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Najlepsze rozdrabniarki do gałęzi w 2024 roku

Dbałość o estetykę ogrodu oraz efektywność w zarządzaniu odpadami roślinnymi stają się coraz bardziej istotne. Rozdrabniacze do gałęzi...

Funkcjonalne prowadnice GTV – dlaczego warto je stosować w domowych meblach?

Prowadnice kulkowe to standardowe wyposażenie mebli z wysuwanymi szufladami. Odpowiednio dobrany system wysuwania szuflad pozwala nie tylko na...

Pomidory malinowe – polecane odmiany

Pomidory malinowe to smakowite i zdrowe warzywa, które cieszą się dużym uznaniem wśród ogrodników i konsumentów. Warto jednak...

5 błędów przed snem, które powodują mniej jakościowe spanie

Higiena i jakość snu w znacznym stopniu odpowiadają za nasze zdrowie oraz dobre samopoczucie na co dzień. Wysypianie...