Ile kosztuje ogrzewanie domu gazem płynnym?

Data:

Podziel się z innymi:

Ogrzewanie gazowe domu to ogromna wygoda dla każdego posiadacza domu jednorodzinnego. Wszystko przez fakt, iż takie systemy są całkowicie bezobsługowe.

Gaz płynny – jak go wykorzystać do ogrzewania domu?

Dom może być ogrzewany gazem ziemnym z sieci lub gazem płynnym ze zbiornika, który umieszcza się w pobliżu budynku. Pierwsza opcja jest idealna dla domów, które mają dostęp do sieci gazowej, natomiast druga dla tych, którzy pozbawieni są dostępu do ogólnodostępnej sieci gazowej. To alternatywa dla osób, które szukają wygodnego ogrzewania. Kocioł gazowy pozwoli na ogrzanie domu, a także przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Wiele osób zwleka z podjęciem decyzji o stworzeniu instalacji gazowej lub rezygnuje z niej ze względu na duże koszty. Okazuje się jednak, że ceny gazu nadal są bardzo atrakcyjne, co pozwala stworzyć dobrze działające ogrzewanie, wygodne i bezobsługowe. Gaz płynny to skroplony propan, który dostarczany jest do zbiorników samochodami. Typowe zbiorniki mają pojemność 2700 litrów, jednak istnieją również większe o pojemności 4850 litrów i 6400 litrów.

Ogrzewanie domu gazem płynnym nie musi wiązać się z dużymi kosztami, szczególnie jeśli zadbamy o zakup paliwa w odpowiednim momencie. Ceny gazu wahają się w zależności od konkretnych pór roku, popytu i podaży. Są również zależne od cen giełdowych i kursu walut. Jesienią i zimą gaz płynny może być droższy, podobnie do cen innych paliw opałowych. Wszystko przez duży popyt. Okres wiosenno-letni to spadek cen, dlatego w tym okresie wiele osób decyduje się na zapełnienie posiadanego zbiornika na gaz.

Koszty ogrzewania domu gazem płynnym

Koszty ogrzewania domu gazem płynnym mogą okazać się dla wielu osób sporym zaskoczeniem. Wokół tego typu ogrzewania narosło wiele mitów, jednak porównując ceny węgla, peletu czy oleju opałowego można śmiało powiedzieć, że ogrzewanie domu gazem płynnym jest naprawdę ekonomiczne i przede wszystkim ekologiczne. Przyjmijmy, że cena gazu wynosi 2 zł, a nasz dom wyposażony jest w standardowy zbiornik na gaz o pojemności 2700 litrów. Są to zbiorniki na gaz wykorzystywane w gospodarstwach domowych. Jego napełnienie to koszt brutto 5400 zł (jeśli przyjmiemy cenę 2 zł brutto). Okazuje się, że dla domu o powierzchni 150 m2 taki zbiornik starczy na rok, szczególnie jeśli jest to dom ocieplony styropianem o grubości 15 cm. Inaczej będzie w przypadku domu energooszczędnego. Taki zbiornik z pewnością starczy na dłużej.

Atrakcyjne ceny u sprawdzonych dostawców

Ceny gazu mogą różnić się w zależności od dostawcy. Okazuje się, że dostawca gazu Gazgrod oferuje atrakcyjne ceny, a także możliwość skorzystania z darmowego kalkulatora do obliczania ceny gazu płynnego. To szansa na zdobycie wiedzy odnośnie kosztów ogrzewania. To firma z 30-letnim doświadczeniem, która oferuje wysokiej jakości gaz, a także szybką, bezpieczną i terminową dostawę na terenie całej Polski.

Cena gazu propan – kalkulator pod tym linkiem każdy może poznać wyjątkową ofertę! Firma oferuje zakup paliwa na cały zbiornik lub dowolną ilość. Wszystko na przejrzystych warunkach. W ofercie firmy znajdziemy także zbiorniki na gaz, gaz LPG oraz gaz w butlach np. do wózków widłowych, piecyków czy kuchenek gazowych.

Materiał sponsorowany, przygotowany przez partnera serwisu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Lamele ścienne – nowoczesny akcent w tradycyjnym wnętrzu

Możliwości dekoracji własnej przestrzeni jest naprawdę wiele. Możesz wykorzystać różne kolory farb, naklejki ścienne, tapety lub sięgnąć po eleganckie...

Nawóz z drożdży: opinie, zastosowanie i przygotowanie

Nawóz z drożdży to naturalny, ekologiczny sposób na dostarczenie roślinom niezbędnych składników odżywczych. W ostatnich latach zyskał on...

Kluczowe aspekty wyboru lokalizacji dla luksusowej rezydencji

Inwestorzy coraz częściej decydują się na wybudowanie rezydencji, czyli wyjątkowo luksusowego i ekskluzywnego domu mieszkalnego. Do zalet nowoczesnych...

Najlepsze rośliny do domu oczyszczające powietrze

W dzisiejszych czasach, kiedy zanieczyszczenie powietrza staje się coraz większym problemem, warto zastanowić się nad naturalnymi sposobami oczyszczania...